NB DELL inspiron 6400 skusenosti 2

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod sidbin 22. 11. 2006 17:35

sidbin píše: 7.11. : objednano
8.11. : dosla faktura
10.11. : zaplaceno (nemel jsem cas zaplatit driv)
14.11. : prisly asi penize
15.11. : prisla faktura na mail

Neboj...pocita se od data doruceni te faktury....jinak by jsi ty penize neposlal (potrebujes cislo te faktury)
Pocitaji se jen pracovni dny :wink: ....bacha na to, ze prevod muze trvat 3-4 dny
Kdyz jsem tam volal ja, bylo me receno ze se pocita pro me: streda-streda (jejich 5dni)
Naposledy upravil sidbin dne 22. 11. 2006 17:40, celkově upraveno 2
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Odeslat příspěvekod ZeroFusion 22. 11. 2006 17:37

sidbin: to je jako odpověď pro mě?

Jinak s tou adresou se to vyřešilo, došlo ke změně (kupuju přes známého a volali mu) aniž bych o tom věděl
ZeroFusion
Junior

Odeslat příspěvekod haw_keye 22. 11. 2006 17:52

ZeroFusion píše:Dnes mi konečně dorazila zálohová faktura. Hned mě zarozilo, že u adresy fakturace je úplně jiná adresa, než jsem udával do objednávky - budu tam muset zavolat.

Druhá věc, co mi připadá divná, je, že faktura má datum 20.11.2006, přišla dnes (22.11.2006) a má splatnost 5 dnů! Tzn. že mám tři dny na zaplacení (dva, pokud beru v úvahu víkend). Od kdy se počítá to datum splatnosti? A do kdy? Musí jim do 5-ti dnů dorazit peníze na účet, nebo do 5-ti dnů musí být odeslány?,/quote]

Splatnost by se měla počítat ode dne doručení (jinak nevíš kolik máš platit). Těch 5 dnů bych ale (obecně) nebral pouze jako pracovní dny (pokud to není ve faktuře uvedeno), ale jako "normální" dny (konec lhůty je tak 27.11.06)
Podle obecné občanskoprávní zásady: Plní-li dlužník peněžitý dluh prostřednictvím peněžního ústavu nebo provozovatele poštovních služeb, je dluh splněn připsáním částky na účet věřitele vedený u peněžního ústavu nebo vyplacením částky věřiteli v hotovosti, není-li dohodnuto jinak.
Takže není-li dohodnuto jinak, bere se jako den úhrady den připsání na účet.

Mno každopádně bych se moc nestresoval s tím, jestli ty peníze dojdou přesně na čas nebo ne - pokud se nepletu (nejsem ekonom), tak ta faktura je jen zálohová a prostě dokud nezaplatiš, Dell nevydá pokyn ke smontování tebou nakonfigurovaného notebooku..
HP nc8430-T2500-1GB 667-80 GB 7200-WSXGA
haw_keye
Junior

Odeslat příspěvekod ZeroFusion 22. 11. 2006 17:56

Dík moc, takhle by se měly psát všechny zákony a ostatní administrativní věci - aby tomu každý rozumněl (i já :) )
ZeroFusion
Junior

Odeslat příspěvekod altvatermeister 22. 11. 2006 18:02

Dík za reakci, to jsem si neuvědomil, možné to je, ale základní ovladač čipu to neumožňuje a na downloadu Dellu ani na netu jsem žádný soft nenašel. Snad na nějaké řešení někdo z dalších majitelů Inspironu přijde nebo přišel.
altvatermeister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j333x 22. 11. 2006 19:34

mart1nj píše:
altvatermeister píše:Mám problém s novým Dell Inspiron 6400. Všechno funguje dobře, jenom nemohu rozjet výstup S-video, televize není detekována.Ovladače by měly být v pořádku, po připojení VGA monitoru je všechno OK.Zkoušel jsem to na několika tv, výsledek stejný-barevné pruhy. Zvukový výstup v poho. Volal jsem na technickou podporu Dellu, tam mi doporučili originální káblík, ale nevím, v čem by mohl být rozdíl proti tomu mému. Mám redukci S-video- cinch, piny by měly odpovídet- sedm ve dvou řadách- 4 a 3.
Někdo už o tom problému tady psal,ale zajímaly by mě další zkušenosti, než si ten další kabel případně za drahý peníz ( i s dopravou 600) koupím. Protože pokud je to ve vstupu z desky, jsou to vyhozené prachy. /quote]

Nemůže to být tím, že je TV out přednastavený na normu NTSC, zatímco vy připojujete televizi podporující pouze normu PAL? Předpokládám, že by k tomu noťasu měl být nějaký soft umožňující přepnutí režimu TV out, tak jako je tomu i u klasických grafáren s televizním výstupem. :?:i/quote]

na kabelu u s-videa bohuzel opravdu hodne zalezi. s nekterym kabelem mi to jede na vsech TV, na nektere televize potrebuji original Dell, nekdy to nejde vubec - snad pry kvuli 'spatnemu' (levnemu/nekvalitnimu) s-video vstupu na TV
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod boonno 22. 11. 2006 19:42

boonno píše:ahoj, potřebuju poradit. Když mám noťas na elektrice, tak jede výkonově naplno, ale jak přepnu na baterku, tak bych řek, že procesor i grafika se podtaktují. Existuje nějakej solidní soft u kterýho bych si nastavil, že chcu max šetřit baterku nebo naopak maximální výkon? Něco jako je třeba u asusu. Nic moc složitýho na nastavování, jen prostě vybrat nějakej přednastavenej profil a valit. Dík moce/quote]

fakt nikdo nic neví?;) našel sem tu nějaký zmínky o rmclock, ale nikdo moc nepsal co to vlastně umí a jak to funguje. Nerad bych si odpálil novej notebook;)

Co si osobně představuju, tak by se mi líbilo, kdyby tam už byly nějaký přednastavený profily na maximální výkon a na maximální šetření baterie a já bych je jen přepínal.
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Junior

Odeslat příspěvekod Nikik 22. 11. 2006 19:50

Nemate nekdo zkusenost se zarukou CompleteCare Accidental Damage? a jak to ma fungovat to nahodny poskozeni? jako kdyz si ho sam nervama rozmlatim ze vylitaj klavesnice a praskne display a reknu ze mi upad tak mi to opravej? Je to sice takovej divnej dotaz... ale zajimalo by me to protoze sem se o tom nikde nedocet jako o nejakych podminkach nebo tak a to ani na strankach dellu. Jinak v mim dellu co uz dnes predali dopravci tu zaruku mam :)
Nikik
Junior

Odeslat příspěvekod ZeroFusion 22. 11. 2006 20:50

boonno píše:
boonno píše:ahoj, potřebuju poradit. Když mám noťas na elektrice, tak jede výkonově naplno, ale jak přepnu na baterku, tak bych řek, že procesor i grafika se podtaktují. Existuje nějakej solidní soft u kterýho bych si nastavil, že chcu max šetřit baterku nebo naopak maximální výkon? Něco jako je třeba u asusu. Nic moc složitýho na nastavování, jen prostě vybrat nějakej přednastavenej profil a valit. Dík moce/quote]

fakt nikdo nic neví?;) našel sem tu nějaký zmínky o rmclock, ale nikdo moc nepsal co to vlastně umí a jak to funguje. Nerad bych si odpálil novej notebook;)

Co si osobně představuju, tak by se mi líbilo, kdyby tam už byly nějaký přednastavený profily na maximální výkon a na maximální šetření baterie a já bych je jen přepínal.j/quote]

A klasická správa napájení ve Windows na tohle neumí? Možná je to blbá připomínka, ale na stolním PC jsem nikdy správu napájení nepoužíval.
ZeroFusion
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 22. 11. 2006 21:03

To nejde az tak nastavit. A skusil si uz aplikaciu NotebookHardwareControl? Je tam aj patch pre CoreDuo, Core2Duo....Ja to pouzivam na mojom "starom" nb a chystam sa aj na tomto Delli, je to super aplikacia, nastavis si dokonca aj napatie v procesore pri jednotlivych frekvenciach, takt grafiky a podobne.... Super vec

//edit C.: Necitujeme bezprostredne predosle prispevky.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod boonno 22. 11. 2006 21:20

dík a jde to tam udělat i jednoduše jak sem chtěl? Nechci si nastavovat napětí a podobně. Jen kdyby tam byly ty profily už vytvořený a já jen přepínal. Víc od toho nechci. Na noťasu se střídá víc lidí, tak to musí být jednoduchý
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Junior

Odeslat příspěvekod ZeroFusion 22. 11. 2006 21:36

Koukám webovou stránku NHC (http://www.pbus-167.com) a zdá se, že profily jsou přednastavené, ale můžeš si je libovolně upravit (jestli to studuju dobře)
ZeroFusion
Junior

Odeslat příspěvekod Prochaine 22. 11. 2006 21:37

Nikik píše:Nemate nekdo zkusenost se zarukou CompleteCare Accidental Damage? a jak to ma fungovat to nahodny poskozeni? jako kdyz si ho sam nervama rozmlatim ze vylitaj klavesnice a praskne display a reknu ze mi upad tak mi to opravej? Je to sice takovej divnej dotaz... ale zajimalo by me to protoze sem se o tom nikde nedocet jako o nejakych podminkach nebo tak a to ani na strankach dellu. Jinak v mim dellu co uz dnes predali dopravci tu zaruku mam :)

Complete Care pro ČR zajišťuje ČSOB Pojišťovna.

Základní povídaní o Complete Care je zde:
http://www.dellnews.cz/index.php?clanek=149

Nějaké všeobecné info v angličtině je zde:
http://www1.euro.dell.com/content/topic ... l=en&s=gen

Hlavní stránka pro ČR (nahlášení, pravidla, podmínky) je zde:
http://www.completecare.eu.com/index.cf ... D185AB1347

Znění pojistné smlouvy je zde:
http://www.completecare.eu.com/index.cf ... D185AB1347
Škoda Superb 2,0 TDI 140kW DSG (MR 2016)
Prochaine
Junior

Odeslat příspěvekod Maar 22. 11. 2006 22:46

boonno píše:dík a jde to tam udělat i jednoduše jak sem chtěl? Nechci si nastavovat napětí a podobně. Jen kdyby tam byly ty profily už vytvořený a já jen přepínal. Víc od toho nechci. Na noťasu se střídá víc lidí, tak to musí být jednoduchý /quote]

KUA!!!!Ctete forum!!! NHC uz se tu resil stokrat. Nastaveny profily tam jsou, nemusis knout skoro ani prstem, pokud si je nebudes chtit menit. A DELL na to ma taky utilitku, pokud nechces pouzivat NHC. Proc se na ty stranky nemrknes sam a neprectes si, co Ti tam o NHC rika vyrobce?

It is soooooo simple to read....
Maar
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 22. 11. 2006 22:55

boonno píše:dík a jde to tam udělat i jednoduše jak sem chtěl? Nechci si nastavovat napětí a podobně. Jen kdyby tam byly ty profily už vytvořený a já jen přepínal. Víc od toho nechci. Na noťasu se střídá víc lidí, tak to musí být jednoduchý /quote]

Program je jednoduchy a aj so zakladnymi znalostami si ho nastavis, ako potrebujes.
Takze stiahni,nainstaluj,daj patch pre CoreDuo a nastavuj, pokial sa na to necitis, tak napatie nenastavuj, ale zakladne veci, kt.si chcel - max vykon, max baterka, dynamicke menenie frekv. si mozes nastavit jednoducho.
tomcop
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka