NB DELL inspiron 6400 skusenosti 2

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod boonno 22. 11. 2006 22:56

ježiš se nezblázni. Ptal sem se obecně. Odpovězeno mi byly, že nhc, tak sem se na něj ještě zeptal pane dokonalej. Vim, že sem moh hledat, ale nejdřív jsem nevěděl jakej program a když sem tady dostal odpověď, tak jsem se dál zeptal. Jinak prosím teda o smazání ať to ještě někoho neprovokuje
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Junior

Odeslat příspěvekod Maar 22. 11. 2006 23:49

Nejsem pan dokonalej, ale na tomhle foru se dikybohu dodrzuje jakas takas uroven. Vzhledem k poctu prispevku je strasne tezky tady najit cokoliv uzitecnyho a kdyz je tu na jednu otazku odpovezeny spoustakrat a vzdycky jinak, tak je to na ho. Ja osobne jsem tu o NHC psal asi trikrat, naposled deset stranek zpet. :-B

Jeste poznamka k NHC. Natavit se tam da jednak rizeni aplikaci a taky "Set Selected Power Scheme", ktery upravi Power scheme podle toho, jak si to nastavis v utilite Dell Quick Set. To ale je lepsi nepouzivat a nechat to na NHC a nastavit i pro baterku i pro sit "Dynamic switching". Procesor tak bude upravovat clocking podle potreby. Pokud vis, ze budes delat neco hodne narocnyho, prepni docasne na "Max performance". V tray mas NHC porad a da se to snadno a rychle prepnout.
Jinak nenastavuj nic, na voltaz se vykasli a grafika to tam ma implicitne nastaveny taky ok.

Summary: NHC je vybornej a nenarocnej program. Staci ho stahnout i s patchem na DualCore a nainstalovat a v zalozce CPU Speed nastavit profil pro DC a AC.
Maar
Junior

Odeslat příspěvekod hugoLOVE 23. 11. 2006 01:05

Zdravím, uvazuji o koupi Dell Inspiron 6400 s monitorem co ma rozliseni 1680 x 1050 a ATI X1400. Mate nekdo zkusenosti se zmenou rozliseni na tomto notebooku? jaka dalsi rozliseni zvlada? Zobrazuje vsechna rozliseni ostre? Díky, hugo
hugoLOVE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 23. 11. 2006 01:10

hugoLOVE:

Zvlada vsetky MENSIE rozlisenia (ako kazde ine LCD) a tie budu samozrejme NEOSTRE (kedze body su fyzicky dane, takze sa to bude musiet prepocitavat a vzniknu kadejake interpolacie). No a samozrejme zvlada nativne rozlisenie pri plnej ostrosti.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wikino 23. 11. 2006 08:29

Uz tyzden som stastnym majitelom tohoto NTB, vsetko ide zatial ako ma na 100%. Len mam otazku:
Pri pozerani filmov cez Bsplayer pro v2.11 sa mi pocas filmu spusti sporic obrazovky alebo aj obrazovka vypne, tak ako to mam nastavene v power options - akoby pocitac nedetekoval ze film bezi :?: da sa to niekde nastavit? v konkretnom programe bsplayer? lebo vzdy sa mi nastavaovat iny profil pri pozerani filmu nechce....
Vdaka
wikino
Junior

Odeslat příspěvekod sidbin 23. 11. 2006 10:24

A neni v nastaveni BSplayeru volba behem prehravani vypnout sporic?

to je jen chyba nastaveni, ne notebooku :-)
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 23. 11. 2006 10:39

wikino píše:Uz tyzden som stastnym majitelom tohoto NTB, vsetko ide zatial ako ma na 100%. Len mam otazku:
Pri pozerani filmov cez Bsplayer pro v2.11 sa mi pocas filmu spusti sporic obrazovky alebo aj obrazovka vypne, tak ako to mam nastavene v power options - akoby pocitac nedetekoval ze film bezi :?: da sa to niekde nastavit? v konkretnom programe bsplayer? lebo vzdy sa mi nastavaovat iny profil pri pozerani filmu nechce....
Vdaka

No neviem, malo by to byt ked uz,tak v BSPlayeri.... Ale dival som sa tam a nic som tam take nenasiel.Mozno ked sa pozries lepsie, ja som tomu venoval 3 minutky. :?
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod grizun 23. 11. 2006 12:33

to ToT:

tak sem,vybral sem C, dal sem resize partition, pak sem dal next a napsalo me to tohle: "the selected disk contains one or more partitions which cannot be moved. To complete disk task use the Operations menu rather than a wizard." a dal me to samozrejme nepusti. tak fakt nevim co s tim :(
grizun
Junior

Odeslat příspěvekod wikino 23. 11. 2006 13:17

to: grizun

skus pouzit NorthonGhost alebo PartitionMagic program alebo ine.
Ja som notebook hned po dodani komplet cely preinstaloval a naformatoval particie pocas instalacie win a potom som ich dodatocne spojil cez spominane programy
wikino
Junior

Odeslat příspěvekod Ghoull 23. 11. 2006 21:31

grizun píše:tak sem,vybral sem C, dal sem resize partition, pak sem dal next a napsalo me to tohle: "the selected disk contains one or more partitions which cannot be moved. To complete disk task use the Operations menu rather than a wizard." a dal me to samozrejme nepusti. tak fakt nevim co s tim :(

Podle me PartitionMagic neumi zmenit partition na ktere je system (C:).(nebo se pletu?)
tj. Kdyz to zkusis s nejakou jinou (D:) tak to urcite pujde.
G
Naposledy upravil Ghoull dne 23. 11. 2006 22:13, celkově upraveno 1
Ghoull
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boonno 23. 11. 2006 21:32

ale umí umí. Sem ju sám měnil
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Junior

Odeslat příspěvekod TuT 23. 11. 2006 21:49

to Ghoull: ja sem to taky menil normalne, jde to, v klidecku....
on se totiz NTB restartuje, aby mohl zmenit partition C, to jsi mozna nevedel....
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod Marus 23. 11. 2006 21:52

Caute jeste k tomu partition magicu...Mam rozdeleny disk, ale pze mam na Dcku cd-rom, priradil mi E jako dalsi disk. Ale ja bych to chel opacne. Jak se to da delat? Doma jsem to delal tak, ze jsem odpojil cd a v Part Mag priradil jmeno disku, ale v notesu neumin odpojit cd...Vite?
Marus
Junior

Odeslat příspěvekod Bruska (novy) 23. 11. 2006 21:58

Pro ty co jim nejde Partition Magic. Ja disk rozdeloval v Acronis Disk Director a taky v pohode. Je to hodne podobne PM a samozrejme pri deleni systemoveho disku to chce restart aby v bezpecnem modu mohl rozdelit systemovy disk. Jinak zmena pismene disku, coz asi nepatri do tohhle fora se provadi: Na Tento pocitac prave tlacitko a funkce Spravovat, tam Uloziste - Sprava disku a prave tlacitku na prislusnem disku a zmena pismene. Samozrejme jen na volne takze nejdrive E->F, pak D->E a nakonec F->D to je pro Marus
Bruska (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bruska (novy) 23. 11. 2006 22:01

A kdyz uz tu sem tak se take zeptam. Uz dvakrat se mi stalo, ze se mi vypnul display, pocitac stale bezel ale uz jsem display nedokazal znovu zapnout jen tvrdym restartem. Neslo ani tlacitko spustit ani prepinani hibernate mode nebo suspend mode proste se uz nerosvitil
Bruska (novy)
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka