NB DELL inspiron 6400 skusenosti 2

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Gruppe 24. 11. 2006 11:55

TaC: resilo se tu par stran dozadu, rychlost zvysena spis o par %, spotreba stejna, hluk se udaval o neco malo vyssi.

Rozhodne to nebude takovy rozdil jako skok z 4200 na 5400 :)

Ja objednal dva Inspirony, oba s 7200ot, ocekavam proste vyssi rychlost. Je jen otazka jestli za tech par % ses ochotny obetovat penize navic :)
Naposledy upravil Gruppe dne 24. 11. 2006 11:59, celkově upraveno 1
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j333x 24. 11. 2006 11:57

ja se osobne na novy ntb se 7200 tesim - co me nejvice omezuje je rychlost hdd, tj kazdych par procent je pro me dobrych (a to bez ohledu na cenu a mensi kapacitu)
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 24. 11. 2006 12:01

j333x: No ja se taky tesil na srovnatelny vykon s desktop HDD, ale po precteni tech testu jsem malicko schladl, stale je to na 2/3 urovne stolniho 7200ot HDD :(
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boonno 24. 11. 2006 12:06

nevíte, kde se dá na těch jejich dementních stránkách (myslim dellu) najít příslušenství do notebooků, teda hlavně do insporonu 6400? Já to nikde nemůžu najít. Začínám uvažovat o té větší baterii. Mám silnější grafiku a asi sem to při nákupu trochu podcenil. Ne že by vydržel málo, ale líbilo by se mi víc;)
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Junior

Odeslat příspěvekod Maar 24. 11. 2006 12:19

Zavolej na Dell, nadiktuj svuj Service Code a rekni ze chces dokoupit baterku. Pravdepodobne by ti ji i mohli dovezt domu. A na Tvym miste bych asi bral spis vetsi ramku. Pokud mas Atinu 1400, muzes si na ni v poho zahrat treba HL2 s peknyma detailama, ale 512 je na to zatracene malo, pac Atina je hypermemory a bere si z ramky. Kdyz ji mas malo, nebere. Ja mam giga a stejne to swapuje jak divy...
Maar
Junior

Odeslat příspěvekod Xjezdec 24. 11. 2006 12:36

MikySailor píše:Já bych ho radši v zapnutým stavu nezavíral, protože na bocích jsou hlavní odvaděče tepla z procesoru a grafárny a grafárna je už při zapnutí na nějakejch 50° a postupně se ochladí, teda aspoň u mě, ale pokud se ti nějak razantně nepřehřívá, radši bych to ale testnul hned po otevření víka (po delší době s uzavřeným krytem).e/quote]

no právě že se vůbec nepřehřívá,ani větrák nejede,se musím doma mrknout co mám nastaveno při zavření víka,možná je tam nějaký spánek,nebo hybernace bo co :roll: jen mě vyhovuje že přijdu,zmáčknu tlačítko a noťas jede ....samozřejmě že při přenášení ho vypínám.

boono: hele můžeš sem napsat cenu za tu větší baterii při doobjednání,teda pokud ji zjistíš?
Xjezdec
Junior

Odeslat příspěvekod sidbin 24. 11. 2006 12:54

Tak me uz dorazil :-)
Ten zvuk je super....!!! na tak male repracky....u aceru je to hruza.
LCD...chvilku me vadilo leske LCD, ale zvedl jsem JAS a pohoda.

Ted musim jen rozdelit HDD...mam 103GB volneho...takove misto jsem potreboval :-)

Za 20minut co ho mam jsem spokojeny...Ale ta 9clankova baterie je poznat na vaze :-) porad lepsi nez u aceru 4 clankova.

// takva blba otazka....jak posunu na touchpadu okno....nejak se me to povedlo,ale nevim jak :lol: :lol: ...
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Odeslat příspěvekod mattos 24. 11. 2006 13:08

Potřeboval bych poradit - plánuju koupi inspironu 6400 v konfiguraci za cca. 25 000 a nevím, jestli ho objednat už teď (asi tak v pondělí :) ) nebo počkat až na leden. Akutně nový ntb nepotřebuju, starý ještě slouží, ale už pomalu dosluhuje...do ledna by ještě ale určitě vydržel. Co myslíte, má smysl počkat?
mattos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 24. 11. 2006 13:15

mattos: no v lednu urco bude levneji /edit: ano jak tu nasledne kdosi psal, dostanes uz za ty prachy urcite neco navic :) typuju rozhodne lepsi CPU a HDD, RAM jsou stale nedostatkove zbozi:)

boonoo: no ja uz ji kdesi na tech strankach videl. Maji tam oddeleni prislusenstvi, staci jen hledat :) ja uz nasel v tech strankach system :)

http://dellware.euro.dell.com/dellstore/dellware/bundle/default.asp?s=czbsd&l=cs&m=csk&n=&cu=czbsd&v=d&cc=&ogn=&kcd=&ad=9053&mc=npibe4&rs=&cuid=&cg=&pch=1&demo=&gc=&sbc=none&co=&c=CZ5438

Cena 9Cell Battery for Dell Inspiron 6000 .... cena 4700,-

Doufam ze nidko z vas necekal podobne dotovnou cenu za 500 apod :D kdo zna nouty vi ze bezna cena za obyc baterii je nekde kolem 3 000,- ,)

nasel jsem to celkem jednoduse behem minuty ,)
Prislusenstvi, prislusenstvi k notebookum, baterie :) hledej smudlo :-B
Naposledy upravil Gruppe dne 24. 11. 2006 13:32, celkově upraveno 3
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j333x 24. 11. 2006 13:17

Dell s rocni dobou nezlevnuje, spise za stejne prachy koupis lepsi stroj - ale to plati pri cekani kdykoliv behem roku. A licenci na WinVista uz dostanes.

Ja bych od Dellu ted ocekaval akorat nejaky novy Precision.
j333x
Junior

Odeslat příspěvekod sidbin 24. 11. 2006 13:19

Jak dlouho trva rozdeleni toho HDD?
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Odeslat příspěvekod Bruska (novy) 24. 11. 2006 14:28

V Partition Magicku nebo podobnem programu je to otazka vterin. Ve win to může trvat docela dost dlouho.
Bruska (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koumes 24. 11. 2006 14:30

Je dobré přepnout Atinu na běžnou práci do režimu batery optimized (nastavení Powerplaly), pak jede na asi poloviční frekvenci (kolem 200 MHz) a hřeje daleko míň a větrák se při normální práci prakticky nezapíná.
PS: je nutné si zkontrolovat jestli v tom režimu jede, někdy tam i po nastavení batery optimized zůstane aktivní optimal performance.
pak se to musí zkusit znovu překlikat tam a zase zpět
Koumes
Junior

Odeslat příspěvekod MikySailor 24. 11. 2006 15:46

Maar píše:MikySailor: To nahore vedle klavesnice jsou spis "nasavace", teplo z vetrcku se odvadi vzadu a na boku. :wink: Spis je blby, ze ntb se stejne po nejake dobe sam hibernuje (pokud je to povoleny) a nebo prepne do StandBy, jink by to chtelo az moc poupravit Power Profiles.

Ondrik: Hm, zalezi co delas. Ja treba delam grafiku a tak je pro me zasadni to, ze na tom matnym display nejsou ZDALEKA tak pekny a "realny" barvy jako na tom lesklym. Leskne se, ale clovek si na to prekvapive strasne rychle zvykne. A je to fakt nakazlive prijemny se na to koukat. Ja ted kdyz vidim normalni LCD, tak nechapu, jak se do toho nekdo muze koukat celej den :lol:

No nevím mě se spíš zdá, že vyfukují než nasávají, ale je to asi tím, že to není turbína, ale větráček :o) a hibernace se dá podle mě nastavit v běžným správci napájení windowsů.
MikySailor
Junior

Odeslat příspěvekod MikySailor 24. 11. 2006 16:11

TaC píše:Je mi jasny, ze uz se to tu resilo, nicmene nejsu schopnej precist cely vlakno.

Resim jestli HDD 5400ot nebo 7200ot.

Jak je to s hlukem, spotrebou (chci 9-ti clankovou baterku) a dalsi pro a proti. Zajimaly by me hlavne zkusenosti tech co tento notes maji.

Diky za odpoved.

Koukám, že opakování není jen matkou moudrosti, ale někdy člověka přivádí i k naprostý šílenosti.

Takže disk 7200 ot. po 150. Hluk disku téměř nulovej, teplota disku srovnatelná s 5400 ot. pohybuje se kolem 48° v normálním režimu, hry + multimédia atd... až 53°. Slyšet jsou jen větráčky, který se spouští minimálně a když tak téměř nejsou slyšet, pokud někdo není vyloženě příznivcem 100 % ticha a vadilo by mu to při práci ve vákuu .o), tak si myslím, že není problém. Za to po výkonostní stránce je 7200 ot. naprosto nedocenitelnejch. Viz tolikrát obmílaný názor, že rychlost počítače je závislá od nejpomalejší komponenty a tou je většinou harddisk.
MikySailor
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka