NB DELL inspiron 6400 skusenosti 2

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod brablos 3. 8. 2006 22:21

Tak já myslím, že ten Dell by měl být taky tichý. Co jsem měl možnost pracovat na Latitude D505 tak tam jsem si na žádný hluk rozhodně nestěžoval (pentiumM). Jinakněkterá IBM Z60m mají asi taky docela slušné displaye MaxBright WXGA. Já jsem zůžil výběr právě na to Z a Inspirion 6400. Ten Inspirion má lepší konfiguraci, ale IBM má zase ty svoje vychytávky jako super konstrukce (titanové víko na display u některých Z atd.) a osvětlení klávesnice :))
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod JanHavlicek 4. 8. 2006 12:55

Nemohl by pls někdo napsat osobní zkušenosti s tímto notebookem ? Mám na mysli třeba wwwolfa nebo speederskyho, hlavně co říkají na display v porovnání s konkurencí, co zpracování, plasty, hluk atd.

Pořád se totiž nemůžu rozhodnout, jestli vzít Inspirona 6400 (v plný náloži - 1GB RAM, 100GB disk, X1400, možná lepší baterie, DVD-RW), nebo Toshibu Satellite P100-217 s 1GB RAM

+ pro DELLA - větší rozlišení displaye, kompaktnější rozměry, dobrá cena, větší výdrž baterky, větší disk

+ pro Toshibu - větší úhlopříčka displaye, plnohodnotná klávesnice, lepší grafická karta

jasně, je to o preferencích, moje použití - programování, net, převádění videa, občas hry (hlavně world of warcraft) -> takže u della využiju větší rozlišení, větší disk, u toshiby zase plnohodnotnou klávesnici, možná na novější hry podstatně lepší GK
JanHavlicek
Junior

Odeslat příspěvekod speedersky 4. 8. 2006 16:16

Cau, no rad by som ale stale cakam na to kedy mi ho dorucia. Malo by to byt bud. tyzden, lebo tam mali nejaky problem s dopravou ci co mi to hovorila ta Irka na sales supporte. Urcite napisem len treba dockat. Ponahlas sa? Ak ano tak je to len na tebe a na tom co sa ti vnutorne viac pozdava. Ja som sa rozhodoval medzi Asus A6Jc a rozhodol som sa kvoli kvalite servisu a cene. Dost ma stve ze to tak dlho trva, ale s tym teraz nic nenarobim. Takze ak pockas rad ti odpisem.
speedersky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karolinus 4. 8. 2006 16:33

Mám tento notebook tři měsíce a jsem velmi spokojen. Podotýkám, že nehraju žádné hry a provozuji na něm kancelářské aplikace, databázi klientu, matematické a pojišťovací programy, net atd. Co se týče servisu, tak již mám zkušenost a to velmi dobrou. Omylem jsem objednal anglickou klávesnici a psaní na ní mi činilo jisté potíže. Na Dellu ochotně přijali můj stesk (dle nich reklamaci), ještě se mi omluvili a do 24 hod.!!! mi klávesnici vyměnili. S takovým servisem jsem se ještě nesetkal. Jinak notebook je tichý a display je dle mého názoru kvalitní. Předtím jsem měl IBM Think Pad a HP.
IBM byl držák(šlape dodnes jako psací stroj) a u HP jsem musel po dvou letech měnit disk. Mějte se faj a rozhodněte se dobře. Pokud se rozhodnete pro Dell, tak si přikupte služby.
Karolinus
Junior

Odeslat příspěvekod brablos 5. 8. 2006 15:50

Karolinus: A co říkáš na zpracování? Můžeš bezestrachu třeba zavřít display jednou rukou za rožek? :) A co ten stříbrný povrch myslíš že se to neošoupe?

Možná se mi běhěm týdne dostane 6400 do ruky, pak bych napsal co jsem zjistil.
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod brablos 5. 8. 2006 16:07

Zakk: Podle recenzí na http://www.notebookreview.com si myslím, že ty IMB Z mají display lepší než Dell. Jenom to rozlišení je v podobné cenové mnohem menší :(

Např. tady http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2599 je dobře vidět kvalita displayů MaxBright u Z řady.

Ten Inspirion má display taky dost dobrý, ale při černé obrazovce je ve spodní části hodně světlí. Taky to tam v některé recenzi rozebírají.
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod stupo 5. 8. 2006 19:16

no ja som akurat v norsku na zarobkoch a mam si tu sancu kupit tu 6400, dell sa da kupit aj na slovensku? chcem dat do neho tak tesne nad 30 000sk, neviem ako lebo sa mi celkom paci aj HP nx 7400 s coresolo
poradite?
Lenovo 3000 N100, CD 2300, 1,5 GB RAM....
Nokia E65 2GB + KOSS portaPro
stupo
Junior

Odeslat příspěvekod Karolinus 6. 8. 2006 16:14

Klidně mohu Della zavřít za jeden rožek, co se týče ošoupání nemohu hodnotit, zatím ho mám krátce, snad po roce. Notebook používám jednak za výjezdy za klienty, tak v kanceláři. Kdybych to mohl zprůměrovat, tak denně jde asi 3x do kabely a zpět na stůl. Po roce sdělím své zkušenosti s ošoupáním. Zatím víc než dobrý. :-B
Karolinus
Junior

Odeslat příspěvekod aaatom 8. 8. 2006 23:51

Zajimalo by mne, jak je to s osobnim odberem tohoto pocitace? Nemate nekdo nejakou zkusenost? Protoze jsem vlastne porad v Praze prijde mi zbytecne si ho nechat zasilat.... diky za infos
aaatom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karolinus 10. 8. 2006 07:32

Počítač Vám přijde kurýrní službou z Irska. Na stánkách Dellu můžete sledovat, kde se notebook právě nachází. Nové notebooky nelze zakoupit v ČR, jedině, že je nakoupí nějaký prodejce hardwaru a pak je Vám prodá. Výhoda tohoto systému je, že když Vám ukradou notebook, jak se stalo mi, (ukradli ho bez zdroje, ten se také nedá koupit, jen objednat přes net a tam musíte uvést výrobní číslo NB, tak mi zlodejíčka chytli(byl to blbec), ale přeci jen nějaká naděje existuje). Jinak vše chodí v pořádku a kurýrní služba se chová slušně - to je má osobní zkušenost. :-B
Karolinus
Junior

Odeslat příspěvekod brablos 10. 8. 2006 16:41

Tak nám Inspiriona zase o něco slevnili:). Už jsem na 90% rozhodnutý, že ho beru. Přikoupím záruku a budu v klidu. :-B
brablos
Junior

Odeslat příspěvekod martin.krata 11. 8. 2006 19:11

Tak teď jsem si inspirona objednal, ale nikde se mi nepodařilo najít info o jeho rozměrech, nepomuže mi někdo? Ať vim jestli si mi vejde do baťohu. :)
martin.krata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod el-codeas 11. 8. 2006 19:14

martin.krata píše:Tak teď jsem si inspirona objednal, ale nikde se mi nepodařilo najít info o jeho rozměrech, nepomuže mi někdo? Ať vim jestli si mi vejde do baťohu. :) /quote]

esential nebo advance?

prikupoval sis neco??

zacinam si zase pohravat s myslenkou ze bych si ho vzal + baterku, dvdpalku, mozna true life

ramka +1gb je moc draha, mi prijde..
el-codeas
Junior

Odeslat příspěvekod martin.krata 11. 8. 2006 19:23

advenced, baterku, dvd paldu a 100GB disk, na ramky uz nemam :D
martin.krata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod el-codeas 11. 8. 2006 19:25

martin.krata píše:advenced, baterku, dvd paldu a 100GB disk, na ramky uz nemam :D

me prijdou RAMky predrazene,, 512 se da koupit za 1800,- a montaž zdarma..

a ten lepsi dispelj "true *" , je to k necemu ??

+ zaruku sis nekoupil 8)
el-codeas
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka