NB DELL inspiron 6400 skusenosti 3

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Verex 6. 12. 2006 01:10

Co se tyka batohu tak vrele doporucuji tento
http://topgal.cz/batohy/na-notebook/
I spatna jistota se snasi lepe nez nejistota.
Verex
Junior

Odeslat příspěvekod sidbin 6. 12. 2006 01:14

Verex:
zkousel jsem a neslo to :-( ( ten nejnovjejsi winamp )

JayFrog:
Ja jsem taky, tak uspesne rozdelil HDD (driv nez on)
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Odeslat příspěvekod WiktorCZ-OVA 6. 12. 2006 07:57

Po rozdělení disku (obě skryté partition jsem ponechal) jsem nainstaloval Windows na zformátovanou partition C . Orginální CD s ovladači jsem nepoužil - nainstaloval jsem aktuální ovladače z netu a taky jsem nainstaloval tu utilitku Dell (už nevím jak se jmenuje, ale ovládá fn klávesy a tak). Media direct nefunguje ani z windows, ani přímo z vypnutého kompu. To bych ještě překousl (je tu vůbec někdo kdo media direct používá?) Ale překvapilo mě, že ačkoli jsem obě skryté partition ponechal, nefunguje obnovení systému přes CTRL+F11. Takže skryté partition ztratili význam a půjdou do pryč. Chci se zeptat jak vám funguje CTRL+F11 po reinstalu? (ptám se těch co nezformátovali celý disk)

A ještě jeden dotaz. Nevíte jak využít tlačítko Media Direct třeba na spuštění webového prohlížeče? Vyloženě se to nabízí.
Dell Inspiron 6400, CoreDuo T2300E, ATI X1300
WiktorCZ-OVA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomcop 6. 12. 2006 08:02

sidbin:"Neni ta mys nahodou BT?"

Nie je to USB wireless mys, aj ja ju mam.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod boonno 6. 12. 2006 09:46

mám neblahý pocit, že ale to co strčíš do toho usb je bluetooth adaptér a ta myš je fakt bluetooth, ale nechci kecat;)
Telefon: Samsung galaxy s10
Konzole: ps3, wii
Auto: Škoda Scala
boonno
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 6. 12. 2006 10:05

boonno píše:mám neblahý pocit, že ale to co strčíš do toho usb je bluetooth adaptér a ta myš je fakt bluetooth, ale nechci kecat;) /quote]

Nie je bluetooth. To by tam bolo napisane, je to nejake "radio" lebo mam aj inu wireless mysku na desktope a sem-tam sa rusia. :-)
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Matonny 6. 12. 2006 10:14

Chtěl bych se zeptat, jak se připojujete do různých sítí WIFI,
já se doma do sítě připojím v pohodě, bohužel jsem musel vypnout WEP,to mi nějak nekomunikovalo.Alle ostatní sítě mi nejdou vůbec přidat, když dám na kartě dell wireles utility přidat nějakou síť, tak se mi neobjeví ani na seznamu, přestože v plošném monitoru mám třeba čtyři sítě. Jak to řešíte, když chcete mít třeba dva, tři profily(doma, práce, hot spot..)
Matonny
Junior

Odeslat příspěvekod sidbin 6. 12. 2006 10:36

A co si vytvorit vice sitovych pripojeni ve win?proste udelej vice profilu a hotovo.
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Odeslat příspěvekod Jurcax 6. 12. 2006 11:10

sol098: No jak říkám, volali, omluvili se, a že to ze svých stránek stáhnou.

Jinak dneska jdu do showroom na Chodově, prohlédnout si Inspirona v reálu, abych se utvrdil, že ho chci. Už se moc těšim. Lidi z Dellu jsou fakt super! Nečekal bych, že mi to otevřou, jen pro mě :)

Můžete mi někdo říct výkonový rozdíl procesorů:
Duo Processor T2300E (1.66GHz, 2MB L2 cache, 667MHz FSB) (+700 Kč)
Duo Processor T2250 (1.73GHz, 2MB L2 cache, 533MHz FSB) (+1.000 Kč)

Je důležitější mít rychlejší sběrnici, nebo frekvenci procesoru?
Vím, že se to tu nejspíš už řešilo, k těm diskům, co všechno je na těch skrytých partition? Je to důležité? Popř dá se to znova nainstalovat z CD posléze, po formátu celého disku? Diky
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 6. 12. 2006 11:14

VSEM MYSAKUM:
mam dve mysi jedna se jmenuje:
Microsoft Notebook Optical Mouse 3000
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39404
vypada jak Adidaska :D ne fakt, malicko hitech design s kabelem USB a optickym snimacem 1000dpi. Cena cca 700,- (celkem draha :( ) Je HODNE mala, bocni tlacitko, naklapeci kolecko, je take Az MOC lehka. Celkove na me pusobi lacinejsim dojmem :( Proste mi prijde takova moc krehka. Je to ale spise zpusobeno snahou snizit hmotnost, ktera je vazne muší, odhaduju pod 50g! Pochopitelne kvalitou je vsak o nekolik trid nad obyc Geniuskama se kteryma jsem mel tu cest a uz nikdy vice:). Stisk tlacitek je velice presny, tichy, zvdih nizky. Ocasek je tenky a neprekazi, ma cca50cm coz je az moc :) Mozna se zprvu leknete zadni modre led diody ktera prosvetluje modry prouzek ,,u zadecku,, mysi, ale verte ze sem dosel na velmi uzitecnou vec-kdyz nahodou nevypnete nb a zavrete (neberu v potaz automat vypinani) tak vas svim svicenim upozorni ze noout stale jede :) coz se nekdy holt muze hodit :)

druha:
Wireless Notebook Optical Mouse 4000 OEM
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34560
NENI BT!!! stala cca 500,- a pusobi mnohem kvalitnejsim dojmem, lepsi pogumovani,je cca o 20% vetsi (mam velkou ruku takze ani tohle jeste neni dostatecna velikost pro me, ale jsou to holt notebookovky) robusnejsi provedeni a diky tuzkove baterii je pochopitelne tezsi.

Presne jsou obe, presny je i stisk tlacitek, mrzi jen neodkrokovane koleco, jinak u obou chvalim bocni tlacitko coz je navykova zalezitos a mam jej na vsech mysich. Ovladace i instalace bez problemu s podrobnym nastavenim u vsech programu :) U dratove se nemusite bat o baterky, bezdratova ma vychytane vypinani a schovavani USBdongu a mozna ani ta baterka nebude problem (Mam uz microsoft InteliMouse Explorer u stolniho PC a vydrz klidne 4-5 mesicu)

KDO chce vic info at si napise na ICQ:)

Osobne ale tezko rict kterou doporucit, zalezina vasich preferencich, obema bych dal 90% -10 je za ergonomii...proste na me uz jsou moc male (i kdyz stale vetsi nez obyc Geniusky s cenou kolem 200kc,-), velkym plusem je presnost, zpracovani,tichy chod a vladace 1* :)
Naposledy upravil Gruppe dne 6. 12. 2006 11:37, celkově upraveno 3
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 6. 12. 2006 11:24

Jurcax: sbernice se tu probirala je to otazka +/- 3%, tady bych uprednostnil vyssi takt...jestli to ale potrebujes, uz me CD T2050 je dabelsky rychle :) spis bych pridal na pametech a disku :) popr grafice :) ta mne prijde slaba i x1400 :( GMA je v podani intelu silnym zklamanim :(

zadne recovery CD nedodavaji, resp mam CD s ovladaci a ke kazdemu noutu mi prisla jina sada CD :D k jednomu jen CD s MediaDirect a ke druhemu uz konecne i CD s ostatnima utilitkama, ale jak to jednou smaznes tak uz to tam podruhe nedostanes. Proto jsem si na druhem notebooku prekopal jen to Cecko :)

Nevite nekdo jak GMA grafice priradit kolik si ma max brat pameti???
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jurcax 6. 12. 2006 11:42

Jinak mi jde o vákon tohotyo NB, co si hodlám koupit:
PROMO KONFIGURACE: Dell Inspiron 6400 Duo Processor T2050 (1.60GHz, 2MB L2 cache, 533MHz FSB)
Originální Windows® XP Home Edition
Operační paměť 512 MB 533Mhz DDR2 (1 x 512)
Širokoúhlý displej UltraSharp™ s úhlopříčkou 15,4 palce s rozlišením: WXGA (1280x800)
Sdílená Intel® Graphics Media Accelerator 950 - až 256 MB
80 GB Hard disk (5400rpm)
8 x DVD+/-RW mechanika
Dell Wireless 1390 - 802.11b/g Mini-PCI Card
Bluetooth card
Integrovaný modem V.92 56 kbit, síťová karta 10/100
6-ti článková 53 WHr Li-Ion baterie
Poskytovaný typ servisu 2 roky NBD (Next Business Day)
Upgrade operačního systému: Originální Windows® XP Home (Service Pack 2)
Jazyková verze operačního systému: Česky
Jazyková verze klávesnice: Česky
Operating System CD & Resource CD: CD k operačnímu systému a CD se systémovými ovladači.
Upgrade procesoru: Duo Processor T2250 (1.73GHz, 2MB L2 cache, 533MHz FSB) (+ CSK 1.000 Kč)
Upgrade displeje: Níže si vyberte možnosti rozšíření
Upgrade paměti: 1GB 667MHz DDR2 RAM (2 x 512MB) (+ CSK 1.700 Kč)
Upgrade grafické karty: ATI Mobility Radeon X1400 256MB RAM (+ CSK 2.400 Kč)
Upgrade hard disku: 120GB (5.400rpm) Hard Drive (+ CSK 800 Kč)
Upgrade baterie: 9-ti článková 85 WHr Li-Ion baterie (+ CSK 500 Kč)
Barevný kryt displeje: Níže si vyberte možnosti rozšíření
Microsoft® Office®: Níže si vyberte možnost rozšíření
Upgrade servisních služeb: 3 roky NBD (Next Business Day) (+ CSK 2.500 Kč)

Celk. cena: 34.153kč - Myslíte si že je to OK? Myslim na kancelařinu, občas Auto a Archi CAD, velice malo UT2004, samo i net.
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 6. 12. 2006 12:06

Jurcax: No ja hram len UT2004 a pre mna je moja zostava pri rozliseni 1280x1024 OK, detaily nemam na max, na high. S CAD neporadim, ale myslim si, ze by to mohlo stacit, tam asi hlavne RAM a mozno grafika, ale lepsiu tam aj tak dat nemozes.
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 6. 12. 2006 12:08

no na ro by ti bohate stacilo i to T2050 :)

spis premyslim ze za 34 000 uz bych se podival (ja odobne) po necem s grafikou 7600 ,)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jurcax 6. 12. 2006 13:59

Gruppe: No a co by si mi doporucil v této cenové relaci? Hledam něco kvalitního, takový ty produkty typu Acer fakt nechci. A hlavně u Dellu mě láká výborná spolupráce se zákazníkem,záruka. Ocením však jakýkoli jiný nápad.
Jurcax
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka