NB DELL inspiron 6400 skusenosti 3

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod quaero 6. 3. 2008 11:49

Teda musím říct že ten web Dellu (český) stojí za starou bačkoru. Dnes sem chtěl použít NBD záruku, zadám service, všecho jak debil vyplním, kliknu na odeslat a objeví se mi: "Omlouváme se, ale nejsme schopni odeslat e-mail, jelikož je náš e-mailový systém v současné době nedostupný. Zkuste to prosím později."

Je to normální??? U tak velkého výrobce bych čekal trochu jinou kvalitu.....
quaero
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 6. 3. 2008 11:51

zvedni telefon a zavolej... taky jsem nadaval ale pak zavolal a pohoda...
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod quaero 6. 3. 2008 11:52

Jo jasně, ale pak ten web můžou rovnou zrušit.
quaero
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 6. 3. 2008 11:55

quaero: Dell.cz web je...osobity. To ho asi nejvice vystihuje :)

Jelikoz se neustale objevuji nove nabidky, sluzby, ceny atd atd, ani se nedivim ze se v nem porad objevuji nejake bugy.

Odmenou budiz opravdu velka skalovatelnost a podpora.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CeCo 6. 3. 2008 12:41

quaero:
Dell je sice velka spolocnost, ale co tak pozeram tak je silne konzumna - proste nasytit trh masami notebookov, nejako neriesit problemy (resp. ich riesit drevorubacsky):
- cenova politika je dost netransparentna. To im umoznuje ocenovat rovnaky produkt uplne rozne a clovek nema pritom sancu zistit, ci kupuje vyhodne alebo nie. V USA som pre rovnaku konfiguraciu naratal od 2200 do 2600 USD (a vsetko na stranke dell.com, bez kuponov ci premier login!). TU ISTU!
- Dell asi ratal a zistil, ze pri zaruke je vyhodnejsie rovno dat nahradny diel a nepaprat sa s diagnostikovanim; preto si moze dovolit dat NBD za tak relativne nizku sumu.
- to plati aj pre vyrobu. Pri Dell-och casto pocuvam rozne story o tom ako dostal niekto vacsi disk, brasnu naviac ci blu-ray namiesto DVD-RW... Evidentne im je vhodnejsie proste nieco do toho notasu dat nez cakat, mat prestoje a riesit event za eventom.

Proste Dell je o kontinualnom pohybe, ktory sa cim dalej tym viac zrychluje.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod datal 12. 3. 2008 15:51

Mám tuto konfiguraci: CPU: Intel Core Duo T 2300 ( 1,66 MHz ), HDD: 80 GB ( 7200 ot/min ), grafika: Intel GMA 950, paměť: 2 GB 667 MHz. Teď mám v PC Win XP, které jedou jako z praku. Chtěl bych si pořídit Visty. Nástroj Windows Vista Upgrade Advisor mi dopuručil po skenu mého PC verzi Basic. Chci ze zeptat, jestli si můžu bez obav pořídit verzi Home Premium, nebo raději Basic, abych nebyl zklamaný. Poraďte. Dík :?:
Makovec
datal
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 12. 3. 2008 15:55

Kup si iny notebook. Ta grafika ta bude brzdit. Resp. ak nechces efekty typu Aero tak to mas prast jak uhod, Basic by mala postacovat.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 12. 3. 2008 16:39

datal: Chces radu? Visty na notasek urcite necpi :) resp musel bych mit setsakramensky (nebo aspon nejaky) duvod proc je na notasku chtit.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod s0ny 16. 3. 2008 16:20

Mám podobnou sestavu jako ty a Visty mi jedou v pohodě, včetně Aera. Vše plynule a bez problému.

datal píše:Mám tuto konfiguraci: CPU: Intel Core Duo T 2300 ( 1,66 MHz ), HDD: 80 GB ( 7200 ot/min ), grafika: Intel GMA 950, paměť: 2 GB 667 MHz. Teď mám v PC Win XP, které jedou jako z praku. Chtěl bych si pořídit Visty. Nástroj Windows Vista Upgrade Advisor mi dopuručil po skenu mého PC verzi Basic. Chci ze zeptat, jestli si můžu bez obav pořídit verzi Home Premium, nebo raději Basic, abych nebyl zklamaný. Poraďte. Dík :?:i/quote]
Dell Inspiron 6400 CD-T2300, 1024MB RAM, 120GB HDD, Carbon Fiber, 3yNBD+3yDamage Care
s0ny
Junior

Odeslat příspěvekod Dirk Gently 18. 3. 2008 09:16

Mám na Vás dotaz. Dají se u klávesnice vyjmout jednotlivá tlačítka? Potřeboval bych to pod nimi vyčistit.
Dirk Gently
Junior

Odeslat příspěvekod Ladzi 18. 3. 2008 20:30

Kdo má zkušenost s NBD, nechává technik nějaký protokol? Nebo jen opraví a odjede? Případně, když jen přijede nový díl kurýrem, je k tomu nějaký papír?
Ladzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TuT 18. 3. 2008 20:37

NBD - technik da protkol co vymenil atd.
kuryr - taky dostanes papir.
vse musis podepsat....
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod phaeton_esc 18. 3. 2008 20:48

2 Dirk

ale jistě. klávesnice jde rozebrat, akorát se tlačítka dávají sakra blbě zpátky. chce to jemnou ruku a velkou trpělivost (a asi i jedno volné odpoledne)
Apple Macbook White (late 2007)
HTC HD2
Sony Alpha A200 (Minolta 28-85, Minolta 50)
phaeton_esc
Junior

Odeslat příspěvekod Misty 19. 3. 2008 20:09

Zdravím, ceny pamětí jsou dole. Už jste někdo testnul v notebooku 2x2GB RAM paměti?
Misty
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 19. 3. 2008 22:39

Misty: 4GB tusim nepodporuje. Ono ani ale neni proc, osobne uz jsem narocnou praci na notasku davno vzdal - Quad je Quad a pri te bezne nepoznam moc rozdilu mezi 512 vs 2048MB

Ladzi: doklady jsou samozrejmosti, proi servisnim zasahu jde o popis problemu, praci co udelal, popr dil ktery vymenil + straveny cas + tvuj i technikuv podpis. To je snad samozrejme.

Dirk Gently: doporucuji vyndat celou klavesnici, navod na rozebrani uz tu nekde byl, popr google. Klavesnice je hracka, staci oddelat horni stribrny kryt kolem power tlacitka a ses u klavesnice - tu pak ***** a odpojis
Gruppe
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka