NB DELL inspiron 6400 skusenosti 3

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod lvq 7. 8. 2008 11:35

Prosim Vas poradte mi, kde se nejlevnej koupit 9clankova baterka do 6400. Nejlepsi by byla orginal, ale kdyby neoriginalni mela aspon 80 % kapacity a vydrzela taky aspon rok nebo dyl, tak by to tolik nevadilo. (Predstavuju si cenu pod 2000 kc ;-) .) Volal jsem i na reklamace, ale tam me rekli, ze na baterku je zaruka jen 1 rok. Diky za Vase typy.
lvq
Junior

Odeslat příspěvekod JanHavlicek 7. 8. 2008 22:07

Napadá mě akorát ta od Avacomu - http://www.avacom.cz/dell-inspiron-6400 ... 0mah-p4600 , akorát stojí 2,2

Zkušenosti s ní bohužel nemám, ale uvažuju o koupi
JanHavlicek
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 8. 2008 00:05

Ivq: na ebay :) sezenes tam vsechno a baterky za pusu :)

Aloha: ,,Jak se vubec dostanu na tu recovery partition a da se to jeste pouzit i kdyz uz sem zformatoval predchozi system a nahral tam novy?,,

To jsou hrozne zmatecne informace. Jestli jsi partition se zalohou zformatoval, pak uz neni, pokud jsi jen zformatoval partition s OS, pak je partition se zalohou nedotcena.

Jak pises ze MD po tobe chce nejdrive nejakou partition - to je logicke! I z toho navodu!

1. vytvoris partition (ve tvem pripade staci znovu zformatovat tu pro OS a vytvorit na ni partition-prazdnou, bez instalace OS)
2. vlozis CD Media Directu a nainstalujes
3. nainstalujes na zbyle misto OS :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aloha 10. 8. 2008 13:20

Gruppe píše:Ivq: na ebay :) sezenes tam vsechno a baterky za pusu :)

Aloha: ,,Jak se vubec dostanu na tu recovery partition a da se to jeste pouzit i kdyz uz sem zformatoval predchozi system a nahral tam novy?,,

To jsou hrozne zmatecne informace. Jestli jsi partition se zalohou zformatoval, pak uz neni, pokud jsi jen zformatoval partition s OS, pak je partition se zalohou nedotcena.

Jak pises ze MD po tobe chce nejdrive nejakou partition - to je logicke! I z toho navodu!

1. vytvoris partition (ve tvem pripade staci znovu zformatovat tu pro OS a vytvorit na ni partition-prazdnou, bez instalace OS)
2. vlozis CD Media Directu a nainstalujes
3. nainstalujes na zbyle misto OS :)

Gruppe: Ne jedinou partition, kterou jsem zatim formatoval je ta s OS. A ted se prave ptam, jak se teda obnovuje system z te partition pro obnoveni?

No a k tomu MD. Tenhle postup je mi jasny, jenze kdyz to tak udelam, tak mi to akorat zase sebere 2GB pro tu novou partition pro MD a ja prijdu o dalsi 2GB mista, protoze mi tam zustane ta stara, ktera tam pak vlastne bude k nicemu a pak ta nova, na ktere bude prave nove instalovanej PM. Proto bych radsi napred zformatoval tu puvodni partition pro MD, pak ji spojil s partition pro OS a pri nove instalaci notasu bych teprve vytvoril novou partition pro MD a byl bych na tom jako na zacatku.

Asi to udelam matematicky pro nazornost :-)) soucasny stav: 2 + 2 + 111 GB, pokud udelam novou partition tak to bude 2+2+2+109 cimz prijdu zase o 2GB mista, a ja bych to chtel udelat takhle 2+2+111 => 2+113 po spojeni puvodni partition => 2+2+111 po nove instalaci
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 11. 8. 2008 21:20

druihy odstavec - souhlasim, klidne zformatuj jeste MD partition a pridej ji a nasledne ji zase pres MD vytvoris.

2GB mista? Popravde, stacilo by mi i 60GB, ted amm 320GB Samsung a nevim co tam dat - boj o misto vyres koupi noveho disku, uz nejsou nijak drahe :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lvq 13. 8. 2008 20:16

Gruppe píše:Ivq: na ebay :) sezenes tam vsechno a baterky za pusu :)

Dival jsem se na ebay a rozhodl jsem, ze koupim baterku tam. Myslis, ze je to jedno kterou vyberu (je jich tam strasne moc) nebo mam podle neceho vybirat (ted nemyslim cenu)?
lvq
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 8. 2008 20:42

podle ceho? Mno obcas tam maji napsno ze je to original baterka :)

proste hledej co nejvetsi shodu s tou tvoji - vyrobce, napeti atd atd atd.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lvq 13. 8. 2008 20:53

Gruppe píše:podle ceho? Mno obcas tam maji napsno ze je to original baterka :)

proste hledej co nejvetsi shodu s tou tvoji - vyrobce, napeti atd atd atd.

to jsem si taky vsiml... a je to mozny, aby to byla original baterka?
lvq
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 8. 2008 22:32

Asi tak, dell zada nejake firme (napr Sanyo) vyrobu baterie tech a tech parametru. Pak se takova baterka kterou koupis od dellu nemusi absolutne v nicem (leda tak v zadnim stitku) lisit od te co pak koupis od nejakeho prodejce co prodava SANYO baterky :)

takze ANO, je to mozne :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frenny 15. 8. 2008 23:59

Před týdnem jsem zakoupil tuhle baterii http://www.battery.cz/baterie-notebooky ... dell-v3351 a zatím naprostá spokojenost. Výdrž něco málo přes 4,5 hod. (internet, icq, mp3, videa na youtube, jas displeje 60%). Cells made in Korea, Assembled in China. Tak časem uvidím, jak je na tom s životností.
Intel Core Duo T2400 1.83GHz 2MB L2 cache 667MHz FSB, 2GB DDR2 667MHz, 120GB (5400rpm) SATA, ATI X1400 256MB, 15.4" WSXGA+ (1680x1050), DVD+/-RW, 9-cell 85Whr battery
Frenny
Junior

Odeslat příspěvekod michcer 16. 8. 2008 16:43

Možná už to tu někdy někde bylo a nemůžu to jen najít. Uvolnily se mě panty. Potřeboval bych návod jak postupovat. Je potřeba odkrytovat horní víko? Moc prosím o pomoc...
michcer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WarCZ 16. 8. 2008 19:14

http://www.emobil.cz/zbozi.php?co=detai ... E-I640-086 - šmejd baterie - udělal jsem několik testu a po tydnu šla zpět dodavateli ( je to ten model z Avacomu - neumi udělat elektroniku )

http://www.emobil.cz/zbozi.php?co=detai ... -I640-orig - zatim bez problemu - elektronika DELL i vzhled je stejny takže opravdu original...

Podle mě se nevyplati kupovat ruzne levne na aukru atd protože jsou to neoriginaly a maji o 5Wh meně než uvadějí. ( testoval jsem je přimo na testeru Cadex 7200 )
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod firewallcz 22. 8. 2008 12:36

zdravím, měl bych takový dotaz. Chtěl bych si koupit nový pevný disk do notebooku Inspiron 6400, ted tam mam od Samsungu 80GB (5400) , rád bych si koupil naky větší disk kolem 200GB (7200) chtěl jsem se zeptat, jestli mi tam půjde SATA II nebo jestli musim koupit SATA I , mate nekdo s tim zkusenosti prosim. Dik
firewallcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 8. 2008 16:41

pujde tam i SATAII, ovsem 7200ot disk? K cemu? Ja byl rad kdyz jsem to vymenil naopak 7200ot za 5400ot 320GB Samsung :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod firewallcz 22. 8. 2008 17:52

tak ten disk 7200 bude rychlejší ne? rychlejší zápis dat atd. Proč jsi to vyměnil ? Nechápu... :oops: a navíc by měl mít 16MB buffer , coz je také lepší...
firewallcz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka