NB DELL inspiron 6400 skusenosti 3

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod Gruppe 15. 12. 2008 11:28

Dirk Gently: JE TO MOZNE, sam jsem to tak delal uz xkrat. Samozrejme ne zadne ,,zkopirovat pod win,, ale zkopirovat pres nejaky program. Napr Acronis True Image.

PS: na tom disku je mnohem vic skrytych partition ,)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dirk Gently 15. 12. 2008 11:43

Aha, tak diky za info. Je na to nejaky free soft? Nebo to pujde pre Acronis ve verzi trial?
Dirk Gently
Junior

Odeslat příspěvekod deska 15. 12. 2008 11:48

I technici z Dellu (respektive Kapsche) to řeší při výměně disku jeho zkopírováním 1:1 chce to akorát najít ten správný prográmek a vyzkoušet to. Jen nevím do jaké míry to funguje s disky jiné velikosti, ale asi by to neměl být problém, protože i mezi značkami se velikosti o několik bitů vždy liší (80GB Samsung nemá stejnou velikost jako 80GB WD) :-)
deska
Junior

Odeslat příspěvekod TuT 15. 12. 2008 12:07

zalezi na velikosti partiton, jestli chcu partiton co mela 20GB a z toho 15GB obsazeno obnovit na partition s velikosti 16GB a vetsi tak to pujde......

problem by mohl byt s MBR, ale myslim, ze kvalitnejsi soft splecne s image zalohuje i MBR pro pozdejsi obnoveni.....
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod Dirk Gently 15. 12. 2008 12:12

doporucite nejaky soft prosim...
Dirk Gently
Junior

Odeslat příspěvekod Dirk Gently 15. 12. 2008 12:22

Nesel jsem treba tohle: HDClone Free Edition
http://www.zdarma.org/?s=hdclone-klonovani-hdd-disku
Dirk Gently
Junior

Odeslat příspěvekod Narcissus 30. 12. 2008 02:12

Zdar lidi,
poohlížím se po nové 9-článkové 85 Wh, 7200mAh baterii pro Inspiron 6400 na eBay. Má tu někdo přímou zkušenost se solidním prodejcem?
Mám brát radši z Číny nebo z USA? Nebo je to jedno?
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior

Odeslat příspěvekod xdevon 2. 1. 2009 21:59

zdravim,pořeboval bych na Inspiron 6400 baterku a jak jsem se díval,tak sem pár na netu našel..tak aby to bylo kompatibilní.. odkud jste kupovali baterku?
A ještě jsem se chtěl zeptat,kdybych si koupil baterii 85Wh,tak jestli mi to utahne adaptér co jsem dostal k noťasu s baterii 53Wh
xdevon
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 2. 1. 2009 22:12

adapter to utahne určitě jenom to bude trvat déle...
Mam zkušenosti tady ale s baterkama na Asus
http://www.avacom.cz/dell-inspiron-6400-liion-11-1v-7800mah-p5308
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xdevon 3. 1. 2009 19:36

taky už jsem se na tu stránku díval,ale o téhle kapacitě jsem neslyšel..sem myslel že jsou jen 53Wh a 85.to jsou 6 a 9-ti článkové.tahle je kolik?
xdevon
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 3. 1. 2009 20:06

tohle je neoriginal. Většinou tam davaji Sanyo. Ja jsem u nich dělal přimo repas staré baterie. dali mi tam tehdy Sanya a vydrželi dalši 2 roky...
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xdevon 3. 1. 2009 20:16

no,zkusím to tedy objednat :-)
xdevon
Junior

Odeslat příspěvekod lvq 5. 1. 2009 10:36

Ja kupoval nekdy v lete taky novou baterii na ebay - vybral jsem si jednu (ale bohuzel uz neni nabizena), u ktere bylo napsano original a na fotce u ni byla vyfocena i orogonalni baterie dell, a zaplatil. Asi do 10 dnu prisla (bez procleni (pze na ni byla mensi udavana hodnata), ale po otevreni jsem zjistil, ze se jedna o baterku do netesu od aple. Pote nasledovala serie asi 20 mailu moji lamanou anglictinou (jeste, ze existuje google translator :-D ), kde jsem prodavajicimu musel dokazovat, ze me skutecne poslal spatnou baterku a vysvetlovat, ze neni moc velka sance, ze ji u nas prodam. Tak jsem mu ji nakonec odeslal zpatky do ciny s tim, ze on zaplati naklady. Potom prisla spravna baterie (samozrejme neoriginalni, ktera byla na fotce), a vydrzi kolem 2 hodin (puvodni od dellu vydrzela i 4 hodiny). Potom jsem ofocoval doklady od ceske posty, at mi prodavajici zaplati naklady na dopravu k nemu, ale neuspesne (tvrdil, ze k nemu baterie nikdy nedosla). Tak jsem to nakonec nechal byt, priste budu vse resit pres ofocialni stiznosti na paypalu (nyni jsem nevedel, ze to jde). Ale i pres toto vsechno me to neodradilo od nakupovani v zahranici.
lvq
Junior

Odeslat příspěvekod Narcissus 5. 1. 2009 11:20

Já jsem nakonec na eBay koupil originální baterku 85WHr z Anglie. A jak vidím, udělal jsem dobře. Až dojde, napíšu o zkušenostech.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior

Odeslat příspěvekod sidbin 5. 1. 2009 15:04

No dneska m dorazil new disk WD 320GBJKT
Budu vsechno preinstalovavat.
jen premyslim, jestli pouzit drivery od dellu, nebo od intelu (na grafiku)
intel:
14.32.4.4926
dell:
14.10.4446

wear level baterie: 46%, uz to jde rychle dolu, me vydrzi uz jen 2:10 minut
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka