NB DELL inspiron 6400 skusenosti 3

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod nikl 12. 12. 2006 19:35

Mam 2 roky NBD-cili zakladni- notebook jsem kupoval na firmu, zitra tam brnku a uvidim, jak poridim. Pokud ke mne prijede ten technik, doufam ze mi moc neohmata a neposkrabe notebook, ja si na tehle vecech davam zalezet, aby vypadal jako novy. :D
Chystal jsem se napsal rozsahlou recenzi, jak s nim jsem spokojen, precejen tu moc prispevku na tohle tema neni, ale zatim pockam dokud nebude plne funkcni. Zatim jen mohu rict, ze ty barevny kryty(carbon, mediteranen, atd) jsou naprosto k nicemu, je to jen takova plastova deska co se priklapne z vnejsi strany na viko, rozhodne ne vecicka za kterou bych daval 900Kc, ale drzi pevne.Notebook je tichy, ale ne neslysny, kdyz k nemu dam bliz ucho, tak slysim ze se toci vetracek, to ma taky delat normalne? No a pak ze uz v zakladni instalaci je tam spousta nepotrebnejch programu, cca 40 procesu hned po startu a 300MB zabrane operacni pameti. Co se tyce Truelife leskle obrazovky, opravdu to neni nic ceho se bat, je to spis k uzitku, pekne barvicky, odraz tam sice videt je ale nevyrazny, pri praci to vubec nevadi. Tot zatim vse, pak dopisu dalsi dojmy
PS: Mediteranen kryt co jsem si vybral je mnohem tmavsi nez u dellu na fotce, hodne tmave tyrkysovy, nic moc, zakladni stribrna taky neni spatna.
nikl
Junior

Odeslat příspěvekod jacis 12. 12. 2006 21:21

:)
Naposledy upravil jacis dne 13. 12. 2006 10:58, celkově upraveno 1
jacis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 12. 12. 2006 22:46

nikl: Ne, pri bezne praci vazne nedelam s uchem na notebooku takze to ani zkouset nebudu (resit takove blbosti) , mne prijde i s 7200ot diskem a ATIx1400 velmi tichy a vetracek se roztaci az pri hrani narocnych her, coz zase prehluci hudba :)

jacis: zkousel jsi preinstalovat ovladace zvukovky? Na strankach dellu :)

Jinak reinstal veskerych driveru doporucuji vsem :) a taky istalaci Directu :) :idea:
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikl 12. 12. 2006 22:49

Ja se prave jen ptam ze zajimavosti, mne se vetracek toci porad, pomalu ale od startu az do vypnuti.
nikl
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 12. 12. 2006 23:10

nikl:ani ted nebudu prikladat ucho k noutu abych vedel jesli jde z 1cm slyset, to uz spis slysim pevny disk ,) kdyz se roztoci vetracek tak to slysim i bez ucha na noutu :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nikl 12. 12. 2006 23:12

OK, jak myslis :) ty asi nepracujes v noci kdyz je vsude hrobovy ticho, to se totiz zvuk co slysis pres den jen z 5 cm rozleha po cele mistnosti 8)
nikl
Junior

Odeslat příspěvekod Bubones 12. 12. 2006 23:21

mam dotaz na propojení notebooku s televizi: Jaký je potřeba kabel? Je možné propojit i se starou televizi - cca 15 let. Napište nekdo zkusenosti, vim, ze se to nekde uz lehce resilo, ale nebylo to prilis podrobne.
V nouzi poznáš přítele, ale málokdy přítekyni.
Bubones
Junior

Odeslat příspěvekod Jurcax 13. 12. 2006 00:40

Ještě dotaz k těm procesorům, jaký je teda rozdíl mezi T2050 a T2250? Oba podle popisu mají 1.60GHz, 2MB L2 cache, 533MHz FSB. Můžete mi to někdo objasnit, jestli má smysl přidávat za T2250? Dik
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 13. 12. 2006 00:44

T2250 ma 1,86GHz.

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jurcax 13. 12. 2006 00:51

Opravdu? Aha... tak pak to na stránkách Dellu píšou špatně: http://commerce.euro.dell.com/dellstore ... o=&b=71562
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod Jurcax 13. 12. 2006 00:56

Ještě jsem si to vyhledal, a někde píšou 1,73, někde 1,83 a našel jsem i 1,86, jak říkal CeCo. Ještě jednu věc pro ujasnění to je frekvence jednoho jádra, takže ve finále to má teoreticky 2x1,86GHz? Takže to co tady povídali Tut a Gruppe o těch 800MHz a 1GHz a nějakym násobiči bylo co? To byl jen snížený výkon procesoru softwarově? Diky za vysvětlení, jsem teď z toho hodně zmaten!
Jurcax
Junior

Odeslat příspěvekod sidbin 13. 12. 2006 01:05

Snizi se nasobic, procesor si ho snizi sam HW
pri 1,6GHz klesne na 800MHz
pri 1,66GHz klesne na 1000MHz
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Odeslat příspěvekod Verex 13. 12. 2006 08:48

Mel bych dotaz... Vy co jste reinstalovali, kde jste pak nasli instalacku toho PowerDVD, ktera tam je od vyroby a donutili jste ho nejak prehrat soubory DVD na disku?

A jeste jedna vec, kdyz obnovite Windows ze skryte partition, co vsechno z puvodni instalace tam je a prepisuje ta obnova pouze partition C nebo to uvede disk uplne do puvodniho stavu?

Dik za odpovedi.
I spatna jistota se snasi lepe nez nejistota.
Verex
Junior

Odeslat příspěvekod TuT 13. 12. 2006 10:55

Jurcax píše:Ještě jsem si to vyhledal, a někde píšou 1,73, někde 1,83 a našel jsem i 1,86, jak říkal CeCo. Ještě jednu věc pro ujasnění to je frekvence jednoho jádra, takže ve finále to má teoreticky 2x1,86GHz? Takže to co tady povídali Tut a Gruppe o těch 800MHz a 1GHz a nějakym násobiči bylo co? To byl jen snížený výkon procesoru softwarově? Diky za vysvětlení, jsem teď z toho hodně zmaten!,/quote]

jedno jadro se vypne a druhe se podtaktuje....ve vysledku nizsi spotreba ;)
TuT
Junior

Odeslat příspěvekod jacis 13. 12. 2006 10:58

Mam problem s mikrofonem u tohodle NB (nahravani,skype,..). Vzdycky kdyz mluvim tak mi po nejake chvili (treba 10s) vypadne zvuk treba na 3s a takhle se to strida, nebo kdyz se na chvilku odmlcim tak se ten mikrofon nechce chytit. Jako kdyby se uplne vypl a pak uz ten zvuk jen tak kolisa. Mam zaplej 20dB boost, a zkousim to v nahravani zvuku kde vidim i decibely. Uz fakt netusim co vic s tim vymyslet. Mikrofonu jsem zkousel vice. Zkousel jsem i preinstalovat ovladace. jak vam fakci mikrofon? Diky
jacis
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka