dokupenie RAM

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod quarry7 24. 2. 2007 21:56

CAwte, zdravim vsetkych,
Rad by som sa spytal. MAm v notebooku 1 RAM 512MB 533MHz FSB.
Rad by som si dokupil dalsi kus. Moja doska vsak
podporuje az 667 a tak by bola skoda kupovat taku co ma 533MHz.Rozdiel v cene je 10 Sk. SOm si vedomi ze ked tam
budem mat jednu 533 a druhu 667 tak mi budu bezat na tej nizsej frekvencii. (ALe mozno raz vymenim tu 533ku a dokupim dalsiu 667)
Ide mi hlavne o to aby mi bezali tie ramky v duale a neviem ked kupim tu 667 ci mi pojde v duale.
Vraj frekvencia a dual su 2 odlisne veci. Neviem? V notebooku mam RAM znacky NAYA. A je to asus A6Jc.

Este jedna otazocka,je to podstatny rozdiel tych frekvencii 533 a 667 keby som chcel pre buducnost zmenit aj tu
druhu na 667 pripadne ci sa mi to oplati. Ja som vcelku narocny uzivatej.Mam spusteny net, icq, hudbu a dalsich 10 okien.

Dakujem za radu:) ZDAR!
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Berzeger 24. 2. 2007 22:06

nepojede, ty ramky musi byt IDENTICKE.
zas takovy rozdil mezi temi frekvencemi neni.
Asus P5Q-Deluxe, Intel Core 2 Duo E8400, 4096MB DDR2 RAM, Sapphire Radeon HD4670, Creative Audigy 2ZS, AOC 22'' widescreen LCD
Zastupce sefredaktora serveru FreeHry.cz a FlashFun.cz
Berzeger
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 24. 2. 2007 22:24

Do ASUSu mozes dat viacmenej akukolvek znacku; ASUS nie je vyberavy na pamate.

Rozdiel - 667 je rychlejsia, ale ma vyssiu latenciu (CL). Co to znamena? 667icka bude brat/vydavat udaje rychlejsie, ale na vypocet udaju budes cakat 10ns; 533ka bude pomalsie brat udaje, ale vypocet udaju bude trvat len 8ns. Tympadom je na rychle operacie vhodnejsia 533 (kde je malo dat => dolezitejsia je rychlost vyhodenia vysledku), na velke vypocty zas 667icka (lepsie to "odsypa").

Prakticky to samozrejme nespozorujes, vysledok bude fakt prdavy; toto je vsak teoria a nieco z nej sa vzdy v praxi najde... Podla teorie tympadom tebe vyhovuje skor 533ka - ICQ, NET a pod. su MALE operacie pre pamat, kde je dolezitejsia odozva (t.j. NEMENIT ten prvy modul, dokupit mozes kludne 667 - s 533kou bude bezat na tej pomalsje frekvencii).

Dual Channel je otazny - vsade je "odporucame osadenie identickymi modulmi", ale co je identicky uz blizsie nespecifikuju... (667 CL5 totiz dokaze bezat na 553 CL4...)

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod quarry7 25. 2. 2007 17:49

Super dik za radu.
TAkze som to pochopil tak ze mi vyhovuje 533ka na tie moje aplikacie. A ze keby som aj kupil cisto hypoteticky tu 667...tak mi bude bezat na 533 co viem a vypocet udaju bude trvat len 8ns aj pri tej 667?
Pytam sa to preto keby mi nesiel ten dual, tak co mi ine zostava pokusit sa predat tu originalnu. A potom by som tam daval tu druhu 667...aj ked vlastne pre mna je vyhodnejsie 533...zamyslenie...
NO ked som kupil notas tak som nadaval preco mi tam nedali RAM s takou frekvenciou ako podporuje doska....ale teraz vlastne zistujem ze mi chceli dobre vzhladom k mojim poziadavkam, kedze nepouzivam tie zlozitejsie vypoctove programy.
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quarry7 25. 2. 2007 18:02

Ceco:
Viem ze sa to uz tu riesilo na forach aj som to cital. Ale vlastne co by si odporucal KINGSTON=stabilita a cena je na http://www.at.comp---> SO-DIMM 512MB DDR2-533MHz Kingston CL4 1516 Sk

alebo

Apacer SO-DDR2 1GB 533Mhz http://www.elkoshop.sk 2124 Sk
Viem ze tam stratim ten dual ale je to vcelku dilema. Je to velky rozdiel s tymi ramkami ked uz mas 1GB alebo 1,5GB....viem ze postupom casu prejdem aj na VISTU....no a potom uz predavat tie ramky by bol problem aby som tam zohanal vacsie gigove.
Je to trosku zamyslenie sa do buducnosti ale snazim sa to urobit co najefektivnejsie.
quarry7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 25. 2. 2007 19:42

Takto:
Rozmyslat, ci 533 alebo 667 je pre obycajneho cloveka somarina; proste kup 667 a bude hotovo.

A vyrobca - ja chodim viacmenej na Kingstonoch a zatial som nemal s nimi ziaden problem... Apacer-om a podobnym znackam po par skusenostiach uz neverim (mam rad kvalitu a viem ju ocenit vyssim vydavkom na danu vec).

C
CeCo
VIP uživatel