RAM - 2x512MB nebo 512+1024MB???

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod LNC 4. 4. 2007 17:18

vcera som si kupil 1 GB ram k mojim 512, takze teraz mam 1,5 GB ramky. Rozdiel je poznat hned. Na pozadi mi casto bezi 5 ks firefoxov spolu s 10timi zalozkami + totalcmd, wmplayer, outlook. (po starte systemu mi to hned zozere 384 MB - podla spravcu uloh). S 512tkou som pri prepnuti do ineho okna firefoxu musel cakat, kym si to system natiahol z disku, takze som cakal tak 5 sekund. teraz to ide svizne, hned to tam naskoci. odporucam 1 GB modul si kupit.
nx6110 -> nx9420

N5110 -> M35i -> S35i -> T630 -> MPX200 -> d750i + k610 -> iPhone black 8gb
LNC
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 4. 2007 17:40

Tady nemá cenu moc meditovat, aneb více je lépe, i kdyby to běželo v singlu. To u notebooku platí dvojnásob. Takže určitě jdi do varianty 512MB+1GB.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 4. 4. 2007 19:46

Dr.Marty píše:No prave, ten swap...:-( Chci ho vypnout, neustale slysim, jak HDD "chrousta", podle me to ten NTB dost brzdi... Ale k tomu se asi hodi mit spis tech 1,5GB RAMky, ze?? Potiz je i v tom, ze mi podle spravce uloh bezi dost velka spousta procesu ( v prumeru 60 az 70 ), coz ten pocitac nejspis muze taky brzdit... Jenze jako laik moc nevim, co si muzu dovolit vypnout ( resp. zakazat uz pri startu ) a co ne...:-(

Jestli máš na 1 GB paměti, tak si ji spánembohem kup.

Jak říkají kluci, vůbec tomu nerozumím.

Nerozumím, ale vím, že jediný noťas, který mě neotravuje svojí pomalostí je Toshiba Qosmio 17" se dvěma disky v RAIDu 0.

Proč asi, když má 2x512MB paměti?

Že by to bylo 50MB/s průměrné rychlosti načítání dat?

Spusť v příkazovém řádku

msconfig

a podívej se na kartu Po spuštění.

Určitě tam najdeš řadu věcí, které můžeš povypínat.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 4. 2007 20:01

Tonda-B píše:Nerozumím, ale vím, že jediný noťas, který mě neotravuje svojí pomalostí je Toshiba Qosmio 17" se dvěma disky v RAIDu 0.v/quote]
Argumentovat notebookem osazeným polem RAID 0 je zcestné. Nemyslíš?

?quote="Tonda-B"]Proč asi, když má 2x512MB paměti?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.Marty 4. 4. 2007 20:02

Vidim, ze pana je docela snadne urazit...:-)
Ja o pocitacich vim celkem prd, a hlasky typu "jestli máš na 1 GB paměti, tak si ji spánembohem kup" mi jaksi pri rozhodovani moc nepomuzou ...:-( Objevuje se tu plno nazoru, ktere vypadaji verohodne a podlozene, a tak je, v situaci, kdy si ty nazory vicemene protireci, dost tezke zhodnotit co je pravda a co ne!!!!!:-(
Nicmene s koupi noveho disku je spojena jednak vyrazne vyssi investice a jednak dalsi problemy s preinstalaci systemu a tak (aspon myslim, jak rikam, moc o tom nevim...), a tomu se chci v tuhle chvili vyhnout...
Dr.Marty
Junior

Odeslat příspěvekod Anduril 4. 4. 2007 20:06

Tonda-B píše:Nerozumím, ale vím, že jediný noťas, který mě neotravuje svojí pomalostí je Toshiba Qosmio 17" se dvěma disky v RAIDu 0.

Proč asi, když má 2x512MB paměti?

Že by to bylo 50MB/s průměrné rychlosti načítání dat?
s/quote]

Ty jsi ale tak trochu mimo debatu :)
Ty porad tvrdis ze je lepsi rychlejsi disk..jenze to je jenom proto, protoze nepotrebujes tolik pameti..zjevne ti na ty tvoje aplikace 1GB staci. Ale tak to neni u vsech lidi , kteri pouzivaji notebook, takze z toho nedelej pravidlo...Podle tebe bych si totiz mel radeji koupit rychly disk a jakmile by system zacal swapovat petiset megova data, protoze v pameti by nebylo misto, tak bych aspon mohl byt rad, jak rychle mi to swapuje, ze? :roll: Ne diky, radeji predejdu tomu swapovani ;)

Je to proste o tom, kdo co vyuzije...nekdo potrebuje rychly disk, nekdo hodne RAM a nekdo oboji :) Ale nelze z toho delat jednoznacne zavery, ze to je lepsi a basta...
HP nx7400 EY505ES w/ 3GB DDR2, Hitachi 7K200-100
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 4. 4. 2007 20:30

r34ktor píše:Argumentovat notebookem osazeným polem RAID 0 je zcestné. Nemyslíš?
Naposledy upravil Tonda-B dne 4. 4. 2007 21:05, celkově upraveno 3
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Oak 4. 4. 2007 20:41

U DDR2 by se moc nebál, ale u NTb už jsem se 2x seknul.
Pokud bych nenašel na netu potvrzení, že tam třeba Kingmax pasuje, tak se koukni na konferenci, píšou:

Dobrý den, to bohuzel nevim.Pamet je mozne vyzkouset, pokud se dostavite k nam na prodejnu s NB a pamet budeme mit skladem../quote]

Záleží, jak to máš kam daleko, za cenu by mohlo být skoro 2x tolik paměti.
Oak
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 4. 4. 2007 20:44

Dr.Marty píše:Vidim, ze pana je docela snadne urazit...:-)
Ja o pocitacich vim celkem prd, a hlasky typu "jestli máš na 1 GB paměti, tak si ji spánembohem kup" mi jaksi pri rozhodovani moc nepomuzou ...:-( Objevuje se tu plno nazoru, ktere vypadaji verohodne a podlozene, a tak je, v situaci, kdy si ty nazory vicemene protireci, dost tezke zhodnotit co je pravda a co ne!!!!!:-(
Nicmene s koupi noveho disku je spojena jednak vyrazne vyssi investice a jednak dalsi problemy s preinstalaci systemu a tak (aspon myslim, jak rikam, moc o tom nevim...), a tomu se chci v tuhle chvili vyhnout...t/quote]

Podívej, ty to prostě udělat chceš a je tedy zbytečné říkat, že z výsledku nebudeš nadšený.

Tak to prostě udělej. Nevím, co je na tom urážlivého.

Před dvěma lety jsem 3 lidem rozmlouval výměnu Celeronu M za Pentium M (v té době investice řádu 6k).

Jediný mě poslechl a koupil rychlejší disk a 256 MB paměti k dosavadním 256 MB. A měl pocit, že tam to P-M má.

Ti dva zjistili, že si nepomohli (s výjimkou spotřeby). Ale to už to bylo hotové.

Já tvrdím, že zatažená brzda každého noťasu je pomalý disk.

Ale nemusíš mi to samozřejmě věřit.

Vždyť mě ani neznáš, ne?

Pokud dáš nový nenaformátovaný disk do externího boxu, připojíš ho USB (takže nebudeš ani potřebovat další napájení) a nabootuješ z CD s Norton Ghost (třeba), přeneseš obraz stávajícího disku na nový disk bit po bitu.

Přeneseš tak klidně i skrytou partition, kdybys ji tam od výrobce měl.

Pak ty disky jen mezi sebou přemontuješ a máš hotovo.

Tak jaký problém?
Naposledy upravil Tonda-B dne 4. 4. 2007 20:56, celkově upraveno 1
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mh 4. 4. 2007 20:47

Ja musim s Tondou-B jenom souhlasit. Sam jsem si nedavno prikoupil 1GB k 512MB (gigo proto, ze jsem ho mel cca za 50% ceny). Narust vykonu, krom pochopitelneho rychlejsiho otevirani oken ap., jsem nezaznamenal. Bohuzel. Zkousel jsem testy a proste nelze delat nic jineho, nez s Tondou-B souhlasit. Cely system ukrutne brzdi pomaly disk. Samozrejme nelze uprit, ze treba prace fci v grafickem programu je rychlejsi, ale opet dojedu na disk, pri ukladani, nacitani... Zkuste si nejake testy, abyste videli tok dat. Brzdi to disk. Proto bych po upgr. pameti hodne premyslel nad 7200ot./s diskem.
Naposledy upravil mh dne 4. 4. 2007 20:50, celkově upraveno 1
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aquila 4. 4. 2007 20:50

a preto je najlepsie prikupit RAM a vypnut swapovanie ;)
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod mh 4. 4. 2007 20:51

...a pokud chcete vyraznejsi narust vykonu, tak koupit rychlejsi disk;)
mh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.Marty 4. 4. 2007 20:55

OK, takze jestli Tondu-B chapu spravne, mam si, pokud uz teda vubec nejakou dalsi RAM, koupit max. tu 512MB a hlavne rychlejsi disk... Je to tak??? Ja jen, abych si v tom udelal jasno...
Dr.Marty
Junior

Odeslat příspěvekod Anduril 4. 4. 2007 20:56

2mh: A co jsi jako cekal?? :roll: RAM neni od lepsiho score v testech, ale od vetsiho mista pro data. Pokud to nedokazes vyuzit, tak to pro tebe samozrejme nema zadny vyznam... tahle debata je jak u blbych. Nikdo tu prece netvrdil, ze zvetsenim RAM ti vzroste score v 3DMarku nebo co..

2Tonda-B: Disk je brzda notasu, ale neni to nutne ve vsech situacich. Disk ti malou RAM nezachrani a naopak.

2Dr.Marty: Pro tebe to tak vypada, ze 512 navic ti bude stacit ;) Jestli potrebujes rychlejsi disk, to nevime..musis si nejdrive zjistit, jestli ti dostacuje (nebo jestli ma nedostatek vykonu) ten tvuj...
HP nx7400 EY505ES w/ 3GB DDR2, Hitachi 7K200-100
Anduril
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 4. 4. 2007 21:12

Dr.Marty píše:OK, takze jestli Tondu-B chapu spravne, mam si, pokud uz teda vubec nejakou dalsi RAM, koupit max. tu 512MB a hlavne rychlejsi disk... Je to tak??? Ja jen, abych si v tom udelal jasno...

Začni tím, že si výkon pevného disku změříš.
HD Tune je vážně malý, ale šikovný prográmek.

Bude dost rozdíl, jestli máš průměrnou rychlost načítání dat 20 anebo 30 MB/s.

Myslím rozdíl v naléhavosti jednoho, nebo druhého.

Bez čísel se těžko určují priority.

BTW: Já jsem se teď díval, co máš vlastně za noťas a mám obavu, že tam máš 2x256MB paměti.
Aspoň já jsem takhle osazený noťas R60 měl v září v ruce a ten kluk říkal, že ho takhle koupil.

Tak si stáhni ještě CPU-Z 1.39 a na kartě SPD se podívej, jak to vlastně máš. Jestli 1x512MB, nebo 2x256MB.

Neboj, je to zase malý prográmek.
Naposledy upravil Tonda-B dne 4. 4. 2007 21:23, celkově upraveno 1
Tonda-B
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka