Výrazné snížení baterie

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod 1Tomm 9. 4. 2007 19:43

Všechny zdravím

před pár dny jsem si koupil druhou baterii do ultrabay slotu (T60), ale po dvou cyklech se mi z původních 29Wh snížila na 24Wh a při dalším na 22Wh. Tak by mě zajímalo zda je to tak drstický snížení normální (vím, že se Li-ion baterie postupen času snižují, ale tak o tak moc a po pár cyklech). Baterie je originál od Lenovo. Myslíte, že je to na reklamaci? Koupil jsme ji přes internet a mám stále možnost odstoupit od smlouvy (ještě asi týden), dá se to u baterie, není to spotřebák? Díky za každý tip.
1Tomm
Junior

Odeslat příspěvekod brade 9. 4. 2007 19:49

No rekl bych ze to normalni nebude. Nezkousel si baterii zformatovat?
Jsem podnikatel, korupčník a mám protekční RZ! A ty body za rychlost už mám taky umáznutý, teď jen za ty chodce u stadionu
brade
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 9. 4. 2007 19:52

taky bych zkusil formát.
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod packy 9. 4. 2007 20:30

Ja bych spis zkusil reklamaci. Me se u R52 snizil vykon baterky z 51.7 na 47 po roce a pul intenzivniho pouzivani ...
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod 1Tomm 9. 4. 2007 20:36

Formát jsem ještě nezkoušel, zítra se něj vrhnu, protože to vyžaduje více času. Ale měl jsem za to, že u li-ion je formát k ničemu.
1Tomm
Junior

Odeslat příspěvekod Honzas 9. 4. 2007 20:51

Myšlena je kalibrace, ne formátování. Pravděpodobně nesedí opravdová kapacita s informací počítače. Li-on akumulátor udrží plnou kapacitu 200 úplných cyklů nabití-vybití.
Honzas
Junior

Odeslat příspěvekod 1Tomm 9. 4. 2007 21:04

Jak se kalibrace provádí?? Díval jsem se do nastavení u baterie a našel jsem pouze "batery gauge reset".
1Tomm
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 9. 4. 2007 21:17

Kdyz uz, tak "formovani" ne formatovani, coz je jen nekolik prvnich nabijecich a vybijecich cyklu nez baterie dosahne plne kapacity.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 9. 4. 2007 22:23

Podle mě tomuhle žádný formování nepomůže a rovnou s tim na reklamaci.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honzas 10. 4. 2007 09:49

Je to funkce b biosu, měla by tam být.
Honzas
Junior

Odeslat příspěvekod 1Tomm 10. 4. 2007 14:44

Tak jsem koukal do Biosu, ale žádnou podobnou možnost jako formátování/formování baterie jsem nenašel. Asi to vážně bude na reklamaci. Myslíte, že lze na baterii uplatnit odstoupení od smlouvy?? Pravděpodobně to budu jen dávat na reklamaci, ale zajímalo by mě zda by to šlo.
1Tomm
Junior

Odeslat příspěvekod Honzas 10. 4. 2007 15:50

Je to koupeno pro firmu nebo jako soukromá osoba ?
Honzas
Junior

Odeslat příspěvekod 1Tomm 10. 4. 2007 16:34

Koupeno na firmu. Pomůže mi to vyřešit problém s baterií? :D
1Tomm
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 10. 4. 2007 16:51

Formovani baterie je prvnich par cyklu nabijeni a vybijeni pri nemz ma baterie dosahnout jmenovite kapacity. Je to fyzikalni proces, do nehoz zadny BIOS nemuze zasahnout.

Ted zacnu varit z vody, resp. z popisu funkcnosti jednoho programu Battery Doubler: podle jeho autoru se nebijeci obvody rekalibruji tim, ze plne vybiji a plne nabiji baterii, cimz ziskaji "informaci" o dostupne kapacite baterie.
"After using your battery a lot without paying attention to discharge and recharge it fully every time, its performance becomes very low. With Battery Doubler, simply run the recalibration wizard and it does the entire job for you - automatically!"

Jak dalece to je pravda nebo jen reklama, to netusim, v bateriich a nabijecich obvodech se moc nevyznam. Kazdopadne neco na tom muze byt. Po dvou letech jsem koupil novou baterii do mobilu, ale tydenni vydrz uz stejne nemela. Bud jsem koupil sunt, ktery se tvaril jako original, nebo bych potreboval rekalibrovat nabijeci obvod(?). Treba se tu najde odbornik na baterky ;)
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 10. 4. 2007 17:01

Kalibracia casto nie je nic ine, ze ti terajsie maximum da ako 100%... Proste ked budes mat po roku pouzivania maximum cojaviem 40W z povodnych 50W, tak ti to z 80% (povodneho) urobi 100% (noveho).

C
CeCo
VIP uživatel

Další stránka