TICHÝ notebook

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod swarm 6. 5. 2007 18:14

aquila: Heh, nevim proč na mě reaguješ tak strašně zcestně. Ty jsi asi vůbec nepochopil, co jsem psal. Já se ti do nějakýho Samsungu vůbec nenavážim a ani jsem nezpochybnil, že tam neni ventilátor - to vůbec nevim, proč to v souvislosti se mnou pořád opakuješ. Další věc je, že jsem nikomu nedoporučoval žádný noťas - pouze jsem napsal, jak je to u mýho noťasu. Nic víc. Určitě tu nikomu nic nevnucuju tak jak to děláš ty. Zadavatel threadu totiž evidentně zájem o 1kg subnotebook nemá a jestliže zmínil nx7?00 notebook, tak mu na ceně asi dost záleží.
Další věc, které sis vůbec nevšiml, že V3205 (a dokonce i ten ASUS, co jsem tu letmo linknul) maj taky WXGA, takže jsou taky širokoúhlý a je to na prostor stejný, jak ten tebou zmiňovaný.
Další věc - 1.8" disky jsou slyšet stejně jako ty 2.5". Pravděpodobně jsi ještě neměl v ruce tichý 2.5" disk, protože ty jsou na tom často líp jak ty 1.8".

Takže abych shrnul odpověd na tvou reakci:
WTF??

(doufám, že za to může to, že jsi ze slovenska a máš s češtinou problémy, protože jinak nechápu, kde se v tobě bere ten problém pochopit psaný text a vytáhnout z něj myšlenku...to je jako s tim zmiňovánim té úhlopříčky u ASUSu...napsal jsem to jenom proto, abys pochopil, že mi tu projde kde co ze subnotebooků - tvá reakce na úhlopříčku byla úplně lichá)
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mercenius 6. 5. 2007 18:20

No k te klavesnici bych rekl jen to, ze at je jakkoliv rozvrzena, tak na 12" i kdyz wide notebooku je proste mensi, nez na klasickem 15". Nekomu to samozrejme vyhovuje, ale me se na 12" notebooku proste nepise dobre. Take jsem se rozhodoval, jestli ma koupit model s WSXGA+ , tedy Lifebook E8210, ale nakonec jsem se rozhodl pro 8110 ( mozna i proto, ze u 8210 je uz ATI X1400, coz zase ubira na vydrzi). Pravda je, ze Dell X1 ma malinkaty zdroj, ale ja napriklad si uz ani nepamatuji, kdy naposled jsem zdroj potreboval. Mam tedy dokoupenou pridavnou baterii a pri jejim pouziti notebook bezi 12 hodin. Ale to uz je na jine povidani. Jinak vaha je samozrejme vetsi, ale nezda se mi, ze by nebyl dobre prenosny. A ted displej je navic skvele vyuzitelny na praci s internetem. Na filmy by samozrejme byl lepsi WSXGA, ale kazdemu proste vyhovuje neco jineho.
A ten Samsung bych zavrhl, protoze ho bude tezke sehnat a tezke reklamovat. Preci jen servis Dell (next bussines day) a FSC (collect and return) jsou jistotou. Stejne si dnes clovek nemuze vybrat notebook, ktery by byl dokonaly. Graficky vykon a vydrz proste nejdou dohromady. :(
Mercenius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swarm 6. 5. 2007 18:22

Mimochodem tichý notebooky s ULV procesory jsou sice fajn, ale výkon maj mizernej. Je to daný jak procesorem, tak i tou čipovou sadou. Jako psací stroj je to fajn, ale třeba já na tom potřebuju provádět i nějaký simulace a složitější výpočty a když jsem několik týdnů pracoval na notebooku s Core Duo ULV na 1GHz, tak to ty výpočty trvaly skoro dvojnásobek toho, co zvládnou průměrný klasický Core Duo Procesory. Radši mám tichý notebook, který ale v případě potřeby ten ventilátor klidně zapne a mě ušetří z hodiny třeba 10 minut při výpočtech.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mercenius 6. 5. 2007 18:33

To Swarm: S tim vykonem souhlasim. ULV procesory nejsou moc vykonne. A mas pravdu s tim, ze dle uvedeneho typu nx7400, nebude chtit subnotebook a take drahy stroj. Tim padem pada i moje doporuceni. Protoze s cenou kolem 40 000Kc uz je FSC jnde nez nx7400. Mozna bych tedy doporucil model Amilo Pro V8210 v odpovidajici konfiguraci. Asi neprekvapi konstrukcne, ale tichy bude.
Mercenius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquila 6. 5. 2007 18:48

2 swarn: 3205 ma katastrofalnu klavesnicu .. to je fakt. je tam po jej bokoch prilis vela volneho priestoru.

ten asus je mensi a ma dorvanu klavesnicu. ano su nepouzitelne :)

na vykonavanie vypoctov je samozrejme lepsi iny CPU

ULV maju 1-1,2 GHZ a vyhradne len s integrovanou grafikou

no vidis, kazdy chce nieco ine :) ja chcem ultralahky notebook a nethat sa 2-3mi kilami kazdy den ;)

2 mercenius: ak chodis casto sem a tam, zdroj vzdy vyuzijes :)

ad samsung vs. dell, ano presne preto som zobral dell X1, aj ked Q30 je totozny a vyzera o nieco krajsie ;) dell je dell ;)
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 6. 5. 2007 18:58

aquila: popravdě na psaní měl ten asus jednu z nejlepších klávesnic mezi subnotebooky ohledně pohodlí při psaní, ale to ty nemůžeš vědět, protože to soudíš jen podle obrázku...tak je to holt se všim. Klávesnice byla tím posledním, co by ten notebook limitovalo od plnohodnotného použití. Hlavním a největším limitem byl například pomalý 1.8" disk.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mercenius 6. 5. 2007 19:10

Hlavne bych rekl, ze subnotebook s ULV a 1,8" diskem je hodne o kompromisu a na bezne kancelarske a domaci pouziti se nehodi. Vzdy bude o mnoho pomalejsi a prace na nem bude mene pohodlna.
Mercenius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquila 6. 5. 2007 19:17

swarn: ten asus som mal v ruke :) mal som skoro vsetky dostupne 10-12" subnotebooky, lebo som si chcel vyskusat ich v realnych podmienkach :) vsimas si velmi zle :)

1,8" disk je limitujuci akurat tym, ze za cenu 80GB verzie mas uz pomaly 1GB 3,5" ;)

Mercenius: v com bude menej pohodlna ? na word, excel, email, internet, programovanie, pozeranie filmov s prehladom staci aj ked je podtaktovany na 600 MHz ;)

hry nehrajem, takze to neriesim :)
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 6. 5. 2007 19:19

na cesty vozim Dell 420 - a disk je pomalejsi nez u Precision M60 - a to tak, ze to jde docela poznat - treba uz i bootovani ....
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod aquila 6. 5. 2007 19:22

nabootuje, tak ci tak do jednej minuty ...

mam aj D620, a rozdiel je v tom, ze D620 + zdroj uz citim, X1 + zdroj nevnimam ...

pre mna lokalne rychlost nie je podstatna, lebo najzlozitejsia cinnost co robim lokalne je citanie mailov v outlooku, pozeranie xls, pdf, doc ....
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod swarm 6. 5. 2007 20:07

aquila: No radši nebudu moc polemizovat nad pravdivostí tvého tvrzení, že jsi měl přístup i k těm subnotebookům, co teď teprv pomalu přichází na trh. Vim, jak je těžký některý ty věci dostat do ruky a "jak moc" se to válí v obchodech k ukázání :-?. Extra v souvislosti s tou tvou poznámkou o WXGA.

Jo a disk 1.8" limituje především svou poloviční rychlostí. To už je takový limit, že třeba Windows Vista už má pak znatelně slabší odezvy, jak to ten disk vůbec nestíhá.
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kryshna 6. 5. 2007 21:57

ja bych rad DELL 1501 se Sempronem.... pry je temer neslysitelny...no uvidime za par tydnu :D
Kryshna
Junior

Odeslat příspěvekod aquila 7. 5. 2007 00:24

2 swarm: ja som neni ani na slovensku ani v cechach a kde som sa tieto veci ozaj valaju kde kade v obchodoch...

V3205 ma doslova sokovala domrvzenou klavesnicou. lepsiu ma aj X300, ktora ma ozaj 12,1" 4:3 ...

skusal som aj rozne sony, a aj ine FS.. cenovo 2-4 tisic euro/sk .. a stale mi vychadzal X1 najlepsie kvoli klavesnici, ktora je spomedzi subnotebookov ozaj najpouzitelnejsia ...
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 7. 5. 2007 09:10

Hej hej, nie sme vo fore o subnotebookoch ale o TICHYCH notasoch. Drzte sa pls. temy.

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mercenius 7. 5. 2007 13:53

Ja si take myslim, ze zde neslo o subnotebook. Subnotebook opravdu nelze pouzivat jako nahradu stolniho PC a kancelarsky stroj dohromady. Me doporuceni zni - vzit jakykoliv notebook s integrovanou grafickou kartou a radeji z nejake profesionalni rady (Dell Latitude, FSC Lifebook, HP nc****, IBM Thinkpad - Laenovo) . Kdyz jsem se pred par mesici rozhodoval, byla tichost, kvalita a vydrz me hlavni parametry. Kdyby zde byla uvedena max. cena pozadovaneho stroje, bylo vse jednodusi. nx7400 lze koupit i pod 20 000Kc a v teto cenove relaci by bylo tezke vybirat.
Mercenius
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka