Nový notebook - Vista nebo Xp

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod petmal 6. 5. 2007 00:30

Ad multicore a Vista vs. XP (test PC World - vytazek):

In multitasking tests (where the tester ran multiple tasks simultaneously), results were mixed: Single-core machines were marginally slower with Vista (6 to 10 percent), while dual-core machines were significantly faster with Vista (up to 31 percent). This is likely due to Vista's programming to better handle multicore CPUs, and since most of us have more than one application open at all times, that's a critical benchmark.
petmal
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 6. 5. 2007 00:34

Tak konečně nějaká zajímavá informace :-)
Takže na:
- jednojádrový procák s 1 Giga ram hodit raději XP
- na dvoujádrový s 2 Giga ram hodit raději Vistu

To je tak zajímavá informace že asi na ten svůj pc dokoupím 1 Giga RAM a nahodím tam místo XP SP2 32bit tu VISTU 64bit.......
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod dider 6. 5. 2007 09:39

No tak ted nevim. Ale myslim si, ze kdyz koupim notas s Vistou a 1GB RAM tak rozsireni o dalsi 1GB je docela levna zalezitost.

A hry vubec nehraji - neni cas :)
Někdy je štěstí darem ale obvykle je výsledkem vlastního úsilí.
dider
Junior

Odeslat příspěvekod Am!go 6. 5. 2007 12:33

Tak si ohlidej, at je tam 1x1024 MB RAM, protože při 2x512 se to prodrazi (to mne momentalne trochu s... na mym nb)
Am!go
Junior

Odeslat příspěvekod basty 6. 5. 2007 12:40

urcite XP.
basty
Junior

Odeslat příspěvekod dider 6. 5. 2007 16:37

proč?
dider
Junior

Odeslat příspěvekod ppetr 6. 5. 2007 16:43

proto :D:D:D:D:D
Dneska uz bych s novym pc koupil rovnou vistu je to investice do budoucnosti a i s 1GB RAM je to pdole me ok
ppetr
Junior

Odeslat příspěvekod basty 6. 5. 2007 16:56

tak to preju peknou budoucnost...
basty
Junior

Odeslat příspěvekod Pafo 6. 5. 2007 17:00

ne fakt, ppetr má pravdu.. do výkoného nového stroje, pokud chce te windows, patří Windows Vista. Proč tam dávat x let starý systém.. Já na XP nedám dopustit, ale do nového kompu bych si je skutečně nedal..
Pafo
Junior

Odeslat příspěvekod basty 6. 5. 2007 17:05

nezda se mi ze by byl tak obzvlaste dobry, abych ho zatim pouzival nacemkoli, mel jsem ho chvilku a proste je to slabota a sel hned pryc. bohuzel to neni jako kdyz nastupovalo XP. Hafo lidi se vraci, takze at se dotycny zaridi podle sveho. :)
basty
Junior

Odeslat příspěvekod Marc159 6. 5. 2007 17:09

Mám nový ASUS Lamborghini VX2 s Vistami Ultimate a musím říci, že to je zatím trochu nezvyk. Ale to bylo při přechodu z 2000 na XP také. Některé programy mají problémy s kompatibilitou, většina ale funguje. Pokud jde o Office, mám verzi 2003 a běhá na tom bez problémů. Také v síti žádné problémy. Takže pro práci dobré.
Marc159
Junior

Odeslat příspěvekod basty 6. 5. 2007 17:12

jasny kazdej ma jiny zkusenosti. nekdo tomu rozumi vic nekdo min.
basty
Junior

Odeslat příspěvekod Marc159 6. 5. 2007 17:15

basty: Za pár let je budou mít na noteboocích stejně všichni. Mě se také nechtělo z fungujících 2000 přejít na nevychytané XP. A nakonec mi nic jiného stejně nezbylo :)
Marc159
Junior

Odeslat příspěvekod dider 6. 5. 2007 17:15

No já právě potřebuji používat Office a být na síti s druhým notebookem co má XP Home.
dider
Junior

Odeslat příspěvekod basty 6. 5. 2007 17:16

tak to je ale vetsi skok. Jo a aero je k cemu dobry??? napr.
basty
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka