Notebook 15-20 tis....Asus F5M?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod ice.bc 7. 5. 2007 08:34

Zdravím,uvažuji o koupi notebooku,cena do cca 17tis.
Zaujal me tento: http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=78578
Jaky je Vas nazor,pripadne poradite neco jineho v podobne cenove relaci?Pouziti notebooku: od vseho neco..prevazne net,foto..film..obcas mozna nejaka game...
ice.bc
Junior

Odeslat příspěvekod Jakoubek23 7. 5. 2007 08:45

Tak jak to mas stim limitem? kdyby to melo byt do tech 20 tak by se naslo i nejake dvoujadro. Jinak je ten asus na tu cenu si myslim uhazejici.
Jakoubek23
Junior

Odeslat příspěvekod koenzim 7. 5. 2007 08:48

Za tu cenu asi moc viac nenajdes. Ja osobne by som radsej este nieco dosporil na dvojjadro a OS.
koenzim
Junior

Odeslat příspěvekod Jakoubek23 7. 5. 2007 08:55

Ale kdyz se ted divam na ten CPU tak to neni tak hrozne procesor AMD Sempron64 3500+, 1,8GHz, 512MB L2 cash :-)
Jakoubek23
Junior

Odeslat příspěvekod Lukino 7. 5. 2007 09:02

Jen par praktickych poznamek: jeste dobre zvaz, zda chces opravdu displej s reflexni folii, na prvni pohled to sice vypada uzasne, ale casem cloveka zacne stvat, ze v tom neustale vidi vic svuj odraz, nez to co tam svitit ma. Ja bych sel jedine do matneho displeje.
Vybava za ty prachy dobry, Asus jako znacka taky neni spatny.
Druha rada - pokud by jsi se nakonec zacal poohlizet jeste po konkurenci, vynechej acer. Necerpam z legend tipu "jedna pani povidala", sam ho bohuzel mam a je to vergl strasny...
Lukino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod asd111 7. 5. 2007 09:10

ale jdi,dělám v servisu pro notebooky a Acery nemají o moc více závad než třeba Leonovo či Sony..Je to prostě kus od kusu.
asd111
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 7. 5. 2007 09:20

asd111:
Vysvetlis to podrobnejsie?
Acery servisuje zasadne Acer - ak teda robis v servise a vies o Aceroch (z ich oprav), tak v tom pripade nemozes servisovat Lenovo ci Sony...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 7. 5. 2007 09:32

Notebook za 20 000 asi nebude zadne delo - ASUS je u me na stejne urovni s ACERem, myslim, ze si nevyberete a musite mit stesti na mene problematicky kus ...
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod ice.bc 7. 5. 2007 10:05

no,tak ja na ten display nejak nepreferuju,ale kdyz sem si tak prochazel,co kdo o tom pise,tak je to 50:50.Nekdo tvrdi ,,lepsi leskly,, nekdo zase opak.Osobne jsem u leskleho displaye nesedel,takze posoudit nemuzu.Ted ma Dell C610 a predpokladam,ze si urcite s tim displayem pomuzu,at bude leskly,nebo ne:-)Je fakt,ze prevazne u noutu sedim po vecerech,na slunecnim svetle temer vubec....
ice.bc
Junior

Odeslat příspěvekod Lukino 7. 5. 2007 11:19

asd111 píše:ale jdi,dělám v servisu pro notebooky a Acery nemají o moc více závad než třeba Leonovo či Sony..Je to prostě kus od kusu. /quote]

Ja jsem ani tak nemyslel zavady, to jsem u sveho 2 roky stareho kousku nemel dikybohu taky zatim zadnou (tuk tuk), ale spis zpracovani. Je to plastove sasi (a tehdy nijak levny model, TM4101WLMi) a vrze to priserne, uz je celkem uvolnene uchyceni displeje, nehlede na to, ze na vrchni strane vika u ramen zacina ten plast praskat. Vetracek zacina byt hlucny... no a mohl bych pokracovat dale. Proste se to takovym pomalym zpusobem rozpada. Aby jsi me nechytal za slovicka, mel jsem moznost srovnani s jinymy plastovymy stejne starymy notebooky - napriklad HP, IBM (jeste tehdy), i Asus, a vzdy byly vyrazne lepsil. Zvlaste HP bych povazoval za temer nerozbitny. Ale coz, jeste to chvili vydrzim s timhle a pak pujdu do HP, nebo do lenova.

EDIT: abych ale jen nehanil, co povazuju na svem Aceru za spickove je klavesnice.
Lukino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukino 7. 5. 2007 11:22

ice.bc píše:no,tak ja na ten display nejak nepreferuju,ale kdyz sem si tak prochazel,co kdo o tom pise,tak je to 50:50.Nekdo tvrdi ,,lepsi leskly,, nekdo zase opak.Osobne jsem u leskleho displaye nesedel,takze posoudit nemuzu.Ted ma Dell C610 a predpokladam,ze si urcite s tim displayem pomuzu,at bude leskly,nebo ne:-)Je fakt,ze prevazne u noutu sedim po vecerech,na slunecnim svetle temer vubec....

No tak pokud ti mohu poradit, tak si zkus sednout i k lesklemu display a vyzkouset si na tom chvili pracovat, koukat na filmy, hrat hry atd... Mozna ti to skutecne vadit nebude, ale mozna poznas, ze by ti to na novem notebooku vadilo... A pak ma clovek zbytecne zkazenou radost z nove veci...
Lukino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wojta 7. 5. 2007 11:35

Jj, Acer dával špatný materiál na ty notebooky (před určitou dobou to byl problém skoro všech notebooků, ale Aceru to zůstalo nejdéle), slyšel jsem, že v současné době dává na notebooky odolnější plast. No jen jsem to slyšel, ale doufám, že je to pravda, protože až mi skončí škola (a budu se moct obejít chvíli bez NB), tak pošlu svůj Acer hned do servisu na výměnu zadního plastu, který mi začal praskat.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod CeCo 7. 5. 2007 11:43

Odolnejsi nie je; pozeral som FCC reporty a tvrdost tam nebola buhvijaka...

Pri TravelMate ma s novym dizajnom zacat davat magneziove sasi - otazne je vsak dokedy. Nechce sa mi verit, ze by na VSETKY Travelmaty daval magneziove sasi - dost by si skanibalizoval trh... Vidim to skor na propagacne uvedenie 3 modelov, kde "vsetky" maju magneziove sasi a casom sa rozsiri bezny plast...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ice.bc 7. 5. 2007 17:49

Tak jak jsem psal,mam ted Dell Lat.C610...poridil jsem ho z druhe ruky,ted bude mit tak cca 4 roky..material samej plast,ale nevrze,nic nepraska,nic neni uvolnenyho...za 1,5 roku pouzovani jsem nemel zadny problem...proste pustim,funguju a zase vypnu.Dokonce i baterie mi vydrzi pri normalnim pouzovani jeste min.40 min:-)...Ale bohuzel,20Gb disk,pent.1000MHz a 256 ram mi uz moc nestaci:)A ted mam strach,abych si neporidil neco, co by bylo ve finale horsi,nez tenhle ,,starej dobreh Dell,,:-) /myslim,co se tyce poruchovosti samo:-)
ice.bc
Junior

Odeslat příspěvekod ice.bc 7. 5. 2007 18:06

co rikate treba na tento?Porad nevim do ceho skocit... http://www1.euro.dell.com/content/produ ... l=cs&s=pad
ice.bc
Junior

Další stránka