Notebook 15-20 tis....Asus F5M?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

FAQ sekce notebooky: viewtopic.php?f=907&t=1113128
Testy a srovnání procesorů a grafických čipů: viewtopic.php?f=907&t=1105643

Čtěte FAQ, jinak Vašemu tématu hrozí podmínečné uzamčení!

Odeslat příspěvekod ice.bc 7. 5. 2007 18:10

no,odpovim si sam:-)kdyz to poskladam do 20 tis,tak to zase tak extra neni:-)takze asi zatim ten Asus...
ice.bc
Junior

Odeslat příspěvekod Petule46 8. 5. 2007 07:27

Co se týče displeje je to na zvyku. Doma mám Asus s lesklým a v práci občas použiji kolegův Fujitsu s matným. Oba displeje mají svý pro a proti, ale na doma, pokud ho nebudu vyloženě tahat po venku je asi lepší lesklý. Podání barev a kvalita se s matným nedají srovnat.
Petule46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 5. 2007 10:20

ice.bc: kdyz se podivas po Dell Inspironu 1501 , sezenes ho za 15K i s OS v cene :)

http://commerce.euro.dell.com/dellstore ... d=&dfLang=
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ice.bc 8. 5. 2007 11:38

no,ted na to koukam...to je good..Mate nekdo zkusenosti s nakupem primo takhle z netu?Tusim,ze u Dellu to teda ani jinak nejde...ale stejne...
ice.bc
Junior

Odeslat příspěvekod ice.bc 8. 5. 2007 11:43

a jeste mi nekdo vysvetlete,jak je mozny,ze kdyz ten samej nout poskladam na http://www.dell.cz ,ze tam mi vyjde cena uplne jina?V cem je teda te hacek?Abych pak nekoukal jak puk,co mi to vlastne prislo :-)
ice.bc
Junior

Odeslat příspěvekod Pantani 8. 5. 2007 11:57

dell:
nemá to brašnu, menší displej v základu, asi nemá čtečku karet, a teda nevyznám se v mechanikách, ale tu optiku nemá asus lepší? Jo a ještě ten asus má asi nvidia grafiku, zatímco dell má ati - mě osobně by to vadilo
Pantani
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 5. 2007 13:33

Pantani:
- s tou ,,brasnou,, u Asusu si delas srandu ze jo? To je kus hadru jako chlebnik a neznam nikoho kdo by ji pouzival :) to je asi stejne + jako mys :)

-ctecku karet Inspiron 1501 ma (pro vice info si projdi spec. na jejich strankach)

-grafiky jsou obe integrovane, cili prast jako uhod

-Dell ma OS v cene coz je usetrenych 2500,- (pokud nechces nelegalni Win nebo Linux)

- a k nezaplaceni je u nej 2 roky NBD, coz u ASUSU nehrozi :)

- u Dellu si klidne nakonfigurujes vse ostatni podle chuti :) Ten nejnizsi je myslim ze dost dobra konkurence takovym HP5xx :) Ja osobne ted budu brat 3. dellik a prave ted ten nejnizsi mámě...a ta DVD-RW nepotřebuje...to je velké + mít možnost výběru v konfigurátorech.

Pripadne jeste doporucim akci http://www.dell.cz/jaro2007

- pokud chces vedet co opravdu nema, tak nema mys ani brasnu (jen v nekterych akcich byla brasna - a to poradna plnohodnotna -) a nema kameru ve viku displaye :)

V neposledni rade nemusis koukat na nejnizsi akcni nabidku, ale kdyz srovnavas za 16,5K, tak treba tenhle - za 16 800 muzes mit u dellu dvoujadro (o jeho vyuziti u beznych uziv. ale pochybuju): :)
http://commerce.euro.dell.com/dellstore ... g=&b=72959

PS: bohuzel dellacke stranky nejsou zrovna uzivatelsky privetive, posledni mesic je hodne prekopavaji takze bych doporucil neco vybrat a poslat mailikem...obchodnici delaji nabidky i telefonicky, mne se venovali i v 6 vecer :)

EDIT:/ a omlouvam se za ostrejsi odpoved, ale miluju tyhlety prispevky kde pisatel nevi ani o cem je rec a zbrkle sem neco vyhodi...to se pak neda nezastat se :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 8. 5. 2007 14:06

Souhlas s Gruppe. O kvalitě Inspironů si sice myslim své, ale srovnávat je s ASUSem, tak to je pořád trochu moc :-D. Ta jejich brašna je fakt haluz...jedna se mi tu ještě válí - moje používání vydržela měsíc.

Gruppe: divil by ses ale kolik lidí na škole vidim s těmahle fórovýma brašničkama :-)
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 5. 2007 15:46

swarm: ja zrovna dnes videl jednoho manika s tou brasnou na autobusaku....kdo ma aspon trochu zdraveho rozumu, nemuze v takove ,,igelitce,, nosuit notas byt ,,jen,, za 15K

Jinak co se kvalit tyce...bavime se o notasu s cenou nekde od 13K...a za tu cenu neznam lepsi :) takove ,,kvalitni,, Acery mluvi za vse :) ani na jednom po 6ti mesicich zadna vule v plastech nebo kloubech, vse licuje jak na Lexusu, nikde nic ani nevrzne..s klidem bravam notas za roh a ze hlavne ten muj pracovni dostava zabrat :D vcera jsem ho i cistil od betonu a krve :D...je div ze jsem si jeste neposkrabal display...jen by to chtelo probarveny plasty...ty ale ve stribrne barve hned tak neuvidime a cerne vidam beztak dost, preci jen je to multimedialni a ne pracovni stroj.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ice.bc 8. 5. 2007 19:33

tak ted v tom je trosku hockey:-)Takze spsi doporucite ten dell(za display je priplatek par korun,ale neni tusim sirokouhly,coz teda taky nevim,jestli je vyhoda,nebo nevyhoda...a tusim,ze snad ani jeden neni leskly,to sem se nikde nedocetl)..ale jak rikam,Dell mam a no problem..proto mu docela duveruju...ostatni znacky bohuzel neznam,jen to,co se doctu..
ice.bc
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 5. 2007 19:42

ice.bc: ach jo...dellik ma sirokouhle displaye, staci kdyz se podivas na uhlopricku nebo na rozliseni...lidi naucte se cist :(

Jinak leskly display se u dellu oznacuje TrueLife. zalezi na kazdem jestli jej chce, ja za oba priplatil a povazuju je za +. Pracuji s nima i v terenu, je fakt ze na plazi se v nem bude odrazet slunicko, ale tam ho nehodlam pouzivat :) Jinak venku atd atd se na nej da koukat :) na displayi bez leskleho filtru mi zase vadi ze na primem slunicku maji maly jas...cili je to prast jako uhod....spis vidim vyhody lesklych v lepsim podani barev (resp vyraznejsi, kontrastnejsi, s lepsimy pozorovacimy uhly)

Tot muj osobni nazor :) nikomu ho ale nenutim :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ice.bc 8. 5. 2007 19:52

Gruppe: No,ja nejsem blbej:-)Ale jak tu nekdo poslal ten odkaz na Dell,tak tam je moznost bud stand.WXGA 14" nebo za priplatek XGA 15,4.Tak jsme mel za to,ze WXGA je sirokouhly...a XGA standart:-)A jinak,vyber lesk nebo ne,ten sem teda nenasel:-)alespon ne u tohohle noutu...Jestli se ale pletu a spatne vidim,klidne me zase opravte,budu jedine rad,jestli se pletu.:-)
ice.bc
Junior

Odeslat příspěvekod ice.bc 8. 5. 2007 20:04

..nj...uz jsem tam..musim zvolit uz primo ten drazsi s dvoujadrem...tam uz ta moznost je...ale i kdyz tam nasazim,to co bych chtel..tak to neni tak hrozny..cca 17.500,- ....jen bych se rad nekde jeste docetl,jaky ma ten note vystupy,atd...kolik USB,zda ma S-Video....atd
ice.bc
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 8. 5. 2007 21:36

1501nema:
-TVout
-FireWire

To ma az Inspiron 6400 s CoreDuo/Core2Duo od cca 19K.

Jinak ma 4x USB, 2x vprevo a 2 vzadu, ctecku, XpressCard slot,mic a stereo out, DSub, LAN, modem...je tu na nej i cely thread :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod asd111 14. 5. 2007 10:31

CeCo píše:asd111:
Vysvetlis to podrobnejsie?
Acery servisuje zasadne Acer - ak teda robis v servise a vies o Aceroch (z ich oprav), tak v tom pripade nemozes servisovat Lenovo ci Sony...

C

Nene nedělám v servisu Acer..Mám kontakty s jednou servisní službou na Kladně,která opravuje notebooky všech značek a úzce s ni spolupracuju.Takže není opravdu model nebo typ notebooku který by byl vyloženě špatný.samozřejmě u levných (starších)Acerů není ta dílovýroba uplně dobrá,ale zas záleží na tom jak ho člověk používá.vyděl jsem 7 let starý Acer a byl skoro jak nový a naopak,rok starý notebook od Sony byl v dezolátním stavu...
asd111
Junior

Předchozí stránka