Vlastimil Waic

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wildge 5. 9. 2007 12:13

Zaujatost nekterych autoru na Zive uz beru jako folklor. To, co ale V. Waic v clanku Česká republika podmíněně souhlasí se standardizací Microsoft Office OpenXML, uz prekrocilo veskere meze. Svevolne si zmenit NE v ANO, to uz chce poradnou otrlost.
wildge
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 5. 9. 2007 12:17

Aktuální téma... zde nějaké info... a taky spousta odkazů...
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 9. 2007 12:32

Oficiální vyjádření ČNI:

„Český normalizační institut (ČNI) vyjádřil v pátek 31. srpna podmíněný souhlas pro přijetí Office Open XML (DIS 29500) jako mezinárodního standardu ISO/IEC.“ Tady to máte přímo na oficiálním webu.

Pokud máte problém s titulkem, směřujte ho na ČNI. Tady bych teď očekával vaši omluvu panu Waicovi.

Prosím o diskuzi k tématu, ostatní příspěvky smažu. O formátech MS lze diskutovat pod zmíněným článkem, případně založit diskuzi v příslušné sekci.
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 5. 9. 2007 12:41, celkově upraveno 1
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod hekrhy 5. 9. 2007 13:33

myslim ze zrovna ten clanek je opravdu fakticky v poradku...ze v nem autor uz zatajil, ze podmineny souhlas v tomto pripade znamena zamitnuti, ze je to jako vzdy tendencni pro-Microsofti clanek, to uz je neco jineho...

narozdil treba od bleskovy o pricine vypadku skype: ,,Podle vyjádření provozovatele byl výpadek způsoben nezdařenou aktualizací síťového softwaru na straně serverů Skype." tohle uz je lez, i v oficialni zprave se pise neco jineho...o tom ze slo o aktualizaci windows navic ani zminka...proc asi?

nebo ze za vypadek MS serveru na overeni pravosti muze MS server na kterem bezel MS program, ktery tam nechte nahral MS zamestanec, ale samotny Microsoft je v tom samozrejme nevinne, to uz je spise usmevne :)

taky v clanku o Maxthonu a Avantu neco ***** (hlavne urcite komentare autora v diskuzi), do objektivnosti to melo daleko...

proste pan Waic je takovy Hulan tady na zive :) tak jako Hulan ma svuj bezchybny Intel, nVidii a Outlook, tak ma pan Waic Vistu a Microsoft... nektere jeho clanky nejsou spatne, ale nektere proste uz radeji ani nectu, vsak mi je taky nikdo nenuti...proste si myslim svoje a nejake hadani nebo vztekani se stejne nicemu nepomuze :)
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod wildge 5. 9. 2007 13:34

... sledujme diskusi na CNI.

Mimochodem, puvodne pan Waic psal neco jineho. Az po kritice ctenaru to zmenil.
wildge
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 9. 2007 13:43

U článku byl pouze jiný titulek, ve kterém chybělo podmíněně.

Opravdu si ale nemyslím, že toto slůvko by mělo být důvodem k tomu, co se potom dělo v diskuzi a co je v úvodu zde na fóru. A ani k DoS útoku na Živě, který kvůli tomuto článku včera v noci proběhl - naštěstí od nějakého amatéra, takže se to nijak neprojevilo.

Přestaňte prosím vidět rudě, když je někde slovo Microsoft.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod wildge 5. 9. 2007 13:44

Marek L. píše:Pokud máte problém s titulkem, směřujte ho na ČNI. Tady bych teď očekával vaši omluvu panu Waicovi. /quote]
Pokud je tedy ukolem novinare papouskovat tiskove zpravy (rozhodnuti totiz neni moc jasne ani lidem, kteri byli u projednavani stanoviska, a jiste by bylo prinosne toto ctenarum osvetlit) a tendencne ho zkreslovat ("ano s podminkami" opravdu neznamena souhlas, jak se to pan Waic snazil ctenarum podsunout), pak se tedy panu Waicovi omlouvam.

Trochu me mrzi, ze zpravu Office Open XML se asi zavírají vrátka do ISO/IEC prinesl jeho kolega. Mohl si vylepsit reputaci.
wildge
Junior

Odeslat příspěvekod wildge 5. 9. 2007 13:47

Prosim, nemyslete si, ze mi Microsoft vadi. Microsoft je firma jako mnoho jinych, nic zvlastniho proti ni nemam. Vadi mi ale dost tendencne psane clanky, at uz z jakekoliv strany a o jakemkoliv tematu. V mnoha tematech to nemam sanci odhadnout. V tomto ale muzu a proto na to upozornuju.

O tom, ze to bylo pouhe opomenuti pana Waice, mne nepresvedcite.
wildge
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 9. 2007 13:55

Wilge: Kdyby kolega do článku přidal navíc svůj komentář, troufám si tvrdit, že budete mezi prvními, kdo mu vyčte, že vás názor nezajímá, že chcete fakta. Resp. bude záležet na tom, jestli názor bude stejný nebo jiný než váš.

Vlastimil Waic je na dovolené, proto dnešní článek psal někdo jiný. Jinak nevím, proč a u koho by si měl vylepšovat reputaci. U anonymních lidí, co píšou nadávky do diskuzí a co by ho jen kvůli tomu, že text nevyjadřuje jejich vlastní názor, nejraději zlynčovali? Mají až příliš velkou představu o své důležitosti.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod wildge 5. 9. 2007 14:18

Marek L.: Budete se divit, me osobni komentare zajimaji, pokud je jasne, ze to jsou komentare a pokud maji hlavu a patu. Ano, fakta me taky zajimaji - a to predevsim, ale jen z novych komentaru je mozno se dovedet nove nazory. Mne cizi nazory nevadi. Jen upozornuju na to, ze jeden z vasich redaktoru pise dost otresnym stylem a nezastavi se ani pred manipulaci (za to se omlouvat nebudu, neni to prvni takovy Waicuv clanek, takze mne k tomu ani nevyzyvejte).

Takze kdyby jasne napsal,
* ze vysla tiskova zprava CNI, ktera rika, ze se odeslalo to a to;
* ze je to nejake divne, protoze podle vysledku puvodne zverejnenych jednani se melo odeslat neco jineho;
* kdy a proc doslo ke zmene stanoviska;
* nejaka stanoviska k tomu od zainteresovanych lidi;
* shrnuti pro a proti argumentu k Open XML (treba jen odkazy na clanky puvodne uverejnene na zive;
* odkaz na tu tiskovou zpravu CNI;
* kdy muzeme cekat rozhodnuti ISO;
* vlastni nazor/komentar,
tak bych pana Waice pochvalil. To, co napsal byla smes pravd, tendencnich polopravd. Bohuzel pro ctenere, bohuzel pro Zive.

Pokud je na dovolene, preju mu, aby si odpocinul, nic si nedelal z tech, co mu sproste nadavaji, a poradne si rozmyslel, jestli by neudelal lepe, kdyby novinarskou praci povesil na hrebik.
wildge
Junior

Odeslat příspěvekod LubosD 5. 9. 2007 14:21

K žádné změně stanoviska v ČNI nedošlo - snad i díky komunitě se podařilo hlasu "ANO" zabránit.
Luboš Doležel, AbcLinuxu.cz
LubosD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 9. 2007 14:26

Wildge: Tak ještě jednou. Naprostou většinu té zprávy tvoří oficiální stanovisko ČNI, k tomu citace OSS.

Jinak potvrzujete to, co jsem psal: v článku jsou informace, které se vám nelíbí, takže špatný je autor. S tím ale opravdu nic dělat nebudeme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod wildge 5. 9. 2007 14:43

Marek L: Ktere informace se mi nelibi a jsou v tom clanku? Prosim citace.
wildge
Junior

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 5. 9. 2007 15:37

Wildge, nebudu si dál kazit dovolenou, ostatně měl jsem ji i včera... Tak jen abyste věděl, že jsem toto vlákno zaregistroval: Obsah a koncepci mých článků nechte prosím na mě. Pokud považuji za potřebné něco okomentovat, udělám to (stejně se to někomu nelíbí), pokud považuji za potřebné čtenářům něco sdělit, udělám to. Ztotožňuji se s Markem v tom, že včerejší bleskovka byla problematická zejména tím, že nešpinila Microsoft.

První tři odstavce byly stručným popisem dosavadního vývoje, neboť jsme se tomuto tématu zatím na Živě.cz nevěnovali. Podotýkám, že šlo o fakta. Závěrečné dva odstavce byly kromě úvodních vět doslovnými citacemi z tiskové informace ČNI. Z té vycházel i titulek, kam jsem původně nenapsal slovo "podmíněně" pro větší atraktivitu (kterou jistě nemusím obhajovat).

Nad vašimi (a dalších čtenářů) útoky se tak mohu jen pousmát. Mimochodem, kouzelné je, jak mnozí internetoví diskutující mají potřebu zaměňovat část za celek. Vězte, že nespokojenost čtenářů nebyla obecná, jak jste se někteří v diskuzi snažili prezentovat, nýbrž ji vyjádřilo asi půl procenta lidí, kteří článek četli.
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 5. 9. 2007 15:40

hekrhy: Co se týče bleskovek, jež zmiňujete, uvědomte si, prosím, že nikam nepíši záměrně nepravdy. Informace uvedené v jakémkoli médiu jsou platné nejpozději do okamžiku uvedení, v praxi ještě o několik hodin dříve (zpracování nějaký čas zabere). Když jsem tedy napsal to, co parafrázujete, napsal jsem to proto, že v době, kdy jsem dané zprávy psal, se to považovalo za platné informace.
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz

Další stránka