Žádost odstranění jezdicího banneru O2

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod horde7 22. 9. 2007 07:19

Už pár dnů mě v někerých článcích štve pěkně otravný jezdící banner O2. Ačkoliv proti tehle firmě nic neměl , začiná mě kvůli tomuhle dost štvát.
Kdo ho neviděl tak při skrolování jezdi s váma a ačkoliv má křížek, většinou mi nefunguje a klik na něj mě hodí někam do prčic.
Žádám o jeho odstranění nebo zafixování někam jako normální reklamu. Myslím si stejně ,že to je jen test , co uživatel vydrží.

ALe jestli tohle je budoucnost reklam na živě, tak asi přejdu na nějaký jiný informační zdroj o IT. Chci tady přijít k informacím , ne k žaludečním vředům a rozkopané skříni.
horde7
Junior

Odeslat příspěvekod barrrry 22. 9. 2007 07:28

souhlasím v plném rozsahu
barrrry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 22. 9. 2007 07:29

Nedelej si iluze, ze by tve zadosti bylo vyhoveno :D

...pouzivej AdBlock.

edit: prave jsem ten banner zkousel a jde zavrit bez problemu.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 22. 9. 2007 07:44

Tady jde o překračování, až překročení únosné míry. Každému je jasné, že reklama redakci živí, ale lidé sem chodí právě kvůli tomu nereklamnímu zbytku. Pokud bude reklama natolik agresivní, že bude obtěžovat, tak
a) lidé sem přestanou chodit
b) a přitom se naštvou nejen na redakci, ale také (a to hlavně) na zadavatele reklamy - a stejně nebudou vědět, jaký produkt ta reklama vlastně nabízí, budou hledat jenom "viníka".
Z těchto bodů (které lze snad odmítnout, ale ne s čistým svědomím) vyplývá, že agresivní reklama nejen nemá pro zadavatele smysl, ale přímo mu škodí. Reklama má zaujmout (to v ideálním případě snů každého zadavatele), nebo alespoň neobtěžovat a nevadit.
Proto by redakce měla pečlivě naslouchat hlasům o nevhodnosti té, či oné reklamy (teď nemám na mysli obsahovou stránku reklamy, o tom není vůbec řeč) a zařizovat se podle nich.
Co vy na to, redakce?
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Figa 22. 9. 2007 07:54

Plně souhlasím s Pytlíkem lépe to snad ani napsat nešlo.Teď uvidíme co na to redakce.Jsem moc zvědavý.
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 9. 2007 10:44

Redakce nijak nerozhoduje o tom, jaké bannery jsou na stránce webu zobrazeny. To má na starost obchodní oddělení a vzhledem k tomu, že reklama je jediný příjem takového webu, nic se s tím asi dělat nebude.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod NiceOne 24. 9. 2007 14:16

Pokud nechate o obsahu webu rozhodovat pouze obchodni oddeleni, tak za chvilu nebude misto na clanky :)
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod vlastagf 24. 9. 2007 14:23

horde7 > o vredy bych strach nemel, v nedavne dobe se prislo na to, ze vredy nejsou zpusobeny stresem nebo spatnym stravovanim, ale nejakym druhem bakterie -)
vlastagf
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 9. 2007 14:27

Co je špatného na tom, že o inzerci rozhoduje obchodní oddělení? My v redakci jim nemluvíme do inzerce, oni nám na oplátku nijak nemluví do článků. Tak je to v každé redakci.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Pytlík 24. 9. 2007 14:30

No jo, ale obě oddělení mají zájem na co největší návštěvnosti vašich stránek. Pokud některé z nich dostane signály, že činnost toho druhého oddělení tuto návštěvnost snižuje, nebo alespoň může snižovat, tak by to mělo tomu druhému oddělení při nejmenším alespoň sdělit.
Myslel jsem, že pštros není evropský pták a ejhle, docela dobře se mu daří u nás, přímo v Brně.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 9. 2007 14:44

Co najednou tolik starostí o návštěvnost Živě? Copak tohle je problém čtenářů?

Obě oddělení mají zájem především na tom, aby web vydělával, plnil finanční plán. Ze samotné návštěvnosti si nic nevezmete.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Master Awast 24. 9. 2007 14:53

Bez návštěvnosti je tam ta reklama, ale zbytečná... ne??

Takže sem tam kompromis je asi na místě... ono samozřejmě úplně bez reklam to nejde...
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rejnock 24. 9. 2007 14:53

Clovek je tvor neustale si ztezujici.Nekteriu z vas si neuvedomuji ze provozani takoveho portalu stoji ohromne usili,cas a taky nemale penize.Zive.cz poskytuje vam beznym uzivatelum vse zadarmo,a tak proste nekde se finance musi vzit a to nejlepe z reklam.Pokud se to nekomu nelibi at si nainstaluje ve firefoxu adblock a muze si tu reklamu zablokovatjednou pro vzdy.JA redakci namem co vytknout.Jsem maximalne zpokojeny.
Core Duo E8400 3.0 GHz,4x1024 DDR2 EE,GF9800GT 512MB DDR3
rejnock
Junior

Odeslat příspěvekod rejnock 24. 9. 2007 14:54

Navstevnost je k nicemu.Reklama se zapocitava poctem zobrazeni ,popripade poctem kliknuti.
Core Duo E8400 3.0 GHz,4x1024 DDR2 EE,GF9800GT 512MB DDR3
rejnock
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 24. 9. 2007 15:00

:roll:

Bez návštěvnosti nikdo nic nezobrazí a už vůbec neklikne
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Další stránka