Žádost odstranění jezdicího banneru O2

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 9. 2007 15:12

Znovu a snad jasněji: Kde vidíte nějaký problém s návštěvností Živě? Nás nic v tomto ohledu netrápí, vás ano?

Mám pocit, že většina čtenářů ani netuší, jaké náklady s sebou provoz takového velkého webu nese. S ohledem na konkurenci je nebudu prozrazovat, ale odhadněte si to: tři redaktoři a jejich platy, autorské honoráře, hosting, servery a další technika, programování, cestovné a věci s tím spojené, mobilní telefony a připojení k internetu, marketing, rozpočítané personální a další náklady obslužných středisek.

Tvorba autorského obsahu je na webu jedna z nejdražších věcí. Opravdu není legrace všechny tyto náklady pokrýt inzercí a ještě k tomu přidat rozumný zisk. Teď v září jsou weby reklamou přeplněné, jsme za to rádi a doufáme, že to ještě aspoň do konce roku vydrží. Potom zase bude větší klid, v první polovině roku je v tomto oboru reklamy méně.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod ahorek 24. 9. 2007 15:20

Já mám se zavřením baneru akorát někdy problém, když se ještě nenačte celá stránka..... potom je banner v textu a nedá se zavřít, jinak je to ale bez problémů - myslíte si, že by to tady bez reklamy fungovalo? Používejte AdBlock nebo se s tím smiřte...
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 24. 9. 2007 15:31

Já se zive.cz nemám problém... a už vůbec ne s návštěvností... jsem tady denně...

Šlo mi o to (a je to nepravděpodobné), že by se kvůli přehnané reklamě mohla snížit návštěvnost... a tím pádem počet zobrazení/kliknutí/cokoli a to by mohl být začátek konce...

Upřímně tu cifru si představit neumím a snad to ani vědět nechci... ale ten jezdící O2 banner jsem fakt vidět nemusel... snad byl aspoň dobře zaplacen...
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pytlík 24. 9. 2007 16:00

Tak to shrňme: Živě na nás s..e a jsme směšní se svými připomínkami.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Master Awast 24. 9. 2007 16:33

Pytlík: To snad ne...!?
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Aonym 24. 9. 2007 16:48

Master Awast: No jako jak chceš svý počínání nazvat jinak :) Jediné co můžeš udělat je stěžovat si, ale nakonec zbytečně :) Investovat tu energii jinde je mnohem lepší nápad :)
Naposledy upravil Aonym dne 24. 9. 2007 18:25, celkově upraveno 1
Aonym

Odeslat příspěvekod Návštevník 24. 9. 2007 17:04

Vážený pán administrátor Marek L.:
Diskusie, v ktorých sa objaví aj Vaša reakcia už sledujem dlho, no nikdy som doteraz nereagoval. Chápem totiž, že ako administrátor tohto webu musíte aj odolávať útokom (neraz aj zvláštnym). Dnes sa už ale nedá nereagovať:

- Ste prvý administrátor, ktorý nepotrebuje návštevníkov webu. Ak ste si teraz pomysleli, že to tak nie je a Vy ich potrebujete, tak zvážte aj to, ako sa s nimi bavíte.

- Úplne zabúdate na to, že Vy a Váš server je tu pre čitateľov, nie čitatelia pre Vás. Predchádzajúci prispievatelia sa Vám snažia povedať len to, že ak nebudú čitatelia (=návštevnosť), tak len kvôli reklamám sem chodiť nikto nebude a server môžete zrušiť. Užívatelia majú kam ísť - pôjdu na iné IT servery (v poslednom čase ich je už dosť), a Vy pôjdete kam? Na Úrad práce?

- Vy naozaj nevidíte, alebo len nechcete vidieť, že situácia s reklamami na Živě/Živé sa stáva neudržateľná? Veď sa každú chvíľu niekto sťažuje na nejaký banner, reklamu a podobne. Vy ste sa teraz hodili do polohy "mrtvý brouk" a tvrdíte, že Vy s tým nič neurobíte. Ale kto to má urobiť, ak nie administrátor? Čo tí ľudia majú napísať na lampáreň, alebo kam?

Bohužiaľ musím povedať, že Vaše marketingové myslenie má dnes asi dovolenku, keď tvrdíte takéto nezmysly. Občas mám dokonca dojem, že Vás práca administrátora nebaví. Z Vašich reakcií to je niekedy cítiť. Ak je to skutočne tak, tak Vám odporúčam rýchlo zmeniť prácu. Pretože ak budete takto pokračovať, tak položíte Živě/Živé na kolená. Ak by iní súkromní podnikatelia tiež takto uvažovali, tak by ich podnikanie veľmi rýchlo skončilo.
Návštevník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 9. 2007 17:36

Návštěvník: Přečtěte si ještě jednou, co jsem psal. Nereagujete totiž na mé odpovědi, ale na své vlastní domněnky. V české internetové diskuzi je to sice celkem normální, ale mě z toho vynechte. Heslo: trvale udržitelná kráva.

Proč mají někteří lidé neustále snahu plést se tam, do čeho jim nic není? Moje práce není váš problém, návštěvnost Živě, sestava bannerů a další věci také ne. To jsou věci, o kterých čtenáři opravdu nerozhodují. Pokud Živě nesplní finanční plán, budu za to zodpovědný já a ne vy. A nikoli vám, ale svému zaměstnavateli.

> Čo tí ľudia majú napísať na lampáreň, alebo kam?

Mohou napsat třeba sem, já jim odepíšu, jaká je situace. Buď se potom s tímto stavem smíří, nebo se s ním nesmíří a Živě nebudou číst. Rozlišujte ale práva na straně spotřebitele a na straně provozovatele.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Pytlík 24. 9. 2007 17:42

Arogance ve své čisté, krystalické podobě. Mnoho (možná) dobrých myšlenek dojelo na podobně prezentovanou vševědoucnost.
Promiňte, ó božský, že jsme si my, šedivá lůza běžných čtenářů, dovolili pokálet Váš vznešený, nezpochybnitelný názor. Již nikdy více ...
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 9. 2007 18:00

Kdyste raději místo nesmyslných ironických reakcí zkusil popřemýšlet o tom, co jsem napsal...
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 24. 9. 2007 18:03

Marku, je zbytecne na takove agrese reagovat. Ja vas plne chapu.

Myslim, ze jste vse dostatecne vysvetlil. A kdyz se to nekomu nelibi, tak s tim stejne nic nezmuze. Vedete si dobre ;-)
Lukáš V.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Deleted user 24. 9. 2007 18:08

Především vůbec nechápu, co kolega Pytlík řeší? Na internetu přece není v dnešní problém najít si svá oblíbená místa, a pokud se mi nějaké nelíbí, prostě tam nepolezu. Z pozice čtenáře si těžko můžu dovolit provozovateli diktovat, kolik má mít na svém webu reklam (reklam, které ho navíc živí, nutno podotknout). To je prostý a logický princip.

Odeslat příspěvekod NiceOne 24. 9. 2007 19:08

Marek L.: Vubec jste nepochopil proc zacala tato diskuze.

Zde nikomu nevadi reklama. ....ale vadi spatne naprogramovana otravna reklama. ...reklama, ktera se zobrazuje pri kazdem kliknuti na stranku. Pokud si chci prohlednout clanek z 5ti kapitol, tak ji musim 5x zavrit. Stranka by "mohla pochopit", ze kdyz jsem tu reklamu zavrel pred 20ti vterinami, ze mi ji uz nemusi ukazovat znovu, ze o ni proste nemam zajem. ...at ukaze klidne jinou, ...ale zobrazovat porad dokola stejnou reklamu pres clanek mi prijde silne neprofesionalni.

Ukazte mi konkurencni web, klidne s uplne jinou tematikou, s podobne otravnou reklamou?

Seznam v naproste pohode, idnes stejne tak, auto.cz bez problemu. ...jenom na zive, je naprosto otravna reklama na nejakeho jeste otravnejsiho operatora.

Navstevnost zive je mi naprosto ukradena. Osobne me ta reklama nevadi, protoze ji nevidim diky AdBlocku, ale chapu reakce uzivatelu, kteri ji vidi.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior

Odeslat příspěvekod JSzu 24. 9. 2007 19:26

ahorek píše:... Používejte AdBlock nebo se s tím smiřte... ./quote]
Nebo prejdete na http://text.zive.cz :)
JSzu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goob 24. 9. 2007 19:34

No, podívejte se na New York Times. Také jim musí web vydělávat, protože jim to odebírá zákazníky, kteří by si jinak koupili papírové noviny a nikdy jsem tam neviděl, aby mne tam honila nějaká reklama..

Nikdo tady reklamu neodsuzuje, i když ji asi málokdo rozumný má rád, protože nás otravuje skutečně již všude, ale chápeme, že bez reklamy by web nefungoval. Spíš jde ale o to, že musí být reklama trochu soudná a ne, že se člověku snaží vloudit pod kůži za každou cenu. Když pak na ni kliknu a ona se nezavře, tak to člověka otráví ještě více. Jak koukám, píši v podstatě to samé, jako NiceOne a asi se na tomhle shodneme všichni. Možná by si to mělo přečíst obchodní oddělení a trochu reklamu "umravnit" :-)

Jinak osobně raději používám textovou verzi, protože je daleko přehlednější a nic na mne nikde nebliká ;-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka