Redaktori zive.cz banda tupých hlav?

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kozzi11 22. 1. 2008 23:26

Kdyz jsem dnes zasel na stranky tohoto portálu, abych zjistil jestli vyšel nějaký zajímavý článek, tak jsem si nemohl všimnout titulu blogu od jednoho ze členů redkce. Šlo o tento zápisek Linux patří do chtrých praček a ledniček. Po přečtení článku sem se nemohl přestat divit. Jeden by řekl že lidé okolo IT a redaktoři tohoto serveru by měli mít alspoň trochu znalost operčních systémá a hlavně jako lidé, kteří tady působí i trochu slušnosti a jejich názory by měli být alspoň trochu na úrovni.

No bohužel ani jedno se nedeje. Nejen že colý blog je snužka výmyslů a hlavně snaha poškodit jméno operačního systému GNU/Linux.Je to přeci jen blog, ačkoliv u člověka z redakce by člověk očekával něco víc, ale nejhorší je, že když člověk napíše svůj názor, tak se redaktoři rozhodnou jeho názory mazat, aby náhodou někdo, kdo si to bude číst nedostal pocit, že to stím linuxem nebu tak jak nám to podává člen redakce.

A ještě horší je že pak napíší že smazali názori, které byli vulgární a někoho napadali, což není prokazatelně pravda. Mezi smazanými zápisky bylo i spousta zápisků, které měli mnohonásobně vyšší pravdivost a úroveň než post na který byli psány. A co vy jaká máte názir na gramotnost místních redaktorů?
Člověk vždy nemusí dostat toco chce, ale má právo si o to říct
kozzi11
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 22. 1. 2008 23:41

Napadání cizích názorů je hnusný zlozvyk, trošku tolerance by nikomu neuškodilo.
Stačilo napsat že s tímto názorem nesouhlasím a ne hned někoho napadat.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 22. 1. 2008 23:45

Já s autory souhlasím s tím, že mažou OT a vulgárnosti, nepatří to tam , jen to obtěžuje. Nejhorší je, že pokud už žive.cz napíše o linuxu, tak se pod článkem objeví asi 200 komentářů od lidí, kteří melou furt stejné kraviny a nic tím nevyřeší.

Taky si nemyslím, že by nějak házeli špínu na GNU/Linux. Vždy jde o subjektivní pohled autora (např. článek o KDE4) a nebo na blogu, kde si v podstatě mohou psát co je napadne. Od toho blog je.

Používám i Linux a tyhle články mě žádným způsobem neurážejí, a komentáře tam raději nepíšu, protože by mě stejně nějaký přiblblík odstřelil, ať už z fanatických fanoušků XP, Vista, MacOS, Linux, BSD a jiných systémů.
Lukáš V.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 22. 1. 2008 23:45

nie som sice ani zastancom, ale ani odporcom Linuxu, no cele mi to pride vylozene ako provokacia asi by sa mal autor lepsie zamysliet nad tym co a ako napise. taktiez obcas netrafim do cierneho no ten kto sa tymto sposobom zivy by obcas mal zvazit skutocnu hodnotu toho co napise. a mazanie a zasahovanie do prispevkov tak to je kapitola sama o sebe. ak si dakto mysli ze to ma cosi spolocne s korekturou a upravou clankov podla dakoho neetickych a nezodpovedajucich dobrym mravom tak sa myli. obcas mi to pride ako by to tu bolo rajom polobohov. a ak si dakto predstavuje takto demokraciu tak klobuk dolu. sam som bol takto redigovany zo strany moderatora.
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 1. 2008 00:02

V diskuzích na Živě nebudou: příspěvky, které napadají ostatní nebo autora; příspěvky, které jsou vulgární; příspěvky, které jsou úplně mimo téma článku. V pravidlech je ještě pár dalších bodů, ale tohle je základ.

Všimněte si, že příspěvky, které s autorem nesouhlasí, ale které nesouhlas vyjádřily slušně, v diskuzi pod článkem zůstaly. Proč bychom ale měli dávat prostor lidem, kterým se nelíbí jedno slovo, tím se jím zatmí před očima a začnou psát věci, za které by od mámy dostali na *****? Proč bychom si od nich měli nechat nadávat? Proč by si od nich měli nechat nadávat ostatní diskutující, jen proto, že mají jiný názor?

Říkejte tomu klidně cenzura. Živě je ale soukromý web a neexistuje žádné obecné právo na psaní příspěvků do diskuzí. Diskuze proto budeme moderovat, omezovat, zamykat anebo je k článkům příště vůbec nepovolíme.

Však si prohlédněte první příspěvek v tomto vlákně a jeho titulek. Copak takhle se chová slušný člověk?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Gruppe 23. 1. 2008 00:05

Hezky clanek, hezka reakce, hezka diskuse....

aneb od ceho jsou diskusni fora ze ,)

pouze bych se vyhnul hrubym vyrazum a narazkam. Vse je dobre brat s rezervou a odstupem ,) Jsme prece lidi :)

Osobne mam proti Linuxu jedinou vyhradu - a to to, ze je skoda, že není více rozšířen.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 1. 2008 00:13

Víte, jak jsem se těšil, že se v této diskuzi začnou probírat praktické věci? Třeba ten TomTom, co běží na Linuxu, různé tablety, mobilní telefony a další elektronika. Možnosti dalšího vývoje v této oblasti...

Třeba u toho TomTomu je zajímavé, že zveřejnil zdrojové kódy, ale nikdo si toho nevšímá. Až na pár programů, které u posledních verzí firmwaru už moc nefungují, neexistují žádné neoficiální úpravy nebo vylepšení. O tom by se dalo tak pěkně podiskutovat.

Ale ne, někdo v textu najde slovo, že Linux je „nepřátelský“. Tím pádem ho článek přestává zajímat jako celek, nezajímají ho myšlenky, naježí se a začne do diskuze křičet, že Linux je přívětivější než Windows (jakoby o Windows byla v článku řeč), že autor je pitomec (a to volím jemnější výraz). A opět je diskuze tam, kde je u každého článku, který se týká Linuxu nebo Windows.

Zamykat, zamykat, zamykat...
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod kozzi11 23. 1. 2008 00:19

No možná je škoda že právě autor toho článku, tam tato slova použil, čímž se to celé pokazilo, kdyby lépe volil svá slova, a myšlenku ohledně embede systemech a lednickach prackach atd.. více rozvedl, bylo by to velmi zajímavé, bohužel my to spíš přišlo jako snaha provokovat. To že se dá linux používat a nasadit na spoustě jiných míst mi velmi vyhovuje a tak mě toto téma zajímá, ale když někde do textu zamíchá slova u kterých zaručně ví že vyvolají flame atd. Tak je otázka zda není chyba i na jeho starně. Ano také by se dalo říct, že je chyba na starně tech co se nechaji vyprovokovat, ale to by jsme tay mohli zhazovat vinu jeden na druhyho, takze bych to uzavrel slovy, dobrej napad, spatne zvolena slova.
kozzi11
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 23. 1. 2008 00:24

Zbytečně se nad tím vzrušuješ. Psal to do blogu, za který není placený. Navíc hned na začátku uvedl, že je to myšlenka, co ho napadla před spaním. Mě před spaním napadají větší ptákoviny. Spíš to ber, jenom jako takový úvod, vůbec bych se nedivil, kdyby se tyto myšlenky na živě rozvedly do plnohodnotného článku.

Ale stejně by se zase našli tací, kteří by tvrdili, že Linux má na víc, než jen dělal systém v ledničce a jiných zařízeních. :(
Lukáš V.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod madonnamia 23. 1. 2008 00:30

Zaujimave, kazdopadne ....
V praci mame vyse stovky PC na ktorych je od Win.95 az po Win.XP, tiez tam mame asi 10 PC na ktorych fantasticky bezia rozne Linuxy, okrem toho sa tam este najde nejaky stary Novell a ktovie co este .... proste na kazdy stroj to co tam patri .... z tychto diskusii mi to pripada, ako keby drevorubac nadaval ze Porsche je pre debilov a najlepsia je V3Ska, alebo pasovy traktor a naopak nejaky fanatik do rychlych masin by mu oponoval ze on je dement s tymi jeho traktormi .... vazeny - kazdy ma pravo pouzivat to co mu vyhovuje a prave naopak - skor by sme si mali pomahat .... ja som sa teraz trochu dal na linux, skoda ze nie je viacej casu, ale Win. len tak zanechat nemozem, proste sa to neda, no vzdy sa asi budem drzat toho co som tu napisal: Na kazdy stroj to, co tam patri - nebudem predsa za kazdu cenu pchat linux na PC kde musi bezat aplikacia, ktorej sa najviac "paci" vo Win.e a uzivatelovi tiez, a takisto ked sa rozhodne ze na nejaky server bude najlepsie nejake Gentoo, tak to necham na odbornika a ja budem len spokojny end user .... tak sa tu zbytocne "neznervoznujte" a radsej akokolvek prispejme k dobremu dielu,hmm? :wink:
madonnamia
Junior

Odeslat příspěvekod kozzi11 23. 1. 2008 00:38

Jasny stou myslenkou ze tam kde to ma vyznam tam se ma dat ten ci onen OS souhlasim. Proto ma muj tata taky windows jelikoz potrebuje pouzivat ucentnictvi, ktere je jen pod win, ono by to slo sice nejak nakonec rozjed i v linuxu, ale proc. Me ani tak nejde owin vs. Lin. Spis mi prislo ze ten blog je dost provokativni a hlavne ze se mazali prispevky, ktere mi neprisli jako vulgarni a urcite byli k tematu ale to je IMHO. Radej toho necham. Jinak ja samozrejme pridal ruku k dilu a pomaham a prispivam ke zlepseni toho ci onogo OS.
kozzi11
Junior

Odeslat příspěvekod madonnamia 23. 1. 2008 00:48

este k tomu mazaniu prispevkov - pokial ide o nadavky a arogantne spravanie - som za zmazanie prispevku, ale ak je tam len "nevhodna/neziaduca" cast, tak by sa mala maximalne ak "zahviezdickovat" len konkretna cast s napisanym odovodnenim preco .... inac je to o nicom, ked respektujem len nazory, ktore sa mi pacia .... kazdopadne pravo volby co je vhodne/spravne a co nie, tu maju administratori (tak ako je tomu vsade). Ak su argumenty na vymaz rozumne, treba ich respektovat.
Dovolim si jeden priklad:
Ked budem mat spinave auto a niekto mi tam prstom napise - Umyt! , tak ho za to predsa neukrizujem, ale keby mi tam klincom vyril - Umyt! , tak mu za to mozem dolamat prstiky a jemu sa to asi tiez nebude pacit, tak ako mne to co mi urobil on. Trochu som to prehnal, je to len ako napisany priklad.
madonnamia
Junior

Odeslat příspěvekod neradil 23. 1. 2008 01:05

Tak jsem si také početl a spíš bych se přiklonil k názoru kozz11. Článek je napsán stylem, který na tomto webu vyvolá skoro 100% flame. Spíše je otázkou k čemu je to dobré. A to bych řekl že to má účel jediný - klik klik klik. Vždyť je to soukromý web a potřebuje vydělávat. Proto je zde i existence takového blogu pochopitelná.
Je jen legrace pozorovat jak jim na to někteří jedinci stále skáčou.

P.S. Toto je také jen můj osobní názor a nemusí být pravdivý :D
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod LubosD 23. 1. 2008 01:24

Zdravím.

Proti mazání vulgárních příspěvků nic nemám, ale pokud autor píše o věcech, o kterých takzvaně nemá šajn, je to těžké. Nicméně redakce mazala i příspěvky, které vulgární zcela rozhodně nebyly - přesně naopak, vytýkaly konkrétní nedostatky takové úvahy. A to je ta věc, která mi jednoduše nepřipadá fér.

Zajímavé také je, jak po celém incidentu z článku nenápadně zmizela ta nejzávažnější poznámka autora. Závěr článku původně zněl:
...nechme jméno jménem a dejme mu (Linuxu) anonymitu. .b]Pak třeba bude k něčemu užitečný.
Luboš Doležel, AbcLinuxu.cz
LubosD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 23. 1. 2008 01:47

Tato věta z článku zmizela pár minut po jeho publikování, asi hodinu před zamknutím diskuze, kolem 17.45. Sám jsem kolegu upozornil, že tohle v článku nemá co dělat. Takže si prosím nevymýšlejte, že věta byla odstraněna až potom.

A taky si přečtěte další pravidla diskuzí. Musí se týkat tématu článku - tj. neřešit pod tématem o vestavěných systémech po pětisté složitost či nesložitost instalace Linuxu a Windows.

Pokud někdo u svého jinak fakticky hodnotného příspěvku neudrží emoce a vynadá autorovi do blbců, má smůlu. S příspěvkem se psal zbytečně, bude odstraněn.

Dokud si lidé nezvyknou diskutovat slušně a k věci, budeme v tom pokračovat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Další stránka