ANKETA: Co se vám z monitoru čte lépe?

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jaký text se vám lépe čte?
Varianta 1 46 %  66%  [ 46 ]
Varianta 2 19 %  27%  [ 19 ]
Nevidím rozdíl 4 %  5%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 69

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 4. 2008 10:36

Živě.cz bude mít brzy nový design. Původně jsme zamýšleli udělat pouze alternativu pro současný vzhled. Ale jak vývoj postupoval, jak jsme vymýšleli nové věci, se kterými se pojí i trochu jiný způsob redakční práce, rozhodli jsme se jinak. Půjde o kompletní změnu, a změna bude velká. :D

Nic víc zatím neprozradím. Těšte se, stejně jako se těšíme my. A jak dlouho se ještě budeme pouze těšit? Týden, čtrnáct dnů...

Proč to ale celé píšu? Stojíme teď před rozhodnutím, jaké písmo zvolit pro základní text, a nemůžeme se rozhodnout. Mohli byste se prosím podívat na následující dvě varianty a v anketě nahoře na stránce vybrat, která se vám víc líbí?

Obrázek Obrázek
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Tučňák 25. 4. 2008 11:57

Jsem pro variantu 1. U té druhé mi přijde, že mi ty písmenka nějak splývají dohromady a hůř se mi to čte..

btw. Živě už nebude červené? :kuk:
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 4. 2008 11:59

Bude :) Ale přece vám ještě neukážu kompletní stránku.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Yarda 25. 4. 2008 12:06

Někde (možná u mne) je chyba - mně se zdá že mezi těmi obrázky není rozdíl.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior

Odeslat příspěvekod killswitch 25. 4. 2008 12:09

Jsem pro tu tahomu, už je proto, že není tak okoukaná.. Jinak se mi oboje čte stejně dobře.
killswitch
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 4. 2008 12:10

Je tam rozdíl. Na prvním je Arial, na druhém Tahoma. Je už možná rozhodnuto - grafik navrhnul Arial, nám se taky teď víc líbí Arial, pár lidí nahoře v anketě tvrdí totéž. Ale ještě hlasujte.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Nargon 25. 4. 2008 12:17

Urcite prvni varianta. u te druhe varianty uzka pismenka: i, l, maji mensi mezeru a jsou o neco hure citelne. Ale ani ta druha varianta neni spatna. Jen ta prvni je o neco lepsi.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Aslan 25. 4. 2008 12:17

mě se nejlíp čte Verdana ;-) ale v tomto případě porovnáním obou obrázků se mi rozhodně lépe čte Arial, takže hlasuju pro var. 1
Aslan
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 25. 4. 2008 17:16

Arial mi také sedí víc.

BTW: To budete čachrovat s designem živě.cz každý rok? :)
Lukáš V.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 4. 2008 17:48

To asi ne. Jen jsme zjistili, že design pro web typu magazín (jako je třeba MobilMania) se úplně nehodí pro zpravodajství (jako je Živě).

Chtěli jsme proto napřed nabídnout alternativu, kdy by si člověk mohl vybrat a přepnout layout do podoby jako u blogů, kdy články jednoduše plynou za sebou, je v nich snadná orientace. Chtěli jsme také vyhodit úplně všechno, co není důležité, stránku maximálně zjednodušit.

Čím déle jsme ale tento alternativní styl propracovávali, tím víc se nám to - a lidem kolem nás - líbilo. Takže tento layout a design nakonec nasadíme jako standardní.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Vlasta W. 25. 4. 2008 18:08

Arial je hezčí. Akorát to písmo je pořád fialové, takže z něj přechází oči. To se doufám změní ;-)
V tomto vesmíru jsou problémy, na něž neexistují odpovědi.
Pohyb rukou, pohyb rtů, z jeho slov příval myšlenek a z jeho očí šleh žáru!
Redaktor Computeru a Živě.cz
Vlasta W.
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod p0etrik 25. 4. 2008 18:15

Tučňák píše:Jsem pro variantu 1. U té druhé mi přijde, že mi ty písmenka nějak splývají dohromady a hůř se mi to čte..

tak
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod facility 25. 4. 2008 18:17

Ta "Varianta 2" sa mi zda vyraznejsia a viac konzervativna nech je to ona :oboze
Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 4. 2008 18:36

Vlasta: Písmo je úplně stejné jako na současném Živě. S Davidem jsme to kontrolovali. Jestli ho vidíš fialově, je to vina ClearTypu nebo LCD.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod facility 25. 4. 2008 18:47

imho ak sa na to prizrem takto tak sa mi nezda dobra ani jedna Varianta

ObrázekObrázek
Abit IP35 pro,e2180@3Ghz,6GB Ram,8800GT 512 MB,Barracuda 11. 500GB,WD 640GB,
Noctua NH-U12F,Coollaboratory Liquid Pro,Corsair VX550W,CM690, LCD Samsung 24"
Win XP SP3 NASA2 & Win7Ultimate 64bit Microsoft World Domination Total Control Edition
facility
Junior

Další stránka