Diskuze nad novým designem Živě.cz

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pavouk 6. 5. 2008 14:42

Tak abych se taky vyjadril... Novy design se mi pomerne libi vzhledem, sice se mi libil i predchozi, ale ja pomerne uvitam kazdou zmenu, takze mi i tenhle prijde docela fajn... Chyba je ale v rozlozeni, ktere je vazne neprehledne. Nejvetsi chybou je dle meho nazoru michani jablek s hruskami v podobe bloku "Clanky a bleskovky". Vyreste nejak tento problem a budu spokojen :)
Pavouk
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2008 14:56

V čem se podle vás tolik liší články od bleskovek, když je přirovnáváte k hruškám a jablkům?

My v tom totiž takový rozdíl nemáme. Oba dva typy se píšou stejným způsobem, stejní redaktoři, stejným způsobem se dávají do administrace, stejně se čtou.

Tohle rozdělení bylo vhodné dřív. Články všechny vyšly o půlnoci a potom se průběžně přidávaly bleskovky. Dnes když máme zajímavé téma, vydáme o něm článek klidně v průběhu dne.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Elrath 6. 5. 2008 15:45

Nový design se mi jako celek líbí. Určitě teď působí míň usedle :-).

Reklamy je opravdu méně a taky mi už neběhá do textu. Věřte mi, že tohle mě štvalo nejvíc. >:-( Ani jsem na ni nenajel a vyskočila do půlky stránky. :-\ Tlačítko zavřít nefungovalo ani na desátý pokus, takže jsem v zoufalství musel kliknout na reklamu, nechat načíst stránku a zase ji zavřít. Pak mi reklama dala pokoj.
Co se ale na úpravách reklamy nepovedlo je ten velký banner nahoře. Vím, že v této pozici je za něj asi víc peněz, ale zářivá reklama zcela přebíjí logo vaší stránky. Kdyby šel dát alespoň pod hlavičkovou část stránky, bylo by to lepší. Rozložení ostatních reklamních bloků mi ale zase přijde lepší jak minule :-)).

Na přehlednosti stránky ubírá jen to, že po načtení vidím z přehledu článků jen část "Nepřehlédněte" a pak nadpis "Aktuální články a bleskovky". (1280x800). Chtělo by to dostat články trochu nahoru. Například barevný obdelník s textem "nepřehlédněte" ve stejnojmenné části bych opravdu oželel. Nebo odstranil přeblikávátko "Mobilmania.cz / navigovat.cz ...".
Elrath
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2008 15:58

Reklamní formát Ahead nad stránkou mě taky štve. Jenže je to opravdu to nejdražší, co lze na Živě koupit. Ten asi nesundáme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Mývalice 6. 5. 2008 15:59

trickIT píše:preco mi nejde citovat ?? :'(

Ano, máš zakázané BBCode. V Uživatelském panelu / Nastavení / Odesílání příspěvků / Vždy povolit BBCode si překlikni na Ano.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Pavouk 6. 5. 2008 16:55

Bleskovky vnimam jako strucny, co nejvice aktualni, "clanecek" odkazujici na nasledne podrobnosti, pripadne je pripojene kratke zamysleni a nazor autora, ci podmet k diskuzi pod bleskovkou.

Clanky jsou rozsahle a obsahuji vsechny dostupne informace k danemu tematu. Aktualnost nemusi byt tak dulezita jako hlavne informacni obsahlost...

U me to fungovalo tak, ze kdyz jsem odpoledne sedl k pocitaci, vyridil jsem si postu, projel jsme bleskovky na zive.cz a mobilmania.cz, vyridil si dalsi nezbytnosti a pak jsem se pripadne dal docteni clanku, ktere me zaujaly... Vim, ze chcete byt co nejaktualnejsi (proto zrejme i vydavani clanku v prubehu dne), ale od aktualnosti tu jsou zejmena bleskovky. Pak uz je mi celkem jedno, jestli clanek o prislusenstvi k notebookum vyjde uz dnes ve ctyri hodiny odpoledne nebo az zitra o pulnoci.

Samozrejme vim, ze nebudete uprovovat cely design podle potreb jednoho navstevnika, ale jen jsem chtel poslat svuj nazor, mozna se s nim nekdo ztotozni :)
Pavouk
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 6. 5. 2008 17:10

presne tak myslim ze sam nejsi
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 6. 5. 2008 17:29

taky to tak delam... rychle prolitnu bleskovky a clanky nechavam na potom :)
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2008 18:35

Tak teď ale přece bleskovky poznáte, zvlášť po začernění titulků. Hodně lidí píše, že bleskovky jsou pryč, ale my naopak tvrdíme, že jsme je povýšili na úroveň článků. Protože sami vidíme, jak je lidé rádi čtou, nechceme je utlačovat někam mimo. Jsou teď na stejné úrovni jako články, jsou stejně důležité.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Epe 6. 5. 2008 18:58

to ze jsou bleskovky cernym mensim pismem narozdil od clanku (velkym cervenym) tomu dodava takovy nepekny neprehledny vzhled. Co takhle sjednotit ty nadpisy? sice by potom nebylo "na prvni pohled" patrne co je clanek a co bleskovka, ale kdyz rikate ze povysujete bleskovky tak to uz je snad jedno ne?

A nebo je oddelit komplet jak pisi ostatni (coz asi neklapne)
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2008 19:40

Na začátku této diskuze ve fóru se řešilo, jak není pěkné, když jsou bleskovky stejně červeným písmem jako články :) Takže jsme udělali kompromis. Zůstalo to pohromadě (a už zůstane), ale barvou jsou odlišené kratší bleskovky.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Epe 6. 5. 2008 20:04

aha :-D tak to jsem nejak omylem preskocil, no nic, kdyz se vam to tak libi :( sak si treba zvyknem...
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 6. 5. 2008 20:05

design je pekny, ale psali jste, ze to zprehlednite a povedl se pravy opak

no vypada ze s tim nic delat nechcete, tak treba pristi vzhled uz vyjde
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mses 6. 5. 2008 20:11

Desing celkem ujde akorát trochu takový monotóní. Co jsem si ale všim hlavně je lepší vyhledávání a lze se vrátit na výsledky vyhledávání, předtím mi to nešlo( nevím jestli jenom mě? ;-] ) Červená sice razila ale i zárověň zaujala. Myslím, že na netu do šeda zabarvených fór je hodně a "ŽIVĚ" se červenou dosti zvýrazňovalo, nevím zda-li teď nezapadne do jednotvárnosti fór na netu. Ale měla by se ocenit každá snaha :tleskani a proto je toto téma abychom řekli co by každý za sebe zlepšil. Ono je těžký se všem zavděčit :-) :-) :-) .
mses
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2008 20:44

Devastor: Tady se asi neshodneme. Na rozdíl od staršího Živě je zde jen pár bloků. Články s bleskovkami se už nedělí do tří oddělených, všechno je v jednom. Nám to přijde maximálně zjednodušené.

Mses: Červený design staršího Živě nám lidé hodně vyčítali.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka