Reklamy, reklamy, vypráskané reklamy

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 12. 2012 00:55

kernel_panic [passed] píše:v rámci zákonů si můžou dělat, co se jim zlíbí...
V rámci zákonů ano, ale je otázkou zda to všechno co dělají je v rámci všeobecně uznávaných pravidel slušného chování.
kernel_panic [passed] píše:provokační kecy sem píšu jenom proto, že mě tím obtěžujete a za žádnou cenu se tomuto vláknu nepřestanu vyhýbat, naopak, budu to číst třikrát častěji a zarputile trvat na tom, abyste s tím všichni přestali...
Tím dokazuješ, že ti vůbec nejde o diskuzi na téma reklamy, ale hlavně o sprosté trollování.

oooooooooo píše:počitam že ti to ale hlava nebere o co jde.
A tobě to hlava bere? Z těch blábolu které zde píšeš vyplývá, že ne.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 12. 2012 01:19

trollování je to od doby, cos dostal vyjádření zodpovědné osoby, zastupující celej portál, po kterým jsi tolik volal...

bohužel jsi ho ale pochopil jako něco, o čem lze diskutovat...

takže pokud nevíš, jak SVŮJ problém řešit, zkus být vstřícnější a my ti poradíme, jak SVŮJ internet dostat do podoby, kdy ti nebude ubližovat...

ale už se nebavme na téma množství, styl, agresivita a otravnost reklamy, to je daná konstanta; najdi si nějakou proměnnou a pojďme diskutovat o ní...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 12. 2012 10:34

kernel_panic [passed]:
Vstřícnější ke komu? K tobě bezcharakterní sprostý hulváte a některým tobě podobným určitě vstřícný nebudu tak abych přiznal jednoznačně tobě pravdu jako jedinou správnou. Můžeš se stavět třeba i na hlavě, ale moje názory jen tak nezměním jak by se to některým hulvátům líbilo.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 12. 2012 11:01

oooooooooo píše:
Kód: Vybrat vše
chci vidět fórum, resp. web tak, jak ho vidí obyčejný přicházející uživatel.

Dělaš na nějakem průzkumu obyčejní uživatelé versus neobyčejní?Dělám si srandu,prostě občas asi i na něco i klikneš tak to neřešiš.

:-) Ne, nedělám. Jen prostě jako moderátor a administrátor chci mít přehled, jak fórum nebo web vidí uživatel. Když pak přijde stížnost, nebudu umět reagovat - nebudu vědět.

vlazy jestliže existuje jednoduchý způsob, jak své domnělé omezení vyřešit, pak bych z toho opravdu nedělal drama. Představa, že soused nebude svítit, aby Ti nezářilo světlo z jeho bytu do Tvého, je opravdu mylná. Jednoduší bude koupit si žaluzie, ne sousedovi vyhrožovat, že si má zatáhnout ty své.

Cesty, cestičky a stezky ...
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 12. 2012 11:39

Z těch blábolu které zde píšeš vyplývá, že ne.

Ja se bavím....Tak i pro hloupé - ano musím řict pro tebe.Blokovaní scriptů se děla primarně kvůli bezpečnosti,jako vedlejši efekt ti zmizí reklamy.Už pochopils proč jsem byl přesvědčen že ti to hlava nebere?
ale je otázkou zda to všechno co dělají je v rámci všeobecně uznávaných pravidel slušného chování.

Co jsou všeobecně uznáváná pravidla slušneho jednání?Rozhodování osobou co tam leze dobrovolně a na provoz nepřispívá ale chce určovat kolik reklamy si provozovatel nacpe na stránky?Tak chod jinam vždyt je demokracie.Nebo prostě uznávané pravidlo - rovná se tvoje pravidlo?Myslím že v realnym životě po škole tě čeka těžká deziluze jak to chodí.Je to velmi prosté - kdysi když jsem napsal že je mně fuk jestli provozovatel považuje za neslušne že žadnou nevidím, tak mně smazli nick.Mimochodem je a bylo mně to totalně fuk.Na druhe straně jsem napsal klidně to udělejte tak že zablokujete všechny kteří blokuji reklamy - jde to mimochodem technicky udělat,nebo zpoplatníte přistup.Rychle zjistite že obsah neni zase tak jedinečnej aby jste ziskali dostatek předplatitelů ergo vydělai víc než v současnosti,pokud ho ovšem budete mit natolik jedinečnej a redaktoři budou opravdu na vyši - takže i članky mně dají přidanou hodnotujsem ochoten zaplatit - do té doby at provoz platí troubové co si reklamu nechavají zobrazovat.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 12. 2012 12:49

oooooooooo píše:Co jsou všeobecně uznáváná pravidla slušneho jednání?
Pokud nevíš co jsou všeobecně uznávané pravidla slušného chování tak je to s tebou a tvojí morálkou velmi špatné a nemá smysl s tebou na toto téma diskutovat.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 12. 2012 15:07

Stále čekám na
co je mně potom jakym způsobem si soukromý objekt který se mnou není v obchodním a vůbec žadnem vztahu vydělavá peníze?Přibliž tvůj zajimavý myšlenkový pochod trochu aspon minimalně.A zkus tam vnest aspon zakladní logiku - aspon jednou ve svem postu.
a nekonkrétní kydy se nepočitají.Co je neslušneho na tom že cpou reklamu tobě - tvoje zasluhy na existenci tohoto webu - nula.Tvuj přispěvek k provozu nula.
Povinost navštěvovat - nula.Možnost nenavštěvovat a sankce za navštěvu jinych webů - nula...Kde vidiš ono neslušne chování vůči tobě který jsi zde navštěvníkem ze svoj vlastní vůkle a nedrženým ani o vteřinu dele než uznaš sám za vhodné?Hledám hledám a nenacházím.Pouze vidím že současný stav v oblasti reklamy ti nevyhovuje - to ale nikdo netvrdil,leč bohužel za neslušne by to šlo považovat pokud by to byl web statní správy kde povině musim chodit vyhledavat informace dejme tomu nebo kde řešim datove schranky atd.Už je to jasnější?Ten rozdíl mezi nelíbí a neslušné?
PS Pokud citovals v minulem přispěvku měls citovat i tu dalši větu.Ta zasadně měni smysl a hlavně tvoji odpověd posouva do roviny - umí ten chlap aspon čist a chapat smysl věty delší než tři slova?Vytrženo z kontextu je oblibena taktika ale nefunguje pokud nejsi na foru moderator abys zaroven mohl editovat přispěvek na kterej reaguješ - třeba ho zkratit a tím uplně změnit vyznění.Takto je to pouze blbéééééé :-)
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 2. 12. 2012 15:17

Pánové, osobní invektivy (ty hulváty, apod.) si nechte na soukromé zprávy nebo jiné fórum :!:

vlazy:
Morální, nemorální...
Já neříkám, že se mi tato situace líbí.
Bohužel, fakt je ten, že vlastník stránek si zde může cpát co chce, pokud to neodporuje zákonům.

Nám všem se to může nelíbit, a to je asi tak vše, co s tím můžeme udělat, tak už to konečně pochop. Na tvých stránkách ti taky nikdo nic nediktuje.

Pak je otázka, jestli se tím chceš nadále užírat, nebo se na to vykašleš a nebudeš to řešit.
Co se mně týče, mám dost jiných problémů na to, abych se rozčiloval podobnýma kravinama.
TV jsem mimo zprávy a tu a tam nějaký dokument na Discovery přestal sledovat, raději se podívám na DVD.
Na netu jsem začal blokovat obsah. Nemusím ani připomínat, že tak nějak kvůli živě.
Reklamy na billboardech, letácích, atd. jsem se naučil přehlížet, prostě vidím hodně barevný plakát, ani nečtu, informace, které chci, si najdu sám.
prostě neřeším kraviny a tak nějak se cítím líp.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod vlazy 2. 12. 2012 21:42

alfah4ns píše:Morální, nemorální...
Samozřejmě, že je to nemorální vědomě někoho něčím obtěžovat a je jedno zda ten někdo má možnost odejít jinam nebo ne. Nejsem sám koho ty zdejší reklamy obtěžují.
alfah4ns píše:Já neříkám, že se mi tato situace líbí.
Bohužel, fakt je ten, že vlastník stránek si zde může cpát co chce, pokud to neodporuje zákonům.
Neříkáš, že se ti to líbí ale neodporuje to zákonům tak to obhajuješ a kritizuješ jiné kterým se to nelíbí. Zákonům to asi neodporuje, ale zcela jistě to odporuje slušnému chování, ale slušnost přece už dávno není v módě a často ani není žádoucí.
alfah4ns píše:Pak je otázka, jestli se tím chceš nadále užírat, nebo se na to vykašleš a nebudeš to řešit.
Byla zde táto diskuze na téma zdejší reklamy založená a tak se nediv, že se zde ta reklama řeší a diskutuje o ní. Pokud se ti to nelíbí a až tak hodně tě to štve tak tuto celou diskuzi zruš (zcenzuruj).
alfah4ns píše:Co se mně týče, mám dost jiných problémů na to, abych se rozčiloval podobnýma kravinama.
Myslím, že nikdo tě nenutí aby jsi to zde četl a rozčiloval se nad tím. A nebo to máš nařízené od někoho aby jsi jako moderátor kritizoval vše co není v zájmu provozovatele tohoto fóra?
alfah4ns píše:prostě neřeším kraviny a tak nějak se cítím líp.
Zde jsi ale asi udělal výjimku.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 2. 12. 2012 22:55

Tahle diskuze je ohledně množství reklam. Nemá cenu se hádat, jaké množství reklam je morální a jaké ne a jestli někdo má právo na něco, nebo ne. Pravdou je, že vlastník stránek si může dát reklam, co mu libo. Jenomže, výrobní schopnost těchto stránek, tedy ochota inzerentů platit za umístění reklam na tyto stránky, je dána návštěvností. A návštěvnost je dána oblibou těchto stránek, kterou ale nedělá reklama, ale odborná diskuze a rady zde poskytované. Reklama oblibu těchto stránek snižuje, obzvláště, je-li jí moc a je-li nadmíru vlezlá.
Vlastník stránek by tedy, ve vlastním zájmu, měl hledat optimum, kdy je sice reklamy co nejvíce, ale podstatně nesnižuje oblíbenost těchto stránek, protože jinak bude mít časem sice stránky plné reklam - ale bezcenné, protože návštěvnost bude minimální (a vlastně bude mít pouze bezcennou plochu pro reklamu, protože bude marně hledat inzerenta).
Měl by tedy naslouchat kritickým hlasům ohledně množství reklamy (a být za ně vděčen), protože z nich pozná, že se přiblížil kritický bod, za nímž sice dosáhne v krátkodobém výhledu vyššího zisku z reklam, ale ten zisk začne klesat a podnik půjde ke dnu, protože začne ubývat návštěvníku - a inzerenti si toho všimnou. Nemá povinnost těm hlasům naslouchat, to doopravdy nemá, ale měl by.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 12. 2012 23:23

Osobně si myslim že to je debata spiš na LUPU.Tam by se našla spousta fundovanejch lidí kteři v oboru podnikají a bylli by ochotni některe naivní názory vysvětlit
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cabman 2. 12. 2012 23:28

Podle mě je možství reklam na zive neúnosné a brání používání webu. Hlavně ta zelená co se několikrát za sebou roztáhne na celou obrazovku. Nevim co na ní je, ale vím, že musím čekat na červený křížek abych jí zavřel.

Zive mě donutilo přejít na firefox s AdBloock. ... adocela vtipné je, že slovo adblock je v diskusích pod články na seznamu zakázaných slov.

když je něčeho moc tak to nidi přestávaji vnímat.
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 12. 2012 01:49

Je tu problém i řešení, zbytek je opravdu trolling.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 12. 2012 11:00

kejki3:
Řešení tu samozřejmě je ale ti co by to řešení měli použít (provozovatele tohoto fóra) ho bohužel ignoruji a odmítají.
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 12. 2012 12:10

Sice sem už tolik nechodím (spíš jen občas nahlédnu), ale jen tak namátkově jsem vypnul AdBlock, který od jistého období, kdy flashové reklamy zažily svůj "boom" na všech hlavních webech typu Seznam.cz, Centrum.cz atp., používám non-stop, abych se podíval, kvůli čemu je zde vlastně takový povyk.

Mno.. komentářů se zdržím - co jsem to zde tak pročítal, tak už vše bylo víceméně řečeno, tudíž v tomto topicu pouze nošení dříví do lesa, či někdo by řekl, kopání do mrtvého psa.

Ale tak nějak vzpomínám na dvě věci.

1. Podle údajů jsem zde registrovaným uživatelem od 4. 4. 2006 .. Tak nějak na ty staré časy - 6 let se sice nezdá být mnoho, na druhou stranu v IT je to strašně dlouhá doba - vzpomínám - reklamy tu tehdy bylo naprosté minimum. Takže jako pamětník, si - nejspíš jen sám pro sebe - položím otázečku: "Kam se poděly ty staré, dobré časy?" (myšleno bez / s minimálním množstvím reklam).

2. Je to tuším dva roky zpět (nebo nevím jak dlouho, byla to jedna ze zdejších větších událostí), kdy se formou hlasování (a samozřejmě i vlastním navrhováním) mezi stálejší členskou základnou prosazovaly různé věci, které by jsme na fóru chtěli mít (a spousta z těchto nápadů opravdu bylo integrováno). Dobře si pamatuji, že jsem stál za návrhem, aby reklama zmizela z mobilního prostředí (jednodušše kvůli nechutně předraženým tarifům, které se u našich mobilních operátorů za internetové služby platí), což byl jeden ze dvou mých návrhů, které měly dost vysokou obecnou podporu. Ač v současnosti nejsem mobilním uživatelem internetu (nemám pro to žádný vhodný stroj), jak to tak tady čtu.. zřejmě tento návrh odezněl do ztracena.

Inu, obrázek si každý udělá sám. AdBlock je každopádně znovu zapnut... a jede se vesele dál.

Přeji hezký den.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka