Spam v diskuzích

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ToKro 24. 2. 2013 12:50

Poslední dobou jsou diskuze silně zaspamované nějakejma reklamníma botama. Prosím o zablokování těchto účtú a případné protiopatření do budoucna.

Většina diskuzí vypadá potom nějak takto :-\ : Obrázek
WIN10 64bit, 8GB RAM, Intel Core i5 2500k, NVIDIA GTX 750 Ti
ToKro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FAKE_CZE 24. 2. 2013 19:09

FAKE_CZE
Junior

Odeslat příspěvekod David P. 24. 2. 2013 19:42

Snažíme se to eliminovat, ale je vidět, že nestojíme proti robotovi, ale živému člověku. Jeho počínání se mu snažíme co nejvíc komplikovat, ale nechceme, aby naše opatření zasáhla i běžné diskutující, proto se v diskuzích spam občas objeví a mažeme ho, až to zjistíme. Pokud někde spam objevíte, napište mi prosím mail a já hned zasáhnu - polesny(zavináč)mf.cz
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 2. 2013 22:26

Má to jedno řešení. Přidat do registračního formuláře otázku, na kterou zná odpověď jen Čech a nedá se vygooglit. Máme to třeba takhle udělené v galerii Abecedy zahrady, kde lze diskutovat před přihlášením. Je tam otázka „Napište název hnědého nápoje, oblíbeného v ČR a SR, domácí obdobu Coca-Coly“, název je potřeba vyplnit do políčka.

Nepište sem odpověď. Kdybychom dali stejnou otázku i do registračního formuláře, ať ji spammer potom nenajde vyhledávačem.

Nebo by se mohla objevit jen při registraci ze zahraniční IP adresy, abychom neprudili většinu z ČR/SR.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToKro 2. 3. 2013 07:34

Podle mě dobrej nápad!
WIN10 64bit, 8GB RAM, Intel Core i5 2500k, NVIDIA GTX 750 Ti
ToKro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 2. 3. 2013 09:32

Špatnej. Kofolu odhadl hned první den, co jsme ji do registračního formuláře přidali.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K8 2. 3. 2013 11:06

taky jsem kdysi bojoval se spamem na svých stránkách. A vyřešil jsem to celkem úspěšně - není třeba žádná registrace, není potřeba uživatele oběžovat nějakou Captchou nebo počítáním či odpovídáním na různé otázky.
Stačí se podívat třeba sem http://k8.kreteni.eu/tz/md.php?tz=cz&id=366
K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jamaca 2. 3. 2013 20:00

Mě v phpbb nepomohla ani Captcha a dost dlouho jsem bojoval se spamem. Pokud ten spamer není Čech stačí dát otázku s českou diakritikou, třeba: Kolik je tři a tři.
Od té doby mám pokoj.
jamaca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel_Kadlec 9. 3. 2013 16:18

Pokuď máte nastavený že musí email být při registraci uveden tak se podívejte kde si to zakládá a poté požádejte providera emailu o zablokování aby nemohl registrovat. Nevidím problém proč by vám v tom nevyšel vstříc.
Pavel_Kadlec
Junior

Odeslat příspěvekod Majsner 9. 3. 2013 16:59

Marek Lutonský: Proč by odpověď odhadoval? Kofolu mu z uvedených informací vyhodí Google jako první odkaz.
Majsner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 5. 2013 06:32

Taky jsem pro neaký improve v oblasti ochrany před spamboty. Pravidelně každé pondělní ráno máme na živě kolem 10 příspěvků od robota. Myslím že by to chtělo na tom zapracovat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 5. 2013 13:04

Python.p: Kde bývají příspěvky od robotů? Tady ve fóru? Téma se totiž původně týkalo diskuzí, kde myslím dal spammer už celkem pokoj.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 6. 2013 12:11

Omlouvám se že píši až teď, byl jsem delší dobu mimo. Ano na fóru.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 8. 2013 11:16

Tak dneska zase spam/reklama. Děje se s tím něco nebo ne?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 8. 2013 11:34

To uplně a storocentně zablokovat neni v lidskych silach.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků