Poradna je cista anarchia :(

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ver. 20. 6. 2014 14:10

Nepůsobím tady na tomto fóru pod žádným druhým jménem.

á propos, pozastavil by ses nad časem mé registrace i v tom případě, kdybych se v mém úvodním příspěvku přidal ke chvalozpěvům na adresu vaší ikony?
Ver.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _newman 20. 6. 2014 14:14

A já jsem přesvědčenej, že když někdo projede tvoji ip adresu, tak zjistí, že žleš
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 20. 6. 2014 14:15

:D tak omrknout datum registrace mne nenapadlo. +1
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod psychocowboy 20. 6. 2014 14:21

Asi trochu mimo tema, ale zapojil bych se do diskuze. Na zive chodim kolikych x let a zprvu to byl web, kde clovek hltal prisun informaci a vzhledem k tomu, ze chtel byt soucasti toho vseho, tak se rozhodl registrovat na foru a rozdavat rady, ktere behem sve praxe ziskal, zdarma a pro vsechny. Je to cas, ktery venujete pro dobro veci. Respektive ja. Par stovek rad jsem rozdal, nicmene kvuli rodine a diteti nebylo mozne aktivne pokracovat.

Co se vsak posledni dobou na zive deje, to uz moc s modernim webem nema spolecneho. Nechci tady jen kritizovat, mnoho veci je porad super a ty jsou dukazem, proc se sem vracim. Chapu, ze ze vzduchu asi najem neplatite, ale presravat web reklamou a kapitolama, aby se clovek uklikal jen proto, aby si precetl neco, co ho zajima, dekuji nechci. Zkousel jsem vypnout adblock a jak kdybych otevrel nejake detske omalovanky. Tohle panove neni cesta k uspechu. A uz vubec ne nejake verejne diskuze, kde se pere to co se ma prat doma.

Zpoplatnete to, dejde dop.. kšá vsecky reklamy a uvidite, ze uzivatelska zakladna, kterou verim ze mate stabilni i pri ohledu na to, ze nase generace invexaku uz ma jine starosti nez resit jak poskladat pc atd. zustane stejna.

Mozna Vam to prijde ze tu melu jabka s hruskama a pridavam par kedluben, ale dejte si dve a dve dohromady - za pul sta mesicne na hlavu bez reklam a s poloprofesionalne (nemyslim to nijak osobne) moderovanym forem muzete zive posunout na novy level a uprimne, tomuto webu by to sluselo. Podivejte se jak zive vypadalo driv, jaky byl jeho obsah. Vzhledem k tomu, ze generace Vasich ctenaru starne s Vama, prizpusobte obsah teto genderove skupine a zacnete slizavat smetanu. Jiz nejsme nactileti, mnoho z nas si pade mesicne muze dovolit a mladi stejne pouzivaji google, tak proc na ne reagovat v poradne, ktera funguje jako semeniste internetove debility?

Heads up guys, je cas premyslet, jinak se zakopete. Drzim palce s budoucim vyvojem webu.
Naposledy upravil psychocowboy dne 20. 6. 2014 14:23, celkově upraveno 1
psychocowboy
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 6. 2014 14:23

Kód: Vybrat vše
á propos, pozastavil by ses nad časem mé registrace i v tom případě, kdybych se v mém úvodním příspěvku přidal ke chvalozpěvům na adresu vaší ikony?

Jak moje ikona?Vidiš můj nějakej chvalozpěv?Já jsem těžkej narcis :-) tudíž jedina ikona kterou uznávám jsem já sám...
zkusim to jinak - jsi evidentně jednodušší když misto abys mlčel zkoušíš takovej trapnej pokus se z toho vykroutit,není podivne že člověk co se zaregistruje 20 června v 13 hodin se jako první přispěvek a jedinej přispěvek vyjadřuje k internimu děni na foru o němž nemůže mit logicky potuchy poněvadž na foru nepůsobil,ergo mu bylo doposud ukradený?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod George2005 20. 6. 2014 14:26

Ver. píše:Nepůsobím tady na tomto fóru pod žádným druhým jménem.

Hmm, tak to jsi musel mít opravdu silný důvod se zaregistrovat jen kvůli tomu, abys poplival Kina ... závidíš mu, že on něco umí, zatímco ty jen prudit?
Nesnáším nesmysly jako jsou lesklé displeje, počítače typu tablet a pak především facebook, jakožto i ostatní společenské sítě, které kdekdo chybně překládá jako sociální ...

Blog: http://dlazdic.blog.zive.cz/
George2005
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 20. 6. 2014 14:46

Ver. píše:
KineCZek píše:Neco se chysta...

Ale prosím tě :roll:
Ta zhrzenost je v posledních příspěvcích do nebe volající a hraničí již s trapností.

Nahlasim tvoj prispevok, aby pan Lutonsky mohol v reale ukazat moderatorske paky s "vice lidskosti"?
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 20. 6. 2014 15:56

Len aby to nebol pan Lutonsky osobne :D
majkom
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 20. 6. 2014 16:03

Z té IP je vedený jen jeden další neaktivní účet, kontrolovat s Poradnou to nebudu, stejně tam je část IP cenzurovaných, ale jeho bydliště bych hledal tam. :))
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod powlcz 20. 6. 2014 16:20

od UPC mam dynamickou adresu každý druhý týden, lokaci mi ukazuje Brno a jsem v Praze =/. Není to relevantní :)
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod turbot 20. 6. 2014 17:25

Ja len napisem moj postreh.
Forum nebude mat nikdy tolko navstev ako poradna pretoze do fora sa treba registrovat a to sa ludom nechce.

Co sa tyka zle polozeneho dotazu kde chyba nejaka info a nasledne bez milosti to zamknut a bez slova odkazat na nejaky oranzovy ramcek neni dobra cesta. Clovek neznaly sa moze cudovat o akom ramceku je rec. Vacsina novych ludi nestuduje hned pravidla celeho fora. Tie si pozrie az vtedy ked ho forum zaujme a chce si precitat dobre rady pocas pracovnej doby ako ja :)

Ak uz chya info tak dat mu link na ramcek aby doplnil a napisat, ze az vtedy kvalitne poradim...alebo neradim vobec :)

Co sa tyka reklamy tak to je otras, esteze existuje adblock
turbot
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 20. 6. 2014 18:09

turbot, ano to je to ako s tymi co citaju zmluvu az ked pride exekutor.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 20. 6. 2014 19:09

Vždy je zajímavé, jak se lidé pohybující na fóru kratší čas, a navíc ještě „podporující“ ho jen drobnou „psanou“ aktivitou, hned chytí každé rozepře a snaží se „poradit“, jak vše dělat lépe. Hrdost mladosti, nevyzrálost anebo potřeba ukázat „ramínka“. Pak je zajímavé příspěvky si po letech přečíst. Ty své.

Sexy fórum, je opravdu zcestná představa. Fórum, pokud se má jednat o fórum pro co nejširší dav obyčejných lidí, až tolik nezajímají nové „designové“ trendy, které - to si přiznejme - nemusejí být vždy nejpřehlednějšími. Přehlednost fór v rámci SF patří mezi chválené parametry - minimálně mezi totálními laiky z mého okolí. Sám mám tento styl také rád - jako laik.
Tazatele bude více zajímat způsob komunikace s nimi a následné získání odpovědi, pokud možno tak sepsané, aby byla jednoduše pochopitelná.

1. Bavili jste se o způsobu moderování zde na zive.cz. Přiznávám, že i já jsem občas pociťoval určitou formu „obav“, jestli jsem splnil při sepsání příspěvku, veškeré požadavky. Splnil tak, abych nebyl „popotahován“. Je to již delší čas, kdy jsem v jednom z mnou založených vláken cosi podobného komentoval. Podobný pocit na mě padal i na mobilmanii.cz. Zcela jiným extrémem je zmíněná Garáž.

Takže jaké řešení? Jednoduše - ano, někdy je na místě sebereflexe, zamyšlení, odstup a trochu upustit od zavedeného stylu. To prosím píšu, jako administrátor diskuzního fóra, který je často kritizován za přílišnou „tvrdost“. Zde tedy souhlasím jak s myšpulínem, tak Markem Lutonským. Lehké poodstoupení z jednoznačně a vždy vyžadovaného stylu položení příspěvku ničemu nevadí. Nepřispěje k většímu nepořádku, ani nárůstu čehokoliv negativního.

Stejně tak beru jako nevhodné (to myslím obecně, nikoliv na moderátory a admina zde), když někdo z členů týmu odešle tazatele na google a podobné služby. Zde jsme na diskuzním fóru, které bylo utvořeno k diskuzi. Tazatel položil dotaz, a ač již byl několikráte zodpovězen, neměl by ho moderátor/administrátor posílat ke „konkurenci“.

Druhá strana mince je určitá forma lenosti uživatelů, kteří chtějí do jedné věty sepsat veškerý požadavek a nejlépe ještě s textovým našeptávačem v mobilním telefonu. Pak podle toho příspěvek vypadá. Přečtení pravidel je záležitost, kterou marní cenný čas. Jakákoliv, byť vstřícná reakce moderátora, kdy tazatel dostane drobné napomenutí, bude následně hořet ve flame-war.

Je to o lidech. Lidé jsou různé a jejich soužití podléhá formám kompromisů. Tam, kde dlouhodobě nejsou dodržovány pravidla, není ochota k diskuzi a kompromisům, dochází k válce. Myslím, že by se měl každý zamyslet sám nad sebou - především. Následně ze svých „kohoutích“ pírek - jedno/dvě sundat. Bude lépe všem.

2. Poradna je formou komunikace - dotaz/rada - která dává větší prostor každému (tím, že je nemoderovaná/skoro nemoderovaná) a je tam tedy vidět, jak jeden naruší prostor druhého. Forma komunikace bývá o to více zarážející, kdy člověk zjistí, kdo byl oním přispěvatelem „vulgaristou“. Často se dá hovořit o... bez rozdílu věku, politické příslušnosti, sexuální orientace, stavu a nejvyššího dosaženého vzdělání. Zda by měla/neměla dále fungovat jest otázkou, kterou by především mělo rozhodnout vedení. Při rozhodování bude nutné ale vzít v potaz i fakt, který říká, že jeden „vulgarista“, může odradit dalších 7 BFU, kteří potřebují poradit. Zaslouží si člověk moderní (homo 3D smart :-) ) prostor pro naprosto neregulovanou diskuzi?

2b. Vedení by mělo najít formu - cestu, která jasněji naznačí směr. Zde můžeme polemizovat, jestli jít cestou vícero příspěvků, nebo vyšší kvality (vyšší kvalita neznamená, že nemohou přispívat obyčejní lidé). A ano, snížené množství uživatelů můžeme dávat do souvislosti s popularitou sociálních sítí (Facebook) a taktéž určitou formou ekonomické krize, kdy prostě - ať chceme/nechceme - části lidí, která by ráda „něco“ koupila, na to nemá. A tak místo koukání na zajímavé věci, které si jiní kupují, ptají se na ně, raději pasivně sledují otupující telenovely.

No a pak zde máme velikou skupinu lidí více/méně znalých, kteří ale nepřispějí, protože nemají dobrý vztah s českým jazykem. Při prvním příspěvku je jim toto dramaticky vmeteno a tak se raději odklidí do pasivního prohlížení, nebo na fóra zcela zanevřou. A je to škoda! Pár jich znám. Zde nemůžeme řešit y/i to je vizitkou každého, mně konkrétně stačí srozumitelně sepsaný příspěvek/dotaz/rada. Jestli tam někde nehraje pravopis - no a co? Toto nejsou fóra zaměřená na český jazyk, pravopis. Buďme více tolerantní. Někdo dokáže postavit dům, jiný odoperovat mozek, další napsat knihu... správně česky.

3. Pokud mě nikdo nepodrazí, nepodrážím ho. Ač neplacen, snažím se chovat jako profesionál. Veřejné rozbory fungování/nefungování fóra moderátory/administrátory/členy vedení, nepřispívají k dobrému obrazu tohoto místa v očích veřejnosti. Paradoxně se v konečné fázi ještě tato zviditelněná aktivita může obrátit proti nim samým - od samotných uživatelů. Forma loajalita není nekonečná, ale měla by mít své minimum (a samozřejmě i maximum).

4. Četl jsem zde o reakcích na lidi jako je oooooooooo, Matysek a dalších. Ne, oni často možná nepíší běžně srozumitelným způsobem pro BFU, ale kdyby psali, nejednalo by se o takovéto profesionály v oboru. Člověk, který pochopí druhého, zde tedy jedinec skutečně znající diskuzní fórum, ví a hodnotí právě dle celkového pohledu na ně samé. Když pochopí druhého, bude schopen mu i více porozumět. Já si těchto (a nejen těchto) profesionálů velmi vážím, za rady, které ve svém volném čase, zcela zdarma veřejnosti poskytují. Stejně tak si ale vážím všech lidí, kteří jsou ochotni přečíst můj příspěvek a poradit.

5. KineCZek je skutečný profesionál v oboru, který umí vyhovět, poradit, udělat.

5b. Ne, administrátor a dokonce ani část moderátorů nemusí být přímo profesionálem v oboru. Jejich primárním úkolem na fóru je zcela něco jiného, než přispívat. Ne, že by jejich příspěvky nebyly žádoucí, ale nejsou - opakuji - primárním úkolem. Přispěvatel by neměl být trestán za neodbornost, neznalost, ale za aroganci, vulgaritu, psychický nátlak (formu internetové šikany) atd. Ano - souhlasím s Markem Lutonským. A pokud administrátor, či moderátoři nechápou své pozice, dostáváme se k nevhodnému „personálnímu“ vedení, či neexistenci personálního vedení. Ne vždy se složitá věc dá vyřešit jednou větou napsanou ve spěchu.

Z druhé strany... jak moc a co chtít po lidech, kteří vykonávají činnost bez nároku na mzdu/benefit?

5c. ... a právě ony dvě/tři poslední věty patří již k případné diskuzi do interní sekce. Mimo zrak uživatelů, kteří na fórum nejdou kvůli jeho chodu, ale pro rady!

6. Reklama je součástí financování chodu SF. Bohužel většina uživatelů by nebyla ochotna dávat měsíční částku na provoz. Z druhé strany její část považuji za skutečně agresivní, nevhodně a přílišně hlasitou.

Diskuzní fórum vzniklo pro lidi, tak by pro lidi mělo fungovat dál. Forma lidské nezištné pomoci je ukázkou „vyšší formy inteligence“. Silný pomáhá slabšímu, odborník laikovi.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 20. 6. 2014 20:32

MgX píše:Vždy je zajímavé, jak se lidé pohybující na fóru kratší čas, a navíc ještě „podporující“ ho jen drobnou „psanou“ aktivitou, hned chytí každé rozepře a snaží se „poradit“, jak vše dělat lépe. Hrdost mladosti, nevyzrálost anebo potřeba ukázat „ramínka“. Pak je zajímavé příspěvky si po letech přečíst. Ty své.

Sexy fórum, je opravdu zcestná představa...

Zdravím,
Vážím si vašeho, i když negativního zhodnocení; předpokládám blíže k mé osobě, i když jste neměl "koule" napsat to přímo, místo toho, abyste se třeba zamyslel, jestli téměř desetiletý člen fóra, již není příliš navyklý na design jeho teritoria a nedokáže objektivně zhodnotit jeho sexappeal k dnešním "trendům" klasického uživatele.

Myslím, že jako profesionál, dobře víte, co dokáže dobré logo, slogan, nebo přehledný a jednoduchý design. Své o tom ví třeba blíže nespecifikovaná jablečná firma nevyrábějící jablečný mošt.

Ve většině bodů s vámi souhlasím.

Jediné čemu nevěřím je, že se najde dostatek kapacit v oboru, kteří za těchto podmínek, budou redakci živě "vydělávat na chleba". Aneb udělá se lehce moderovaná poradna.

Z toho důvodu si myslím, že by bylo lepší - a potenciál k tomu opravdu je - hlavně pravidla a pořádné šablony k topicům více zvýraznit a zjednodušit. Výrazně omezit právě ty uživatele, a je jich valnou část, kteří jsou naprosto líní cokoliv hledat a číst. Ale mne už je to skoro také jedno, půlka modů chce rezignovat.

Edit reason: some ***** fixed
Edit2: koukám že shitman už rezignoval. :hm
Edit3: a nejen on. Mno, bylo mi ctí pánové. :-S
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 20. 6. 2014 20:56

@MgX: co to sem posíláš za těžkotonážní off-topic??

Tady se řeší datum registrace Ver.
Naposledy upravil Izibia dne 20. 6. 2014 23:24, celkově upraveno 1
Izibia
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka