Poradna je cista anarchia :(

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DanHen 15. 6. 2014 19:38

poradna na zive.cz je cista anarchia :( mne je uplne jasne, ze je to NEMODEROVANA poradna (az na extremne dementne thready / prispevky), ale co je moc, to je ozaj moc. niekolko uzivatelov (dolph, pavelka ...) si z toho robia osobny blog, napadaju ostatnych (pavelka asi moc nie, ale to je jedno), Zond typek spamuje, uraza a podobne. a kazdemu je to jedno.
z druhej strany, bolo niekolko vlakien, na ktore som si prial zareagovat, ci uz radou na otazku, alebo nejak inak. dozvedel som sa toto:
Omezená dostupnost poradny
Velmi se omlouváme za zdržení, ale počítačová síť, ze které se připojujete, ještě nebyla zařazena do seznamu důvěryhodných.
...blablabla ...
...blablabla ...
Moje IP adresa: ha1.prod.mfo

zijem v anglicku, takze sa pripajam z anglicka.
ok, wtf is 'ha1.prod.mfo?' to co je za ip adresa, resp. co to je ? google odpoved na ha1.prod.mfo:
Kód: Vybrat vše
https://www.google.com/search?client=opera&q=ha1.prod.mfo&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl

toto som ozaj nepobral :(
dalej, na poradne som zaregistrovany. registracia prebehla este pred restrikciami na IP adresu. nick mam rovnaky ako tu, samozrejme. nemam potrebu vystupovat pod x identitami po nete.
az natolko som netuzil pripojit sa do vybranych vlakien, aby som hladal ceske proxy servery. zaraza ma len to, ze anarchiu, ktora tam vladne, niekto neriesi, ale uzivatela, ktory tam je (zaregistrovany) roky (a tu na fore tiez), kickne len kvoli tomu, ze ma inu IP adresu, ako je pozadovane. hlavne ze dementny dolph uraza vsetkych okolo. moze, pretoze ma adresu v pozadovanom rozsahu. a takisto nebudem vyplnat formular, pretoze provider mi obcas zmeni IP adresu, odhliadnuc od toho, ze adresa detekovana poradnou je uplne od veci :)

v podstate neocakavam zmenu, len som sa potreboval vyventilovat :)
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 6. 2014 19:50

Prostě Poradnu nenavštěvuj.
Pro IT odborníky a tazatele slouží Fórum.
IMHO velmi dobře moderované.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 6. 2014 19:54

Ventiluješ na špatném fóru. Toto fórum má s poradnou společné jen to, že je pod stejnou maminkou.

Máš-li konkrétní připomínky, musíš se obrátit na administrátory poradny.

PS: Pro pohyb v poradně je vysoká úroveň tolerance k hlouposti, agresivitě a vulgaritě nutnou podmínkou. :-D
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A310 15. 6. 2014 19:55

A čo zive.sk. To isté? Prečo neideš tam :hm
A310
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 6. 2014 20:26

Nerad to rikam, ale lepsi to nebude - spise naopak. Duvod je ten, ze nejvyssi vedeni si takovy stav veci primo preje. Dokonce jsou naopak vytvareny tlaky, aby se forum prizpusobilo stylu poradny - nejspise aby bylo vice "page hits", tzn zobrazeni reklamnich banneru - mozna se zapocitavaji i "navstevy" spambotu atp, coz v grafech "navstevnosti" muze vypadat krasne.

Prispevky na poradne pak (hadkami, flamewarem, urazkami) take pribyvaji rychleji, nez ve foru. A vedeni je tudiz s poradnou spokojenejsi a spokojenejsi, zatimco "uroven" fora je bohuzel "na prekazku".

Ze pro "obycejneho", tedy alespon trochu rozumne uvazujiciho cloveka, jsou priority presne obracene, nez priority nejvyssiho vedeni, je uz vec jina.

Zadam proto rozumne lidi o kliknuti na "PODEKOVAT" u tohoto prispevku - treba tim vzroste jeho "informacni hodnota" i coby urcity signal prave pro nejvyssi vedeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod em.tom 15. 6. 2014 20:55

Jestli je to tak, Kine, trochu mě to děsí. Tenhle komunitní náboj fóra, kde jsou lidi, kteří se můžou pochlubit skvělými znalostmi a ještě ke všemu ochotou pomoci, je k nezaplacení a jestli ho někdo chce zabít jen kvůli počtu hitů (což je blbost, protože nevím opravdu o nikom, kdo by kdy klikl na reklamní banner), myslím, že je to cesta do pekla a nakonec přijde o skvělou stránku. Lidi se ale přesunou jinam, poptávka si svoji nabídku najde vždycky.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 6. 2014 21:08

To co píše kin, jsem raději ani nechtěl vytahovat na světlo, ale je tomu tak. Speciálně u některých trollů, jako je ZOND (vystupuje pod různými přezdívkami, často je "krade"), je důvodné podezření, že jeho si vydržují právě kvůli těm flameware a následným bodíkům za reklamy. Objevuje se totiž zejména, když se v poradně točí málo nových dotazů a odpovědí na ně.

A mimochodem, když se podíváte, jak vypadá titulka (a poradna) Žive.cz bez jednoho blokátoru... ;-)

Poděkovat jsem sice kliknul (i když se to může teoreticky obrátit proti mně, občas jsem tam vulgární na některé méně chápavé polotrolly), ale obávám se, že jste bez šancí. Počet unikátních návštěvníků poradny a potenciálních protestujících je jak srovnávat počet obyvatel Číny s Vatikánem. :-D
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 15. 6. 2014 22:09

Taky jsem kdysi na poradnu chodil, ale fakt to tam nema cenu.
Tim, ze je nemoderovana a bez nutne registrace, nahrava uzivatelum pod falesnou znamkou anonymity v prospech ne prilis korektnimu vystupovani.
Nicmene, mame tu forum, ktere se /zatim/ snazime drzet na urcite urovni /viz KineCZek/, takze radi poradime zde.

Jinak na titulku zive se chut divat nemam, ani nevim, kdy tam bylo naposledy neco zajimaveho. Snad obcas tyden zive, obcas jsem koukaval i pitvy.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 15. 6. 2014 22:11

Kine bohuzel je to tak ze jsme za jejich penize na jejich pozemku...
(ja s tebou samozrejme naprosto souhasim, jen pridavam pragmaticky pohled jaky jsem nasel v podobnych situacich jinde)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 6. 2014 22:15

karlos00x:

Tento argument nemám rád. Prvně je mylný a za druhé zcela proti duchu sociálního společenství, demokracie a svobody slova, kteréžto jsou dokonce součástí (v nějaké formě) mnoha Ústav.

Abych byl pochopen - když vstoupíš do restaurace, tak máš také práva i když jsi na majitelově "pozemku" za "jeho" peníze. Paradoxně mnohem větší, než ve virtuálním prostoru (je to dáno tím, že právo a justice je zkostnatělá a novinkám rozumí málo).
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj.mirRa 16. 6. 2014 06:58

U soukromeho majetku ale svoboda slova neplati - a je to dobre. Prednost totiz maji, a to je dobre, prava vlastnicka. Jak by se tobe libilo, kdybys poskytl treba u vas doma kus sveho pozemku na hrani deckam a za tri roky, kdy by to lidi zacali brat jako samozrejmost, by ti zacali diktovat, jak mas s tim mistem nalozit, ze prece maji take sva prava.
Proste tady to patri Zive. Otazka druha je, zda z toho chteji mit zumpu (dle stavu cele site bych tomu veril) anebo tady chteji zachovat nejakou uroven.
dj.mirRa
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 16. 6. 2014 07:57

DanHen píše:poradna na zive.cz je cista anarchia :( ....

Prave ze kvoli tomu je poradna :D :D :D :D :D , keby sa tam kazdy spravne opytal a odpovedajuci by boli tiez vysoko eticky, tak by bola poradna :( :( :( :( :( . Je to cenna zbierka diagnoz, take psychicke panoptikum.

Milanr1 +1, KineCZek +1, dj.mirRa +1
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 6. 2014 11:21

Tady je to spatne, na poradne dobre, tak to proste je. Jedine co se muze stat je ze se po tlaku od "cervenych" stane z fora poradna, naopak bez sance.

Vice viz:
Matysek píše:Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 6. 2014 14:56

KineCZek píše:Dokonce jsou naopak vytvareny tlaky, aby se forum prizpusobilo stylu poradny - nejspise aby bylo vice "page hits", tzn zobrazeni reklamnich banneru - mozna se zapocitavaji i "navstevy" spambotu atp, coz v grafech "navstevnosti" muze vypadat krasne.


Myslím, že jste to nepochopil. Přitom jsem u toho grafu výslovně psal, že se nejedná o zobrazení ani o reklamní imprese. Graf ukazoval počet návštěv, které přímo - tedy samy od sebe, bez vlivu vyhledávačů - navštěvují fórum a které navštěvují poradnu. A řešili jsme, co udělat, aby počet uživatelů ve fóru neustále neklesal, když jiná služba na stejné téma roste.

Prosím, nevymýšlejte si. Od začátku se bavíme o tom, že na fóru klesá počet uživatelů. Nezaznělo ani slovo o reklamních impresích, ani o zobrazení stránek.

(Ještě takový detail. Mezi návštěvníky fóra se to moc neví, ale těm nejaktivnějším tady sami vypínáme reklamu, aby je neobtěžovala.)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 16. 6. 2014 15:19

lawl.

Ještě mi řekněte že moderátoři zdejších fór to dělají zadarmo a pro dobro věci a padnu k zemi.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků