Čtete časopis Computer?

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jak často čtete časopis Computer?
Kupuji občas na stánku 15 %  15%  [ 15 ]
Kupuji pravidelně na stánku 15 %  15%  [ 15 ]
Mám jej předplacený 21 %  21%  [ 21 ]
Neznám výhody předplatitelů 2 %  2%  [ 2 ]
Nečtu 44 %  45%  [ 44 ]
Celkem hlasů : 97

Odeslat příspěvekod 05021201 20. 4. 2005 19:35

Zrušil jsem předplatné se zrušením verze bez CD. Nejde ani tak o peníze. CD je mi nanic, časopis se nevejde do schránky a láká zloděje. S obsahem jsem byl celkem spokojený.
05021201
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod muf 20. 4. 2005 20:10

Computer mi dal hodně už v době(předplatné od r 97) kdy jsem svůj počítač neměl, více po jeho nákupu a učení se s W95, poté radil s internetem, následovalo pořízení nového výkonného PC (v roce 2002) a kvalitního připojení k internetu 2mbps což mě donutilo z fin. důvodů ukončit předplatné Computeru. V současné době si časopis kupuji v případě zajímavého článku na stánku.
Computer je super, ale levnější bez CD bych si mohl vzít do postele.
Muf
muf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Floyd 20. 4. 2005 20:18

Computer jsem během posledních dvou let kupoval na stánku skoro pravidelně (chybělo mi jen pár čísel z celého ročníku) a tento rok v lednu jsem si ho předplatil aby mi neunikl ani jeden výtisk.

S obsahem časopisu jsem více než spokojený i když většina informací se v rozsáhlejší podobě dá nalézt na internetu. Podrobnější informace hledám pouze když mám o daný produkt zájem.

Redakci musím pochválit především za srozumitelné články pro běžného, ale i pokročilého uživatele.

Úroveň článků se číslo od čísla zlepšuje a to se cení. Jen tak dál :wink:
Floyd
Junior

Odeslat příspěvekod touchwood 20. 4. 2005 21:39

[quote="Richard Sláma";
4. testy hardwaru - sice nejsou zcela ideální, ale většinou jsou lepší než u konkurence (i když výjimky se najdou, např. jeden starší test DVD paliček byl hodně amatérský), ... a/quote]

Poslední test DVD vypalovaček jsme měli v čísle 2/05 a ten byl ve srovnání s ostatními testy v rámci ČR vůbec naprosto bezkonkurenční.
n/quote]

O tom posledním testu vím, že by poučení z krizového vývoje? :twisted: :D BTW, byl bezkonkurenční v tištěné podobě určitě, ale obávám se, že http://www.cdr.cz je v tomto ohledu v ranku česky psaných informačních zdrojů bez ohledu na použité médium naprosto bez konkurence (také je to tematicky zaměřený web, což je třeba uznat).

touchwood
Junior

Odeslat příspěvekod Petr II. 20. 4. 2005 23:08

Je zřejmé, že jste buď Computer, nebo Počítač pro každého neměl velmi dlouho v ruce. Předpokládám, že oboje. Tyto dva časopisy spolu mají pramálo společného a oba mají zcela jinou cílovou skupinu čtenářů. To jen tak na upřesněnou, aby ostatní čtenáři mylně nespojovali Computer s tím "plátkem", jak jste jej nazval.m/quote]

Je pravda že jsem Computer nekoupil už tak dva roky. Dřív jsem ho kupoval rád ale opravdu časem došlo k tomu, že jsem měl zbytečnou hromadu CDček plných stále stejných programů a už to nechtěli ani mí známí kterým jsem to občas všecko rozdal zdarma, abych ta CD nemusel jen vyhazovat. Myslím si ale, že na vydávání CD a DVD s demohrami jsou u nás jiné časopisy, které toto mají jako svoji hlavní náplň. Computer s Počítačem pro každého nespojuju. Napsal jsem to jen proto, že na Vašich i na jejich CD jsou většinou stejné programy. Možná to je náhoda, ale mrkněte se někdy sám co vydávají. Uvidíte že to je prakticky stejné složení CD. DVD myslím nedělají.
Petr II.
Junior

Odeslat příspěvekod Richard Sláma 21. 4. 2005 00:10

DVD v PPK nedělají, PPK samozřejmě znát musím. Nad tím, co je nebo není možné dát volně na CD/DVD se stačí jen zamyslet... Všechny časopisy zkrátka čerpají z toho, co je k dispozici. Bohužel Photoshop nebo jiné podobné programy se na CD nikdy volně k dispozici nedostanou. I jejich tvůrci se totiž snaží vydělat.
šéfredaktor časopisu Jak na počítač
Richard Sláma
Junior

Odeslat příspěvekod Petr II. 21. 4. 2005 08:56

Pane Sláma, já nikde nepíšu že máte na DVD a CD dávat třeba Vámi zmíněný Photoshop, i když by se možná nic nestalo, kdybyste občas nějakou trial verzi profesionálních programů vydali a nemuselo by se jednat jen o grafické programy.

Vím také že PPK nedává k časopisu DVD. Dávají k němu jen CD, ale se stejnými programy jaké dáváte třeba na svá CD také Vy. Možná si myslíte že nadchnete své čtenáře když v každém vydání budete na CD mít MSIE 6.1 SP1 a staré aktualizace antivirovým programům. A že bude národ padat nadšením z flashových reklamních her. Já nevím, ale na mě to tak působilo a proto jsem si už dva roky Computer nekoupil.

Abych jenom nehaněl, tak uznávám že bývalo dobré když jste na ta CD dávali nové ovladače. To mohl využít asi každý čtenář.
Když vám dojdou argumenty, můžete ještě začít nadávat.

Hubbard
Petr II.
Junior

Odeslat příspěvekod Richard Sláma 21. 4. 2005 09:07

Já taky netvrdím, že jste to napsal, tak se prosím nechytejme vzájemně za slova.

- Ad trial verze: opravdu jste CD/DVD Computeru dlouho neviděl a tvrdíte nepravdu.

- MSIE 6.1 SP1 - sekce Klasika.. a není tam jenom ten IE, ale další programy, které byste si mohl/měl naistalovat třeba po přeinstalování systému... Nikdo je nenutí, ale když je potřebujete, nemusíte je hledat na jednotlivých CD a víte, že je u nás najdete vždy. Zas tolik místa to nezabere. A na čistý systém se aktuální verze internetového prohlížeče, komprimovacího programu, PDF prohlížeče a další klasiky jistě hodí, to asi nepopřete.

- aktualizace antivirů? Existuje spousta lidí, kteří ač nepřipojeni k internetu aktualizace antivirů vyžadují. Když jsme je před časem asi na dvou CD vypustili a chtěli zrušit, museli jsme je na základě reakcí čtenářů vrátit zpět :wink: Na CD/DVD jsou vždy poslední aktualizace dostupné v době odvozu média do lisovny. Jejich "zastaralost" je dána nosičem, nikoli redakcí. Jako servis je to ale pro spoustu lidí lepší než nic.

- hry: dtto

- "Dávali" nové ovladače? Proč ten minulý čas? Skutečně jste CD/DVD Computeru delší čas neviděl. Najdete jak nové ovladače, ale taky důležité aktualizace a záplaty, service packy...

A na závěr asi to nejdůležitější: Zkuste mi prosím napsat program, který byste na CD/DVD časopisu ocenil. A nemusí to nutně být plný SW. Zkusme najít možný manévrovací prostor. Buď vás přesvědčím já, že jsme o vámi navrhovaných psali a uvedli je, nebo vy nám pomůžete zlepšit služby čtenářům.

Díky
Richard Sláma
Junior

Odeslat příspěvekod Petr II. 21. 4. 2005 10:17

Psal jsem několikrát že jsem Computer nekoupil už dva roky, takže to nemusíte stále opakovat pane Sláma :) Určitě pro něj honem nepoběžím do trafiky abych zjistil co se za tu dobu změnilo. Píšu jen to na co si vzpomínám a co mě osobně na těch CD vadilo. Ono to není směrem k Vám, ale třeba jsem si nedávno všiml že je dnes v oblibě udělat DVD s linuxem. Už si ale nikdo z redaktorů asi neuvědomuje, že hromada lidí DVD mechaniku třeba ani v PC nemá a tak jim je to DVD na pendrek. Nechápu proč by se nemohlo udělat namísto bootovatelného DVD obyčejné s iso obrazy instalačních CD. To by už jistě pomohlo lidem i bez těch DVD mechanik. Vždycky by si totiž mohli u kamaráda nechat vypálit z iso ta CD. No ale to je jen tak na okraj a asi to nepatří ani k naší debatě.

OK, třeba se někomu bez internetu může hodit aktualizace antiviru jak jste napsal. S tím souhlasím. Hry ale na odborněji zaměřený časopis asi nepatří, tedy na DVD a CD k němu přibalované. I když hrát si špatné není a jenom pracovat také nejde. Sám hraju Ultimu Online a nevidím důvod k tomu ji nehrát dál. :-)

Hubbard
Petr II.
Junior

Odeslat příspěvekod Petr II. 21. 4. 2005 10:28

Nemůžu bohužel napsat nějaký program který byste mohli nebo měli na Vaše DVD dát, protože Computer dva roky neznám a nevím tedy o čem jste po tu doby psali nebo naopak nepsali. To po mě chcete nesmyslnou věc.

Hubbard
Petr II.
Junior

Odeslat příspěvekod Richard Sláma 21. 4. 2005 10:29

A já vám pořád dokola budu odpovídat a vyvracet to, co napíšete, protože to není pravda. A to ne z toho důvodu, že bych se s vámi chtěl přít a dohadovat a nutit vám Computer, ale aby ostatní čtenáři nenabyli mylného dojmu podle toho, co vy uvádíte, ale aby naopak měli přehled o tom jaký je Computer nyní :)
DVD s linuxem jsme také měli a setkalo se velmi kladnou, až nečekanou odezvou. A k vámi zmiňovaným ISO image Linuxu... ty jsme také měli :) Přesněji Vidalinux a Xandros.
Uniká mi ale smysl neudělat bootovatelné DVD a namísto toho na DVD dát ISO image CD. K přečtení tu DVD mechaniku potřebujete tak jak tak :)
Richard Sláma
Junior

Odeslat příspěvekod jirka47 21. 4. 2005 10:41

Kupoval jsem si všechny čísla až do minulého roku na stánku. Na stánku proto, že ze schránky se ztrácejí. Pak jsem se rozhodoval z finančních důvodů - buď rychlý internet (měl jsem dialup) nebo časopis a zvítězil internet. Udělal jsem dobře, neboť většinu článků co vyjde v časopisu není pro mě nová, ale někde jsem o ni četl (na internetu). Z toho usuzuji, že časopis má podobné zdroje jako já (internet).
PDF časopis nečtu, protože je příliš starý.
CD (DVD) přiložené k časopisu pro mě nemá význam. Za prvé můj OS je Linux a za druhé pokud něco potřebuju, tak stáhnu aktuálnější verzi.
jirka47
Junior

Odeslat příspěvekod Petr II. 21. 4. 2005 11:04

[quote="Richard Sláma";A já vám pořád dokola budu odpovídat a vyvracet to, co napíšete, protože to není pravda. A to ne z toho důvodu, že bych se s vámi chtěl přít a dohadovat a nutit vám Computer, ale aby ostatní čtenáři nenabyli mylného dojmu podle toho, co vy uvádíte, ale aby naopak měli přehled o tom jaký je Computer nyní :)
DVD s linuxem jsme také měli a setkalo se velmi kladnou, až nečekanou odezvou. A k vámi zmiňovaným ISO image Linuxu... ty jsme také měli :) Přesněji Vidalinux a Xandros.
Uniká mi ale smysl neudělat bootovatelné DVD a namísto toho na DVD dát ISO image CD. K přečtení tu DVD mechaniku potřebujete tak jak tak :)m/quote]

Beze všeho to vyvracejte, mě to nevadí a jestli mám nebo nemám pravdu když píšu to co píšu je věc jiná. Stále opakuju že už Computer neznám dva roky a to je dlouhá doba :)

Možná Vám uníká jak říkáte smysl těch iso obrazů dávaných na DVD místo toho aby bylo bootovatelné. Ten smysl jistě chápou ti lidé, kteří ve svém PC nemají do dneška DVD mechaniku a tak je jim bootovatelné DVD platné jako mrtvému zimník. Jednoduše z toho DVD nenabootují i kdyby dělali nevím co a dokonce toto DVD ani ve svých CD-ROM mechanikách nenačtou jak jistě víte. Vsadím se ale že tito lidé někoho s DVD mechanikou znát mohou a ten jejich kamarád jim jistě rád vypáli z iso obrazů bootovatelné CD aby si mohli nainstalovat třeba nějaký linux. O to jde. A nebo jim rovnou přibalujte k Vašim časopisům i DVD mechaniky :-D
Petr II.
Junior

Odeslat příspěvekod Tondajs 21. 4. 2005 17:52

Computer odebírám už pár let, ale přiznám se, že zhruba poslední rok (co mám připojení k netu) ho už tak hltavě nečtu....
Ale zatím ho odebírám - kvůli objemnějším programům na CD/DVD (mám pouze GPRS).Ale je fakt, že na CD/DVD nemáte většinou aktuální verze programů (chápu)...A škoda, že u zahraničních programů nemáte přiloženy češtiny, které běžně na netu jsou....(např: Winamp, Nero, Opera...aj...)..
Jinak vcelku se jedná o solidní časopis
# Jó - rád bych uvítal nějaký nápad, jak jednoduše vázat celé ročníky (nějak časopis technicky přizpůsobit). Ale to je zřejmě nereálné....ale potřebné (alespoň pro mne ..).
Tondajs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petzed 21. 4. 2005 18:04

Byl jsem dlouholetym predplatitelem tohoto casopisu. Asi pred 2 lety jsem ho prestal odebirat, jelikoz jeho obsah pro me v dosti pripadech nemel zadny informacni charakter. A nekdy tam byly celkem solidni chyby a hlavne v rubrice HARDWARE a testy a recenze jsem se vzdy s chuti bavil nad blbostma, ktery splodili vasi kolegove a nelogickymy testy. Pred nedavnem jsem si pujcil jeden C a jde videt, ze jste konecne dostali trochu rozumu a alespon ty testy vypadaji logicky (nastaveni FSAA, stejny PC ....).
Ale co me nejvic zarazi, ze ste mi poslali cca pred mesicem jako reklamu nebo co to melo byt, C (13-14 /04) !!! cca 9 mesicu stary C to je fakt dobry to jeho hodnota je opravdu 0 hlavne ,ze tam bylo DVD! To me opravdu dojima. Ze vas to takhle bavi. To stoji vic penez to dat do sberu papiru, nez t poslat byvalym predplatitelum?
petzed
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka