Nové fórum - rekapitulace

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod miho 21. 4. 2005 19:35

JanFiala píše:3. Pokud by tomu tak skutecne bylo, nepsal bych to.
Ikonka neni pred neprectenymi, ale pred novymi od posledni navstevy. Pro mne je to rozdil, pro vas zrejme ne.

Tato ikonka:
http://forum.zive.cz/templates/alexisOr ... _reply.gif
je opravdu pouze u neprectenych.

JanFiala píše:4. je uplne normalni, ze k jednomu prispevku prispiva vice lidi. Pokud nesouhlasim s jejich nazorem, musim uvest citaci. Stejna jako napr. tento prispevek je reakce. Abych zjistil, na co odpovidal Mrek.L., musim projit cely thread. A vubec to nemusi byt OffTopic. A pokud takovy therad bude mit nekolik stranek, a podobnych reakci tam bude vic, prehledne to nebude.

Netvrdim, ze linearni forum je idealni; vsechno ma plusy i minusy ale nejakou metodu je zvolit treba. Nejhorsi ze vseho je povolit oba zpusoby. V tom se nevyzna pak uz nikdo.
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod IgorK 21. 4. 2005 19:40

I own all your code - pay me all your money!
IgorK
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 4. 2005 19:45

Poté, co jsme připravili nové fórum už nechceme zahodit všechnu práci a implementovat úplně nový systém. S lineárními diskusemi v tomto případě nic nenaděláme, je to vlastnost phpBB. Vzhledem k počtu instalací bych ale řekl, že se na to dá zvyknout.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod miho 21. 4. 2005 19:51

IgorK píše:Co to urobit takto podobne:
http://www.neowin.net/comments.php?id=2 ... ment355082

Takovyto dvjourovnovy strom je myslim kompromisem, ktery prebira spise nevyhody obou zpusobu :-(
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod JanFiala 21. 4. 2005 20:07

miho píše:
JanFiala píše:3. Pokud by tomu tak skutecne bylo, nepsal bych to.
Ikonka neni pred neprectenymi, ale pred novymi od posledni navstevy. Pro mne je to rozdil, pro vas zrejme ne.

Tato ikonka:
http://forum.zive.cz/templates/alexisOr ... _reply.gif
je opravdu pouze u neprectenych.

Ano, ale u neprectenych od podleni navstevy fora.
Spustim si forum, u 10 prispevku je ikonka. Pokud nejaky prectu, ikonka zmizi. V poradku.
Vypnu prohlizec. Zapnu prohlizec. Podivam se do fora. Ikonka neni u zadneho, pokud nekdo mezitim nez jsem se dostal do fora nenapsal prispevek.
Uz je rozdil mezi "novymi neprectenymi" a "mnou neprectenymi" jasnejsi ?
Porad tvrdite, ze ikonka je u vsech mnou neprectenych ?
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod JanFiala 21. 4. 2005 20:15

Marek L. píše:Poté, co jsme připravili nové fórum už nechceme zahodit všechnu práci a implementovat úplně nový systém. S lineárními diskusemi v tomto případě nic nenaděláme, je to vlastnost phpBB. Vzhledem k počtu instalací bych ale řekl, že se na to dá zvyknout. /quote]

Zvyknout se da samozrejme na vsechno :-)
Ale nez si zase zacneme zvykat, ozvat se muzeme, ne ?
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 4. 2005 20:20

Určitě, jen je už pozdě :)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod miho 21. 4. 2005 20:27

JanFiala píše:Ano, ale u neprectenych od podleni navstevy fora.
Spustim si forum, u 10 prispevku je ikonka. Pokud nejaky prectu, ikonka zmizi. V poradku.
Vypnu prohlizec. Zapnu prohlizec. Podivam se do fora. Ikonka neni u zadneho, pokud nekdo mezitim nez jsem se dostal do fora nenapsal prispevek.

Aha, tak ted tomu rozumim :-) To co popisujete by bylo ovsem dost tezko realizovatelne. Po kazdem otevreni diskuze by se muselo zapsat do databaze trojici: uzivatel, diskuze, datum+cas. Takova tabulka by mela brzy desitky milionu radku. Pri kazdem vypisu by se s takovou tabulkou muselo joinovat. Hrozne pomysleni.
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod hlinik 22. 4. 2005 01:17

Marek L. píše:1) ano
2) ne
3) ne, před nepřečtenými příspěvky ale máte červenou ikonu
4) nen/quote]

3)tak nevím,ta červená ikona je kde?Buď jsem slepý nebo musím změnit styl,opravdu nevím!!! :evil:
hlinik
Junior

Odeslat příspěvekod hlinik 22. 4. 2005 01:23

hlinik píše:
Marek L. píše:1) ano
2) ne
3) ne, před nepřečtenými příspěvky ale máte červenou ikonu
4) nen/quote]

3)tak nevím,ta červená ikona je kde?Buď jsem slepý nebo musím změnit styl,opravdu nevím!!! :evil:!/quote]

Ať je příspěvek zhlédnut či ne,u mne je ikona pořád bílá,prostě červená tam není,je tohle funkční i v Mozille? :D
hlinik
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 22. 4. 2005 05:10

miho píše:
JanFiala píše:Ano, ale u neprectenych od podleni navstevy fora.

Aha, tak ted tomu rozumim :-) To co popisujete by bylo ovsem dost tezko realizovatelne. Po kazdem otevreni diskuze by se muselo zapsat do databaze trojici: uzivatel, diskuze, datum+cas. Takova tabulka by mela brzy desitky milionu radku. Pri kazdem vypisu by se s takovou tabulkou muselo joinovat. Hrozne pomysleni.

Ja jen, ze stare forum se takto chovalo. Bylo to dano tim, ze pripevek mel stejnou adresu a zaridil to prohlizec, ktery si pamatoval navstivene odkazy. To je podle mne jen obycejna zmena CSS - jina barva navstivenych a nenavstivenych odkazu. Nebylo by tohle mozne realizovat i u phpBB ?

Rozhodne jsem tim nemyslel udrzovat ten stav v nejake tabulce v databazi ;-)
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod JanFiala 22. 4. 2005 06:03

Marek L. píše:Poté, co jsme připravili nové fórum už nechceme zahodit všechnu práci a implementovat úplně nový systém. S lineárními diskusemi v tomto případě nic nenaděláme, je to vlastnost phpBB. Vzhledem k počtu instalací bych ale řekl, že se na to dá zvyknout. /quote]

Zajimavy pristup :-)
Napred neco udelame, a az pak zjistime, ze to neni uplne idelani, obvykle se to dela naopak.
Co ma pocet instalaci spolecneho s funkcnosti ? Kdybych chtel do vetsi firmy zavest nove ucetnictvi, taky nesahnu po Money 2000, i kdyz ma urcite hodne velky vetsi pocet instalaci...
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod Koby 22. 4. 2005 06:47

Tohle forum je strašný. člověk aby klikal a kliklal, než se někam dostane. U starýho se kliklo jednou a byl tam. Ale to je ejdno, pomalu si začánám zvykat sem nechodit.

Jak mám udělat to, aby když se ve foru, kde bude třeba 50 příspěvku a já napíšu 51. a za týden se tam pudu podívat, jak to tam vypadá, tak abych se nemusel heldat, kde je ten můj 51. příspěvek ( ktreý jsem do té doby zapomněl, kde zhruba ), tak abych se mi to obejvilo přesně na stránce kde jsem skončil?? Prostě abych nemusel minuty hledat, co jsem četl a co ne? Dík
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 4. 2005 07:43

JanFiala píše:Napred neco udelame, a az pak zjistime, ze to neni uplne idelani, obvykle se to dela naopak.

Ale ono to je ideální, phpBB je úplně skvělé fórum a s jeho možnostmi jsme opravdu spokojeni.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 4. 2005 07:45

Koby píše:Jak mám udělat to, aby když se ve foru, kde bude třeba 50 příspěvku a já napíšu 51. a za týden se tam pudu podívat, jak to tam vypadá, tak abych se nemusel heldat, kde je ten můj 51. příspěvek ( ktreý jsem do té doby zapomněl, kde zhruba ), tak abych se mi to obejvilo přesně na stránce kde jsem skončil?? Prostě abych nemusel minuty hledat, co jsem četl a co ne? Díkc/quote]

Je to úplně jednoduché. Ve výpisu témat klepnete na červenou ikonku a ocitnete se rovnou na prvním nepřečteném příspěvku v dané diskusi.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka