Skoro 40 let staré tužkáče - funkční.

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bobanowicz 4. 5. 2021 09:33

Zdarec,
kdysi dávno, někdy v první polovině osmdesátých let jsem svému dědovi věnoval jednoduchou kalkulačku Sharp EL-230 (mimochodem, je Made in Japan :D ). Když jsme po jeho smrti likvidovali pozůstalost, tak jsem dotyčnou kalkulačku našel v šuplíku. Hodil jsem to spolu s dalšími krámy do krabice ve sklepě, kde to přibližně dalších 10 let leželo. Včera jsem tu kalkulačku náhodou znovu objevil a zjistil jsem, že je stále plně funkční. Byl jsem zvědavej co je v ní za baterie a jak vypadá jejich stav. Tak jsem ji rozebral a s údivem jsem zjistil, že jsou tam dva tužkáče (baterie AA) Sharp, také s nápisem "Made in Japan" a s vytištěnou expirací 8-1985 (je to vytištěno na každém tužkáči zvlášť.- Sice tam není napsáno co to datum znamená, avšak předpokládám, že je to expirace a nikoliv datum výroby, protože kalkulačku jsem dědovi věnoval někdy v první polovině "osmdesátek").

Jinak, ty tužkáče vizuálně stále vypadají naprosto zachovale, nikde na nich není ani náznak nějaké koroze a na prázdno mají napětí 1.43V. Kalkulačka samotná je stále v naprosto výborném mechanickém stavu.
:D
Bobanowicz
Kolemjdoucí