Umístění touchpadu

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dadasfx 9. 1. 2013 17:26

Jsem jediný komu vadí, že na dnešních noteboocích není touchpad umístěný ve středu, ale je posunutý vlevo pod mezerník? Levákům to určitě vyhovuje, ale pro praváka je to dle mého názoru neštěstí.
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lodka 9. 1. 2013 17:36

Je umístěný pod středem klávesnice bez numlocku. Mě to nevadí, já to naopak vítám, když už ho musím požívat.
Jen blbec si nenechá poradit, když sám neví.
lodka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamut 9. 1. 2013 17:36

Kdyby byl uprostřed tak o něj budeš při psaní opřený. To taky asi není nejlepší.
mamut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod juras895 9. 1. 2013 17:46

Jsem pravák a umístění touchpadu mi naprosto vyhovuje.
juras895
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2013 17:52

Jsem pravák a takové umístění mi přijde naprosto v pořádku a logické. Kde bys ho chtěl mít ? když píšu na klávesnici tak nemám položenou ruku na touchpadu, to by šlo těžko kdyby byl třeba na pravo pod šipkama. (píšu všemi deseti a né jak lékaři stylem datel)

Proto je třeba i trackpoint tam kde je
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 9. 1. 2013 18:04

Ano a nevim, kde jinde nez pod prostredkem klavesnice by mel byt.

Jinak presouvam na smetiste.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadasfx 9. 1. 2013 18:31

Je mi jasné, že umistění pod mezernikem je logické kvůli psaní, aby se dlaň o touchpad neopírala, nicméně jsem slyšel o noťasech které majé touchpady udělané tak, že poznají opřenou ruku od prstu.
Když jen tak brouzdám po netu a jen čtu tak mi jako pravákovi touchpad na druhe straně vadí. Teda nevadí protože mám starý ntb, ktery má touchpad ještě uprostřed, ale chci si brzo koupit nový a bude to asi nepříjemné.
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 1. 2013 18:37

T420 z leva odsazení 120mm z prava 145mm (žádná tragedie)
S400 z leva 95mm z prava 135 (taky se dá)
E520 z leva 90 z prava 195mm ano je tam num lock.

Ale když brouzdám tak občas i píšu a mám ruce na klávesnici ne ?
a řešit ergonomii notebooku = řešit proč je kolo kolo a nepoužívá se třeba 16-ti uhelník.

Prostě to tak je
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 9. 1. 2013 19:09

dadasfx:
to je jen jeden důvod, druhý je ten, abys měl při psaní touchpad po ruce (i když na to je lepší trackpoint).

Tak si kup notebook bez numerické klávesnice a je to, ty 1-2 cm, o které je posunutý vlevo (protože i bez numerické části je střed klávesnice mírně vlevo), už přežiješ.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadasfx 9. 1. 2013 20:12

Vím že já to nezměním, jen jsem chtěl vědět jestli jsem vtom sám nebo se to nelíbí i někomu jinemu. Zjevně jsem tom sám :-)
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 1. 2013 05:44

IdeaPad Yoga 13 má touchpad uprostřed ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 29. 1. 2013 20:29

Nevadi mi ani tak umisteni (ktery je ovsem nalevo, neni uprostred klavesnice - hovadinu jako numerickou nepotrebuju) jako spis fakt, ze nema temer zadny hmatatelny okraje. Takze, kdyz uz musim psat na dementni chicletovy klavesnici, tak o nej kazdou chvilku zavadim a prepinam mezi aplikacema, i kdyz nechci...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 1. 2013 23:09

Jo, to mi taky vadí...
Zvykej, si, je to "frikulín", praktičnost a ergonomie ustupuje do pozadí už pěkně dlouho.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 31. 1. 2013 15:21

Ano. Bohuzel. Pred peti rokama se ovsem s trochou snahy dal sehnat "stary novy" notebook, ktery hromadu hovadin nemel (leskly displeje s nizkym rozlisenim, dementni klavesnice a podobne), dneska uz je to vicemene nemozny (az na ty displeje, nad 20 tisic uz zacina bejt nabidka +- OK)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marlos123 26. 1. 2022 04:46

Mě teda, že je vlevo vytáčí taky. Je to pro praváka nepoužitelný. Pokud někdo sedí u středu, posunutý tak, že má touchpad středně před sebou a kouká na display doprava šikmo, tak mě to teda vadí. Naštěstí už mám nový NTB bez num bloku a tudíž mám touchpad ve středu, stejně, jako mám ve středu display. :lol:
Marlos123
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků