kompresor nebo? na čištění PC

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod yamamoto 22. 6. 2022 21:19

Ahoj, každý měsíc se "trápím" s čištěním PC, protože vysavačem to moc dobře nejde, pusou vyfoukám tak ten povrch a aktuálně nemám ženu, takže ani fén nebo něco podobného. Kdysi jsem měl na psy od segry docela dost výkonný fen, tím se to foukalo samo, ale teď nemám nějak nic a stlačený vzduch jsem úplně kupovat nechtěl.

Uvažoval jsem nad malým kompresorem (do bytu), kterým by se to dalo pěkně profouknout. nějaké jsem našel, ale byly hodně hlučné a asi zbytečně velké.

Máte nějaké zkušenosti?

já zatím uvažoval nad Mini kompresor od Xiaomi, ale co jsem se tak díval, úplně to tak nemá tlak, ale nevím, na netu je o tom prd
případně XPOWER A-2 Multi-Purpose Powered Air Duster a nebo něco podobného, musím kouknout víc

už jsem dostal i radu, že si mám koupit takovou tu kuličku s lulinem, co se mačká a z toho jde stlačený vzduch a stojí to pár korun (údajně to je na čištění čoček u foťáku). teoreticky by mě to dostalo do míst, kam potřebuji.

rád si nechám poradit :) díky
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 6. 2022 21:23

Co třeba lepší skříň s filtry, která se nezanáší?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 23. 6. 2022 04:21

Každý měsíc - to bydlíš někde v cihelně..?
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2022 07:17

Každý počítač by se měl alespoň jednou měsíčně čistit, zvláště pokud je umístěn v místnosti, kde se suší prádlo, nebo kde se spí. Doporučuji využít "dospělejší" formy kompresoru,tj. model s tlakovou nádobou a tlakovým regulačním ventilem. Bohaté poslouží i menší modely, jako například tento:

https://www.datart.cz/kompresor-scheppach-hc-06.html?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 23. 6. 2022 16:34

PC mi stavěl KineCZek. filtry tam jsou atd. ale prostě mám zvyk že jednou za měsíc to vyfoukám jak můžu, jednou za 3 to obetřu i hadrem pěkně vrtule.
neříkám, že tam je nános prachu, že se to netočí, ale těch 15 min měsíčně mě nezabije. Raději pravidelně, než čekat, až se to zanese víc.

Doufal jsem, že se vlezu do nějakého budget třeba za 1500, protože na nic jiného to nemám, takže něco skladnějšího by bylo fajn, je to přeci jen do bytu.
docela se mi líbilo video na ten XPower A-2, jenže... to bude problém sehnat, ještě budu koukat, vypadá to jako silnější fén :)
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Divočich 30. 5. 2023 12:23

pravděpodobně je to už vyřešeno, ale když by někdo řešil něco podobného.
Na ali koupilem toto a je tam plno nástavců. Nejenže to vysava(je to primárně ruční vysavač), ale má to násadku na výduch a tak to i hooodně fouká. Ofukuji tím pc i protahovačku dřeva, pokosovou pilu aj. od pilin/hoblin.

Když jsem vysaval v počitadle žebroví chladiče procáku, tak jsem měl teplotu při max.zátěži 57°C a po vyfouknutí prachu 47°C.

https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... 1802jA7seO
Divočich
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků