PC na grafiku kolem 20k CZK, LN, mini ITX

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 5. 2022 08:50

3600MHz s CL 17 vs 3200MHz s CL16 :)

To bude ovšem zásadní rozdíl. :D :D :D

Jen bych dodal, že 3200MHz je frekvence kterou AMD ofiko podporuje. Všechno co je nad už je OC a záleží na tom jak se sejdou RAM a CPU - né vždy a všude to musí chodit.

Ale jo 3600MHz budou určitě lepší, přinesou ti hromadu výkonu navíc. :D Jako výkon tam na víc bude, ale v řádu jednotek a na úrovni chyby měření, tož tak.

A když už chceme teda řešit detaili, psal jsem za monitor. A né na monitor. ;) Tedy krabička se vleze v klidu za monitor a nebude tak nikde zavazet to aby člověk pak nemusel lovit ty konektory tam někde vzadu. :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 5. 2022 09:17

Byvalo dobrym zvykem respektovat nazory druhych.

-

O existenci realneho duvodu k vysmechu nejsem zcela presvedcen. Tyto konkretni pameti mam vyzkousene s 5600G na 4000MHz s CL18 a vykon hlavne iGPU to prijemne posune. Jasne, pro nekoho neni posun, jak to neni 20% ... a tech to opravdu neni, to uznavam. Na druhou stranu procentualni vliv vymeny pameti na cenu sestavy jsou zhruba 2% ... a nezlobte se na mne, ale 2% rozdil tam bude, i kdybychom "jen" zapnuli XMP profil.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 5. 2022 10:07

Jaký výsměch? Bylo dobrým zvykem napsat o kolik moc je tam větší výkon.

Jsem přesvědčen, že u práce kterou píše bude rozdíl, nula nula nic. Hlavně nevíme v čem a jak ty fotky dělá, jestli vůbec ta iGPU bude něco akcelerovat a nebo bude jen zobrazovat.

Jenže to máš vyzkoušené na jednom konkrétním kousku... Bohužel poslední revize AMD jdou sice lépe taktovat, ale paměti nic moc, respektive spíš nic jak moc.

Když v tom budu chtít teda rejpat, tak ve kterých aplikacích a jak moc budou realně 3200MHz CL 16 omezovat výkon proti 3600MHz CL17? Díky za vysvětlení.

Neřeknu kdyby tam byly nějaký 2133MHz s CL18 (jestli se vůbec takový dělají) tam by ten rozdíl opravdu byl. Ale takto...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 5. 2022 10:32

Revize AMD ... zde je vhodne od sebe rozlisovat CPU od APU.

Nicmene ... nerad bych aby to dopadlo podobne, jako lednova debata nad SSDcky. (I zde mimochodem je gen3 limit 8-P ) Rozdil 400Kc nejsou u 20k budgetu opravdu nejsou ani 2% ceny a 3200MHz RAM budou take fungovat. Oba vime, ze rozdil jednotek % je pocitove nepostrehnutelny, a ze jej leckdy byva tezke i objektivne namerit. :-)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 5. 2022 10:51

Jo to jsi mi to tenkrát strašně nadal! Až jsem z toho byl tejden špatný.

Tak to pojď prosím zopakovat, fakt by mě to zajímalo. Proto mi přijde naprosto zbytečné a zcestné psát to co píšeš, viz níže v citaci. Ale pak by tvůj návrh nevypadal nejvíc nejlepší.

O těch 2% v ceně se nebavím, ale bavím se o tom zásadním vlivu na výkon.

Par poznamek na zaver:
V obou navrzich pocitam se 3600MHz pametmi, APU je vice nez vyuzije. 3200MHz mohou v nekterych aplikacich zbytecne omezovat vykon.


-- 31. 5. 2022 11:57 --

A když už chceš vytahovat tu debatu. Tak je hezký to ukazovat ne věci kterou většina lidí sice vidí a marketing si na tom honí triko (sekvenční zápis / čtení), ale reálně to je téměř nepodstatné - málo kdy někdo kopíruje z a na stejný disk.

Neodpověděl jsi mi na IOPS a odezvu disku v případě kdy cache přeteče... škoda. A to je zásadnější pro pohodlnou práci "bez záseků"...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 5. 2022 11:35

Mimochodem ...
KineCZek dnes ráno (bohužel nejspíš zbytečně) jen o jedno tema vedle píše:Nic osobniho, prosim!
...škoda

Takze ... ne. Promin, ale tentokrat uz ne ... timhle mne uz nevyprovokujes. Ani kdyz si k tomu "primalujes" slovo "zasadni", ktere tam nepatrilo, nebylo a ani nemelo byt. Mne prece nejde (a ani mi nikdy neslo) o to, jestli budu, ci nebudu nejlepsi. Ale to uz jsem Ti tady v minulosti (podobne, jako tu ranni poznamku, bohuzel nejspis zbytecne) prece psal. A dekuji timto Vam ostatnim, kdo mne do teto pozice nestavite. Nestojim o ni.







_____________________________________________________________________________________________________
Poznamka pod carou: (o precteni poprosim POUZE s dukladnym uvedomenim si one na zacatku tohoto prispevku citovane prosby)

Vymyslet tezko zodpoveditelne otazky o situacich, ktere za bezne prace nenastavaji, ja sam za sebe nepokladam ani za umeni, ani za vyraz nad-/pod-razenosti. Jiste bych, a ted opravdu mluvim jen sam za sebe, dokazal umele navodit situace, ktere by vedly k nestandardnimu chovani, ci snad dokonce k selhani ruzneho hardwaru. A verim, ze existuji lide, jimz by tento fakt, nebo i pouhe diskutovani o nem, mohlo zapricinit pohlazeni po egu. Ovsem realna prospesnost takoveho konani, a to nejen pro tazatele, by byla podobna realnemu prinosu cele teto debaty. Tedy limitne blizka nule.



Nevim uz, jak to rici jinak. Pokusim se to tedy vyjadrit citatem: Dakujem, neprosim.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 5. 2022 11:47

... jednoduchý dotaz; promazat, nebo chcete pokračovat na smetišti?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarešek 31. 5. 2022 11:50

Kucí, dneska je moderní se vyzývat do klece Oktagonu. Nechcete si to s Novotným domluvit. Já osobně bych si do outůarény lístek na vás koupil.
Reklama ve stylu něco jako : Brutálně přetaktovaný Python.p vs. Ultra Low Noise killer KineCZek.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 5. 2022 11:53

KineCZek píše:Par poznamek na zaver:
  • V obou navrzich pocitam se 3600MHz pametmi, APU je vice nez vyuzije. 3200MHz mohou v nekterych aplikacich zbytecne omezovat vykon


Cituji tebe. Už ti nejde editovat aniž by to nebylo vidět co? :)

Takže ve kterých aplikacích bude výkon omezen a jak moc? Jmenuj klidně jen ty některé aplikace. A můžeš definovat i zbytečně.

-- 31. 5. 2022 12:54 --

jarešek píše:Kucí, dneska je moderní se vyzývat do klece Oktagonu. Nechcete si to s Novotným domluvit. Já osobně bych si do outůarény lístek na vás koupil.
Reklama ve stylu něco jako : Brutálně přetaktovaný Python.p vs. Ultra Low Noise killer KineCZek.


To by nešlo, nejsme stejná hmotnostní kategorie.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 5. 2022 11:54

Obrázek
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 5. 2022 11:57

Za mne to nejak citlive oddel na smetak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TeriSwanson 21. 6. 2022 04:40

Môžeš mi povedať, prečo si taký citlivý odpad? môžeme diskutovať viac na robar cuentas por id ff?
https://techupnew.com/robar-cuentas-por-id
TeriSwanson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dodo677 1. 8. 2022 11:46

Člověk se vrátí po x letech na místo činu a koukám.....ono se absolutně nic nezměnilo...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jenom se divím, že to některý ještě baví.
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků