Výkon motoru při výrobě energie a transformace

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Radek143 3. 2. 2023 18:46

Dobrý den, vykuchal jsem motor z vysavače který žere 700 W, chci se zeptat zda když ten motor přidělám na mlýnské kolo bude vyrábět 700W nebo míň. Samozřejmě vím že bude záležet na rychlosti toho kola, ale zajímá mě jestli těch 700W zvládne i vyrobit nebo jen sežrat. A mám ještě otázku zda se musí elektřina z něj nějak transformovat nebo ne. Motor je na normálně na 220, žádné trafo ve vysavači nebylo. Je to jen na zapojení do elektroinstalace ve mlýně kde jsou akorát světla, ale dával jsem tam i pár zásuvek kdyby si tam někdo potřeboval třeba nabít telefon nebo něco a kvůli tomu mám strach aby to někomu něco nerozbilo, ale zase mi jde o stabilitu napětí a částečně proudu, nepočítám s tím že to bude mít 16 nebo 10A. Proto by mě taky zajímalo jaký proud by to kvůli těm telefonům mělo minimálně mít.
Radek143
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 2. 2023 18:48

Dobře jsem se zasmál.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 4. 2. 2023 08:27

No, jedno je, KineCZeku, na jeho dotazu pozitivní: zkratky jednotek píše správnou velikostí, tedy W a A (ne, jak je poslední dobou velkou módou w,a)
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků