kancelarske kreslo/zidle ? skusenosti sem

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aquila 2. 6. 2007 14:30

zrvona vyberam nejaku slosnu kancelarsku stolicku/kreslo

v suvislosti s tymto clankom by ma zaujimali aj vase skusenosti, co ste kupili a ako ste spokojny

http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=134789

osobne uvazujem o steelcase please power 2, ma niekto s nou skusenosti ?

popripade aku by ste odporucali ? podmienka je aby mala aj opierku hlavy :)

Obrázek
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 2. 6. 2007 17:18

No vida... Presne o tejto som uvazoval aj ja (v ktorejsi firme, pre ktoru som robil ju mali a celkom sa mi zapacila). Takze sme 2ja, ktorych to zaujima...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aquila 2. 6. 2007 18:17

este uvazujem aj o spinalis pilot, kvoli tomu pruzeniu. ale zase ta nema nastavitelnu hlbku sedaku a rucok.

http://www.spinalis.sk/modely/pilot/ind ... 167628c0e7

Obrázek
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod sly666 2. 6. 2007 19:27

Já budu brát v blízké době tuhle http://pandan.eu/DetailPage.asp?DPG=53339 sedí se v ní božsky a nepotí se záda.
LG OLED65C8PLA, Onkyo HT-S9800THX, Klipsch R-15PM + Klipsch R-8SW, Samsung S10+
sly666
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 8. 6. 2007 15:32

Tak som sa bol pozret u dilera SteelCase a mali tam zhodou okolnosti aj Spinalis :) Takze skusenosti side-by-side:

Spinalis je fajn, telo sa hybe. Ma vsak jednu nevyhodu - fixne opierky. Ked som robil na notase, tak som mal opierky prave na urovni stola, takze som sa nemohol zasunut poriadne - ruky mi potom plantali vo vzduchu (ked boli opierky na urovni stola, tak som zasa mal pricvaknute nohy). Idealne je to pre moju doktorku (ma to v ordinacii), ked vysetruje pacientov a pise na stole recepty. Na pracu za pocitacom vsak pouziva inu stolicku.

SteelCase Please ma zasa pri praci velmi oslovil - asi 5 nastaveni, pekne mi to tvarovalo chrbat a hybalo sa to cele so mnou :) Opierky ruk dokazem v pohode ozeliet (ajtak budem mat ruky na stole a komfort je tam velmi vysoky.

Opytal som sa teda na cenu - buduci tyzden mi maju poslat ponuku (zobral by som od nich aj stol) a pokusia sa pohrat aj s cenou...

C
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod aquila 9. 6. 2007 12:53

steelcase please ma aj opierky. nastavitelne aj vyskovo, hlbkovo aj v uhle. podla vyhotovenia sa doplaca 90-180 euro. cize tam nie je problem.

cena za zakladnu je asi 440 euro + podla toho co chces, tie rucky asi 90-180 euro, opierka asi 90 euro

v kozi please executive stoji asi 900 euro (vsetko bez dph)

inak opierky by mali byt na urovni stola ;)
aquila
Junior

Odeslat příspěvekod Revan 3. 11. 2007 21:07

Nechce se mi zakladat novy topic, ale taky vybiram zidli a potreboval bych poradit.
Zatim jako nejlepsi koupe se mi zda Saturn
http://www.pandan.eu/DetailPage.asp?DPG=53384

Co si o ni myslite, koukal jsem na par obchodu a ve vetsine z nich je nejprodavanejsi, ma ji nekdo?
Prodavaj ji ve variante s potahem NEC nebo kuze, predpokladam ze NEC je nejaka sitovina, ze jo?
Prodava se tato zidle s pogumovanymi kolecky? Budu ji pouivat na linu a nerad bych aby moc ujizdela.
(Najlevnejc jsem ji nasel za 6990.-, takze pokud by nekdo narazil na lepsi cenu tak by me moooc potesil.)
Diky moc za radu
Revan
Junior

Odeslat příspěvekod oppin 8. 1. 2009 14:26

Revan píše:Nechce se mi zakladat novy topic, ale taky vybiram zidli a potreboval bych poradit.
Zatim jako nejlepsi koupe se mi zda Saturn
http://www.pandan.eu/DetailPage.asp?DPG=53384

Co si o ni myslite, koukal jsem na par obchodu a ve vetsine z nich je nejprodavanejsi, ma ji nekdo?
Prodavaj ji ve variante s potahem NEC nebo kuze, predpokladam ze NEC je nejaka sitovina, ze jo?
Prodava se tato zidle s pogumovanymi kolecky? Budu ji pouivat na linu a nerad bych aby moc ujizdela.
(Najlevnejc jsem ji nasel za 6990.-, takze pokud by nekdo narazil na lepsi cenu tak by me moooc potesil.)
Diky moc za radu

Ahoj,
Kupi si si kreslo SATURN ? Ak ano, ako si s nim spokojny? Ja si vyberam kreslo uz dlho, SATURN som osobne skusal, ale nema moznost uplneho napriamenia operadla, a tak podla toho co som nastudoval o spravnom sedeni, by nedrzalo chrbat /zada vzpriamene. Tak by ma zaujimalo ako si s kreslom spokojny, teda ak si ho aj kupil.
Ak si kupil ine a mas dobre skusenosti, tak mozes sem dat link.
oppin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bibendum 8. 1. 2009 15:31

Na Saturnu sedím doma, oproti nějakým levným šmejdům z Tesca je opravdu pefektní. Napíšu nějaké výhody a nevýhody.
- dobrý sedák, nedeformuje se ani po delším sezení, je z takové tvrdší pěny, není to žádný ten levný molitan. Nahoře je pak síťovaný, což je ideální v létě, že se nepotí tolik zadek při delším sezení
- záda jsou síťovaná, taky dobré hlavně v létě
- bederní opěrka by mohla jít více nastavit směrem do zad, dá se nastavovat vodorovně i svisle
- opěrka hlavy občas uplně nedrží tak jak jsem si ji nastavil, když se opřu více tak se občas trochu pohne, ale nic hrozného
- synchronní mechanismus je výborný, ale jak píšeš nejde nastavit, aby jsi seděl jakoby více dopředu ke stolu a měl oporu zad, v práci mám židli i s tím a abych řekl pravdu moc to nepoužívám, opravdu v této pozici nejde moc dlouho vydržet
- pohodlné měkké opěrky rukou, dají se nastavit výškově i směrově
- myslím že za tu cenu toho nabízí skutečně hodně

Když si ještě na něco vzpomenu tak napíšu.
Kdyby architekti stavěli domy tak, jak programátoři dělají programy, dokázal by jediný datel zbořit celá města.
Bibendum
Junior