Ako previest peniaze na paypal ucet?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 3. 10. 2007 21:04

Nevie niekto, ako sa to da urobit? Mam ucet v postovej banke a chcel by som previest peniaze na paypal ucet, ale nechcem aktivovat internet banking. :?
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 3. 10. 2007 21:57

"Naplniť" účet na PayPale sa vlastne momentálne ani nedá. Dá sa len prostredníctvom karty cez PayPal platiť. Jedna možnosť by tu ale bola: po dohode by mohol poslať peniaze na váš účet PayPal niekto, kto na ňom kartu overenú má (nejaký známy, kamarát).
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 4. 10. 2007 06:38

Hmm tak si ten internet banking radsej aktivujem, poziadam banku o vinkulator, a potom by sa teda mohol platit kartou s oznacenim Maestro cez paypal alebo je to mozne len s urcitym druhom kariet?
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 4. 10. 2007 07:09

Možnosti tejto konkrétnej platobnej karty nepoznám. Mám virtuálnu debetnú kartu Visa u VÚB. Pri zadávaní novej karty na PayPale sú na výber karty Visa, MasterCard, Discover a American Express a musia mať tzv. Card Verification Number (trojciferné číslo za lomkou).
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 4. 10. 2007 07:16

Hmm v sucanosti mam "Všadeplatí karta – medzinárodná Maestro s osobným účtom", takze si musim dat spravit "MasterCard (MC)", a potom budem moct pouzivat paypal, resp platit priamo kartou?

Momentalne mi ide o to, aby som si mohol kupit SolSuite a to ide cez Mastcard, resp cez paypal.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 4. 10. 2007 07:22

To fakt neviem. Musel by to povedať niekto, kto ju má. Vyzerá to ale na tú MasterCard.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 4. 10. 2007 07:24

OK, dakujem za pomoc. Hmm, mozno sa na to nakoniec vykaslem a budem radsej kradnut dalej. :roll:
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 4. 10. 2007 07:28

V poriadku. Ak sa budete chcieť dohodnúť, môžem vám s tým prevodom na účet PayPal pomôcť, stačí mi poslať e-mail. Chce to len trocha dôverovať.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 4. 10. 2007 07:30

Vdaka, ale radsej nie, uz ma oklamali aj ludia, ktorych som poznal roky, nic v zlom. Inak planujem potom platit cez net aj za ine veci, to len tento zaciatok je tazky, kedze som v tom uplny noob. :oops:
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ikim 14. 11. 2008 18:13

potreboval by som 10 dolarov na moj paypal. zapposlem 250 sk na bankovy ucet za 10dolarov dik .( ICQ 401204595) potrebujem surne
ikim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 11. 2008 10:55

Napiš to raději na Finexpert, tam ti určitě někdo pomůže. Já používám zahraniční platby docela dost, ale jde o vyšší částky a tam už se paypal nevyplatí (nevýhodné kurzy). Navíc se obávám, že 250 SKK bude na 10 USD na PayPale málo :(, je to jen 1 Kč rozdíl oproti kurzu SNB.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 11. 2008 20:11

Tohle jsem se dnes dočetl na mFóru:
PayPal jde nyní "nabít" i z českého běžného bankovního účtu - tzn. můžete mít PayPal účet a nemusíte mít vůbec žádnou platební kartu. Platba realizovaná přes PayPal se pak strhne z jeho zůstatku.

Je to funkce "Top Up Account". Peníze je nutné poslat na účet 81880926/2700 - je to účet u UniCredit Bank. Do "zprávy pro příjemce" je potřeba uvést - "Your Transfer ID", které je na vašem PayPalu - "My Account" / "Top Up Account".

PayPal ale asi kontroluje název účtu ze kterého na něj posíláte peníze (a s tím má mBank, jak je známo, problém).

Jestli se ale peníze poslané z mBank na PayPal účet připíšou či ne to nevím. To je potřeba vyzkoušet. ;-)

https://www.paypal.com/en_US/CZ/Marketi ... etapes.gif
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý