AMD má krizi

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Trader07 12. 12. 2007 18:07

Určitě všichni znáte situaci kolem společnosti. Tržní hodnota 11-12 miliard dolarů, celkové dluhy 5,4-5,6 miliardy dolarů. Čili situace není nijak růžová a dokonce dnes na bonuswebu psali, že by AMD mohl potkat stejný osud jako Cyrix (samozřejmě jen spekulace), čímž by Intel a Nvidia docela ovládli trh. Co si o tom myslíte? Já to nevidím zase tak černě, podle mě může AMD trumfnout obě firmy, hlavně svými novými produkty (R700, další Phenomy). Pokud bude konkurovat hlavně poměrem cena/výkon, jak tomu bylo v minulosti.
Trader07
Junior

Odeslat příspěvekod Weightlifter 12. 12. 2007 20:30

Trumfnout je asi netrumfne, ale nesmi krachnout to doufam ne, protože by potom NVidia a Intel nemuseli slevňovat nic protože by byli jediní
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Junior

Odeslat příspěvekod Thomas123 12. 12. 2007 23:19

AMD podle mě nekrachne. Podle mě budu minimálně já jeden jejich zákazník na odběr grafické karty ATi v hodnotě přesahující 1000 možná 2000 Kč. 1 za 5 let. :wink:
// I vy můžete mít legální software, stačí používat Linux Ubuntu //
Thomas123
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 12. 12. 2007 23:56

o AMD se bojim protože intel AMD valcuje 65 a ted už 45 nano technologii... při nejhorším proda zlate prasatko vyrabějící graficke karty...
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 13. 12. 2007 00:12

K procesorům intel dávám grafické karty ATI ... snažím se přispívat oboum firmám ... :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 13. 12. 2007 01:18

Bohužel Core 2 zastihlo AMD uprostřed spánku na vavřínech... Navíc se jim nikdy nepodařilo prorazit na mobilní trh, což při rostoucím podílu notebooků je dost smutný.

Spoléhat se na poměr cena/výkon může být ve výsledku cesta do pekla, protože Intel už dříve drtil konkurenci jednoduchou strategií - zisk realizoval v segmentech trhu, kde neměl konkurenci (výkonné desktopové procesory, notebooky) a díky tomu mohl stlačit cenu svých levnějších procesorů na úroveň, která byla pro konkurenty likvidační. Před nedávnem něco podobného předvedl s NAND paměťmi, které pro AMD představovaly zajímavý zisk, ten ale byl po nutném zlevnění pryč.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod Trader07 14. 12. 2007 13:12

Tady je zajímavý článek o AMD - Analysts Day
http://www.ddworld.cz/procesory-cpu/dal ... s-amd.html

Jedno je však jisté. Kdyby se měl po finanční stránce opakovat rok 2007, AMD určitě nepřežije. Minimálně ne v podobě, jak ho známe dnes.

Takže vedení AMD se bude muset opravdu hodně snažit, tedy hlavně v oblasti procesorů.
Trader07
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 12. 2007 16:05

myslim, ze intel jim sazadil stejnou ranu, jako drive zasadilo AMD jemu s prichodem Athlonu 64...
staci si precist ty oslavne clanky, to same bylo tedka na intel, jenze ten se nenechal opit a pokracuje smele dal ve vyvoji...
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chito 15. 12. 2007 21:18

AMD je zpožděno ve vývoji zhruba o rok (jak CPU tak GPU), ale podle mě jí krach určitě nehrozí je dost firem, které by část AMD odkoupily (takový Samsung by nemusel být špatný)
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod luskys 27. 12. 2007 12:56

nesmí krachnou já jedu v amd procesorech a nvidiich kartach a ted mám novou základovku a procák od amd a nece se mi kupovat zas novej
Notebook: Lenovo IdeaPad Y570
Mobile: Sony Xperia J
luskys
Junior