Provize prodejce X majitel

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod janurpo 26. 12. 2007 12:49

Dobrý den,

se svým kamarádem jsem založil bazar na Zencart. On, jako majitel dováží věci třeba z Německa a tyto všechny položky přiveze ke mně. Já je nafotím, dám na web a další věci už je jenom na mě. Při každé když jsme se setkali 2-3x za měsíc, jsem dal majiteli peníze z prodeje. Já obvikle dostanu 10 až 15 procent. Nyní, když dělám celkovou kalkulaci (2 měsíce) se, která se blíží k částce 50tis by měl prodejci (mě) i z celkové částky dát nějakou provizi?

//Kryštof Korb - přesun na smetiště
janurpo
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 26. 12. 2007 13:00

tak tak, obchodni vztahy byste si meli doresit :) Nejjednodusi by ve vasem pripade asi bylo podelit se o procenta z prodeje :) A kolik? To uz zalezi na vasi domluve :)

V trzni ekonomice jde o to abyste prodali za cenu, ktera vam da primereny zisk, aby se zase Vam vyplatilo to delat :)

Idelani by bylo kdybys bral penize pouze z toho co prodas a to co neprodas si vzal tvuj kamarad zpatky. Tam by pak bylo dobre si urcit % z prodeje.

Druhy pripad je ze bys ty bral za urcitou nakupni cenu od nej a uz by bylo na tobe za kolik a jestli vubec prodas.

Vyber si sam co by pro tebe bylo vyhodnejsi.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 29. 12. 2007 22:42

A pak taky něco dát státu ... :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 29. 12. 2007 23:32

Jak je zde psano tohle je krasa na tržní ekonomice.

Pokud si řekneš Moc tak se na tebe vykašle...
Pokud si řekneš málo tak budeš ztratný...

Nejlepší bude když si zjistíš čas ktery nad tim stravíš VS zisk... nezapomeň na riziko "odpadu" v každe profesi je a i tady se muže stát že cestou na poštu tě okradnou, dobirka se ztrati, zboži vyhoří atd...
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Pokročilý