Kde nakoupit? Alza, AlfaComp nebo CzechComputer?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hansol58231 17. 2. 2010 19:39

Když to vezmu z hodně obecného pohledu tak

CZC:možnost diskutování k produktům,uživ obrázky, v loni začátkem září u některých produktů výrazně zvýšily ceny a na zákazníky tak nějak začly srát.

Alfacomp: maj plno levných drobností(např. jumpery na zákl.desky,prázdné spinldy na CD/DVD ,různé obyly apod., a spotřební materiál.

Alza: je taková nepřehledná ale maj plno CD/DVD disků za přijatelné ceny.
Hansol58231
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 2. 2010 20:07

Alza a reklamace = diky, ale radeji nakupuji jinde.

Alfa spokojenost, CZC taktez, vcetne reklamaci. Hodne je to o LIDECH, to urcite. Ale Alza ma u mne minus.

Napriklad mi vratili v rijnu notebook, ktery sel do opravy s:

HAVARIE HDD
OBCAS NEFUNGUJE KLAVESNICE

Vratili s vymenenym HDD. Odmitam prevzit, chci videt protokol ze servisu. V protokolu PRO servis stoji: NEJDE DISK. (o klavesnici ani zminka)

Na reklamaci klavesnice jsem musel /jinak to u nich pry NEJDE!!!/ ukoncit prvni reklamaci a zadat si DRUHOU reklamaci, nova 30denni lhuta. Prvni reklamace trvala 29 dnu, druha 27dnu. Alza opravdu ne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Anakunda 17. 2. 2010 20:17

Alza si nemyslím že je až tak špatná kupuju tam běžně média a menší věci kde mi nehrozí nutnost reklamace.
Narozdíl od většiny ostatních shopů mají na pobočce platební terminál což je velké +.
Anakunda
Junior

Odeslat příspěvekod mtmccox2 17. 2. 2010 20:21

Já naštěstí zatím reklamovat nic nemusel, všechno běhá :). Nakupoval jsem ale jenom v Alfě a CZC (oboje bezproblémově), přeci jenom spousta negativních ohlasů od Alzy odradí..
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 2. 2010 20:30

CZC ma terminal take, to same i Mironet.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod p0etrik 17. 2. 2010 21:06

Mam zkusenosti jen s Alfou, nakupoval jsem tam uz predtim, nez zavedli eshop a vzhledem k jejich (uz tehdy perfektnimu) reseni reklamaci opravdu nemam duvod zkouset, jake to bude nekde jinde. Zkousnu i omezeny sortiment.

K dotazu: Jestlize tam kupujes notebook, ktery budes posleze servisovat jinde (pokud bude potreba), tak je to jedno. Jen si rikam, ze snad by mel byt nejlevnejsi z Alfy.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod kejki3 17. 2. 2010 21:10

KineCZek píše:Alza a reklamace = diky, ale radeji nakupuji jinde.

Alfa spokojenost, CZC taktez, vcetne reklamaci. Hodne je to o LIDECH, to urcite. Ale Alza ma u mne minus.

Napriklad mi vratili v rijnu notebook, ktery sel do opravy s:

HAVARIE HDD
OBCAS NEFUNGUJE KLAVESNICE

Vratili s vymenenym HDD. Odmitam prevzit, chci videt protokol ze servisu. V protokolu PRO servis stoji: NEJDE DISK. (o klavesnici ani zminka)

Na reklamaci klavesnice jsem musel /jinak to u nich pry NEJDE!!!/ ukoncit prvni reklamaci a zadat si DRUHOU reklamaci, nova 30denni lhuta. Prvni reklamace trvala 29 dnu, druha 27dnu. Alza opravdu ne.

Neopravili vady uvedené v protokolu v zákonné lhůtě - vrátit peníze.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 2. 2010 21:20

Na to je ted uz pozde. Po druhe oprave vsechno funguje.

KineCZek

Odeslat příspěvekod DevAstor 17. 2. 2010 21:38

Důvod proč rád nakupuju u TSBohemie je mimo to, že to mám poblíž a jsou tam fajn lidé, také ten, že když jim na stránkách u vybraného zboží nahlásím, že jinde to mají levněji, tak mi to zlevní. :)
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petison 15. 8. 2010 15:48

JJ s TSBohemia mám také dobré zkušenosti a maj i dobré ceny.
petison
Junior

Odeslat příspěvekod mtmccox2 15. 8. 2010 15:51

Devastor píše:Důvod proč rád nakupuju u TSBohemie je mimo to, že to mám poblíž a jsou tam fajn lidé, také ten, že když jim na stránkách u vybraného zboží nahlásím, že jinde to mají levněji, tak mi to zlevní. :)

Spojené státy mi tam asi nevezmou, co? :-D
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj_mara 15. 8. 2010 23:40

z me male praxe
alze-...pomale odpovedi na dotaz,reklamace...nic moc ceny...
alfa-vyborne zkusenosti s reklamacema,dotazy s rychlou a maximalni odpovedi
drive jsem nakupoval v ts bohemia aji reklamoval a vse take v pohode...
peace and love
dj_mara
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 16. 8. 2010 11:47

1) alfacomp....asi nej....výborný ceny.... bezproblémová domluva a reklamace
2)tsbohemia....taky dobrý ceny ....pro mě hůř přehledný stránky :lol: + míň zboží
3)CZC ceny nic moc....ale bezproblémů reklamace (pokud byly problémy ...tak jenom díky české poště :roll: ) výborný stránky...a hodně věcí...
O alze si myslím svoje a nebudu sprosté.... :roll: nehorázný vyj*bávání.... když člověk kupuje ... tak to by se přetrhli....ale jak je problém tak sou problémy se vším... :roll:
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mrak 16. 8. 2010 12:47

Já s alzou nemám špatné zkušenosti. I s reklamacemi to jde úplně v pohodě. v CZC jsem nakupoval snad jen dvakrát. Jinak vše v alze. U alfy jen jednou. Pak občas u mironetu, protože pobočka je blíž, než ta od alzy, ale víc jsem spokojen s alzou.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 8. 2010 16:43

Jednu věc jsem nakupoval u Alfy a bez problému, jinak vždy nakupuji na CZC a naprostá spokojenost. Eshop mají výborně udělaný, přehledný, jasný. Na Alze jsem chtěl jednou koupit herní myš + podložku, protože na CZC to neměli, ale byla to tragédie. Měli psáno dodání do druhého dne, po 4 dnech nic nepřišlo, tak jsem psal mail a na mail vůbec neodpověděli. Balík přišel za dva týdny, ale samozřejmě jsem ho nepřevzal. Od té doby bych na Alze už nic nekoupil.
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka