Kde nakoupit? Alza, AlfaComp nebo CzechComputer?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kukin 24. 8. 2010 17:53

CZC: zatím jsem nic nekupoval, tak nevím

Alfa: nízké ceny, občas tam nakupuju, reklamace rozpačitá (osobně na pobočce)

Alza: nakupuju tam asi nejvíc, zatím jsem nereklamoval, až doteď, po telefonu nic neřeší, na emaily odpovídají pozdě, takže zítra osobně na pobočku (koupil jsem Lenovo ServicePack, poslali mi akorát tak fakturu a nicneříkající výtisk emailu se všeobecnými informacemi jak se ServicePack registruje, autorizační kód a PIN ne...), zaplaceno kartou dávno při objednávce, budu žádat peníze zpátky.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Skavvy 26. 8. 2010 10:21

Já u alzy nakupovala několikrát a vždy proběhlo vše bez problémů. kupovala jsem tiskárnu, skenner a ještě nějaký menší vybavení a v pohodě. Objednala sem na netu a vyzvedla osobně na pobočce, zaplatila tam a odnesla zboží =) úplně hladce. Ale možná sem měla štěstí.
Skavvy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Barnes 28. 8. 2010 10:24

U alzy jsem nakupoval několikrát a vše bylo v pořádku. Až jednou mi došlo nefunkční zboží. Snažil sem se ho vyreklamovat, ale marně. Prý bylo plně funkční a chyba je na mojí straně. BLBOST! Od tý doby tam už nekupuju nic.
AlfaC neznám a u CZC sem nakupoval párkrát a v pohodě.
No a že je tu řeč hlavně o elektronice...co jiný zboží?
Barnes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dodo677 28. 8. 2010 14:11

No já nevím...ale tohle je počítačové fórum.... tze kde kupujeme mouku asi řešit nebudeme.... :lol: ;-)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soap mactravish 28. 8. 2010 20:26

Lol @ Dodo

Nikdy nekupujte rajčiny v kauflande...sú moc chemické.

Inak u mňa je pre upgrade no.1 Alza, pri zostavách zas Alfacomp. Majú vynikajúci web a sú solídni.
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibika 28. 8. 2010 20:38

Tak v Alze mam na reklamácii grafickú kartu (4850 Vapor-X), je tam od 2.8. a zatial nič, takže už len strihám meter na 30dňovú lehotu, aby som odstúpil od zmluvy... vyreklamovaná karta mi totiž bude nanič, tak by mi to celkom vyhovovalo :-)
tibika
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukin 29. 9. 2010 20:30

Skavvy:

ano, nákup na alze bez problémů, ale jak přijde na reklamace, je to děs běs!
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 30. 9. 2010 11:39

A jak jsi dopadl s tim Lenovo Service Packem?
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 30. 9. 2010 14:34

Kukin: Moja rec...tie k**vy ani telefon nedvihaju...nic , ani na mail neodpovedaju. Tak mi stupol adrenalin a tych par kondikov som preletoval sam.
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 30. 9. 2010 14:48

Nejsem právník, ani zákazník alzy, ale když se opravdu takhle sviňsky chovají plošně, nefungovala by tady hromadná žaloba? Co čtu různě po netu, je víc než dost lidí, co na alzu nadává.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martyf 30. 9. 2010 15:43

Jo ovšem s Alzou mám ty nejhorší zkušenosti při reklamaci. Takže pokud se budeš modlit, aby ti zboží fungovalo v pohodě, tak můžeš vzít Alzu, ale já bych už nikdy do ní nešla!!! Za ty nervy mi to nestojí :-[
martyf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sumix 7. 10. 2010 15:15

Přidám svoje zkušenosti s e-shopy, ve kterých jsem nakupoval, víceméně postřehy souhlasí s tím, co už tady padlo:

Czech Computer:
+ Poměrně přehledné stránky
+ Diskuze u produktů
+ Reklamace OK (jen to občas trošku trvá)
+/- Ceny - jak kdy, dřív to bylo lepší

Celkově vzato, dřív měl CC velice solidní ceny, tak jsem nakupoval prakticky jenom tam. Stránky + diskuze jsou super na vybrání konkrétního produktu. Komunikace s CZC byla dobrá, měl jsem tam asi 3 reklamace a vždycky bez problémů vyreklamovali, jenom to občas trochu trvalo (ale v zákonné lhůtě). Ovšem od doby, co studuju v Brně, v CZC nakupuju jenom pokud se tam objeví opravdu dobrá cena u toho, co chci koupit. Jinak nakupuju v Alfacompu (pro mě teď číslo 1), jednou jsem taky byl v Softcomu - obojí mám kousek :-). Na CZC mě ještě vytáčí dvě věci, a to zaměstnanci CZC v diskuzích, kteří občas dávají odpovědi, co jsou úplně k ničemu (např. dotaz: "Kdy byste asi mohli tenhle produkt mít skladem?" Odpověď: ":Kontaktujte naše obchodní oddělení." namísto "Pokusíme se to zajistit do takového nebo takového data"). To už by mi bylo daleko milejší, kdyby tam radši nepsali nic (podle mě by profesionálnější bylo dát echo tomu, kdo může adekvátně odpovědět (např. obchodní oddělení) a odpověď do diskuze nechat na něm). Další věc, kterou CZC myslí (myslel?) sice dobře, ale tím, že to zanedbává, to může celkem zákazníky štvát, jsou bonusové body za aktivitu a nákup. Člověk může mít sice hafo bodů, ale přitom si z nabídky třeba nic prakticky nevybere, protože spusta věcí tam prostě není k dodání.


Alza:
+ Někdy dobré ceny
- Nepřehledné stránky (aspoň podle mě)
- Nechvalná pověst při reklamacích, naštěstí jsem neměl tu čest
- Nevím, jak jinde, ale např. v Brně nemají normální prodejnu, ale jenom výdejní místo
+/- Na výdejním místě se musí platit v automatu a pak až teprv zboží někdo přinese - to se může někomu líbit, já bych to ale radši zaplatil přímo obsluze, takhle to na mě působí dojmem, že se s lidma chcou co nejmíň drbat.

Jinak v Alze jsem nakupoval jen dvakrát. Jednou disk (asi kvůli ceně?) a jednou netbook (protože to bylo před Vánocema a jinde už se za přijatelnou cenu nedal sehnat). Netbook přišel poštou na dobírku, disk jsem kupoval na výdejně a působilo to tam na mě tak nějak divně. Prostě klasická prodejna je klasická prodejna. Navíc obsluha působila tak nějak nemastně neslaně. Osobně bych v Alze po zkušenostech s počítačovými obchody nakupoval jenom v případě, že by to nešlo jinak. Radši ruce pryč.


Softcom:
+ Na něco dobré ceny, při objevení lepší ceny jinde slibují slevu (nezkoušeno)
-/+ Obsluha nepůsobila, že by měla extra zájem o zákazníka, ale jinak OK


Alfa Computer:
+ Na většinu zboží velice dobré ceny
+ Komunikace vždy v pořádku
+ U dražšího zboží doprava zdarma (člověka to nevytrhne, ale rozhodně to potěší, když si to nechává poslat).
+ Rychlé vyřízení objednávek
+ Jednoduchý, ale přehledný e-shop

S Alfou zatím nemám zkušenost s reklamací, ale domnívám se, že by s tím snad neměli dělat problémy. Někomu by možná mohla vadit nemožnost platit kartou. Další "zajímvavá" věc je rozdělení obchodu na tři patra (pobočka Brno), kde při objednávce se nepřebírá celá objednávka najednou, jak by se asi dalo čekat, ale v každém patře (pokud se ho týká objednané zboží) se nahlásí číslo objednávky a zboží je následně přineseno; na druhou stranu to asi umožňuje díky tomuhle manipulačnímu postupu něco ušetřit a srazit ceny(?) a asi to i zrychluje vyřízení objednávky. Čili já pokud něco kupuju, jdu do Alfy, snad až na vyjímky, kdy se to dá z nějakého rozumného zdroje sehnat za míň peněz nebo to Alfě nemají.
To jsou viry psí... ty na počítač nejdou...
sumix
Junior

Odeslat příspěvekod sikin1987 18. 11. 2010 13:08

Cao nemate nekdo zkusenosti s timhle obchodem?
levny-obchod.net
maji nejak podezrele nizke ceny rekl bych,ze v prumeru o 1500 kc mensi nez ostatni. Nepisou ze obsahem baleni je zarucak,takze bych to vidle an sedy dovoz podobne jako sedive telefony a to bych teda nechtel. Chci mit 100% jistotu ze notas vyreklamuju,ale samozrejme hledam nejlevneji.
sikin1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 11. 2010 13:30

Tyhle pochybne exhopy ... velkym, opravdu obrovskym obloukem bych se vyhnul. Ani jsem na ty stranky nekoukal. Ale zazemi a reklamacni oddeleni, jako ma treba Alfa, si 99% z nich proste NEMUZE dovolit.

Drtiva vetsina funguje tak, ze nekde sedi jeden clovek se zivnostakem...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sikin1987 18. 11. 2010 13:34

Jasny no. Tady jde o to,ze kdyby to fungovalo jak by melo,tak nemusim resit vubec reklamaci s tim obchodme. Ja koupil jety notas HP od znamich podvodniku GIGACOMPUTER a sel do HP servisu a tam mi to bez vahani opravili aniz by chteli zarucak nebo jakejkoliv doklad. Staci jen seriove cislo. Ale pokud to je sedivka jako u mobilu,tak to servis samozrejme nemuze vzit.
Takze asi obchod levnejsi nez CZC je tezko najit ze? co se divam tak ceny notebooku jsou hoodne podobne ve vsech shopech.
sikin1987
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků