Pokec Živě!!!

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod WolfN 20. 7. 2013 15:08

Jo to bude asi lepší než si rozoravst pc, nebo alternativu proste emulaci xp pod win7 od jiného výrobce, nevis o něčem?
WolfN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 7. 2013 15:28

Já bych to vyřešil nějakým starším HDD, na kterej bych si udělal normálka XP instal a pro tu chvíli než naflashuješ founa bych ho prostě přepínal při vypnutým kompu přehozením napájecího konektoru a datový kšandy - další možnost je postavit si na to spešl PC jen s XPama, ale to zase zabírá místo a musejí se přehazovat celý kabely k napájení, moňasu, kryse a klábosnici a to je zdlouhavý... Pro mne - nechat klidně i jen položenej někam na 4 gumový špalíčky na dně kejsky starej HDD s WinXP a pro tu chvíli flashe prostě odklopit bočnici, vyškubnout napájení od disku s Win7 a připojit ho na disk s Win XP - datový kabely ani přehazovat nemusíš, pokud teda máš jak předpokládám, na mámoprkně porty pro disky SATA... NAflashuješ, odpojíš founa, vypneš komp, přehodíš napájecí kabel na disk s Win7 a normálně startuješ. Když budeš jo chtít extra úpravu, tak použiješ dvojitej přepínač namontovanej někam na bočnici nebo na zadek a budeš s ním přepínat +5V a +12V napájení pro jeden nebo druhej HDD a při následujícím startu bootovat z toho, kterej zrovna bude mít přítomný napájení...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod WolfN 20. 7. 2013 15:48

Jo taky řešení, já to zkusil na bratrovým PC co má taky sedmy ale 32bit, kde má ovladač šlapat ale taky ne asi jen XP takže zbývá tohle.
Ideální by bylo nějaké boot live cd či flash co se používají když chce člověk zkusit linux ale to asi nejde co?
NIKDY se nehádej s blbcem, stáhne tě na svoji úroveň a tam tě umlátí zkušenostmi...pokus se jim naslouchat, to je nejlepší.
WolfN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 7. 2013 19:47

Musel bys mít flashovací soft schopnej pracovat "pod Tučňákem" = na bázi systému založenýho na Unixovým jádře. Bohužel já takovej neznám - což ale nevylučuje jeho existenci.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2013 22:08

Šílená myšlenka : USB s Linuxem a tam virtualizovat XP, ale to jde i z W7 a nebo mrknout na netu a někde jsem zahlédl LIVE XP za zkoušku to stojí ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WolfN 21. 7. 2013 08:12

To live XP pokud najdu, urcite zkusím, pfenest image orig instalačního CD na flashku a nabootovat z ni by bylo ideální, ovladač a program pro flash té motoroly, by mohly jít instalovat také.
WolfN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 7. 2013 09:17

Pokud budeš mít cokoliv "live" nebo instalačku na USB médiu, nezapomeň zkontrolovat, jestli BIOS mámoprkna umí ovládat USB porty = obsahuje pro ně ovládač. Už jsem se setkal s mámoprknem, tuším bylo to MSI poměrně nedávnýho data výroby - ne starší než 5 let, a tam se USB porty aktivovaly až po naběhnutí vlastního systému a nešlo to v SETUPu nijak ovlivnit. Označení už si nepamatuju, ale musel se komplet přeflashovat BIOS a všecko znovu komplet nastavit v SETUPu, než se to umoudřilo.
Naposledy upravil EKKAR dne 21. 7. 2013 18:29, celkově upraveno 1
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Junior

Odeslat příspěvekod WolfN 21. 7. 2013 10:34

Neboj u mě gigabyte jde při F12 zvolit z ceho se má bootovat, každopádně tobě a všem ostatním moc dekuji za info.
WolfN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _newman 27. 6. 2014 11:59

Tímto bych rád pogratuloval všem dětem a dospívajícím, za úspěšné absolvování školního roku a doufám, že nastávající prázdniny přežijí ve zdraví a radosti.

Pochlubte se vysvědčením, smradi!
Naposledy upravil myšpulín dne 27. 6. 2014 15:41, celkově upraveno 3
Důvod: Příspěvek přesunut do vhodnějšího tématu, ideální příspěvek pro oživení pokecu. :)
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod neoras 27. 6. 2014 18:44

Sice do tvých kategorií úplně nezapadám, ale díky, mám jméno o titul delší :oboze
neoras
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 6. 2014 20:03

Syn nejspíš vysvědčení přinesl, ale ukázat mi ho nechce.
myšpulín
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků