Státní správa a informační technologie...

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 12. 2008 15:30

Napsal jsem na jistý státní úřad mail opatřený elektronickým podpisem a dostal jsem odpověď od jejich informatika, psanou v "cestine". Zdvořile jsem se otázal, proč jako český orgán státní správy nepíše česky, a tohle je odpověď:

"Zprava je v cestine bez diakritiky, jelikoz Okresni XXXXXXX pouziva mail server v anglickem jazyce a anglictina jak je znamo carky a hacky neumi."

Další perla je to, že někdo na onom úřadu změnil mailovou adresu pro e-podatelnu (tipnul bych si na toho informatika, zřejmě kvůli spamu), ale jaksi už nenechal adresu změnit na všech možných stránkách, takže třeba i na portal.gov.cz, který má sloužit právě jako rozcestník pro veškeré informace o státní správě, je původní zrušená adresa...

Dobrý, ne :grr: ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 10. 12. 2008 17:09

tj chybicka se vloudi a co je na te "cestine" tak divneho? :)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 12. 2008 21:00

Tobě se zdá normální, když si český úřad s někým dopisuje bez háčků a čárek? Mně teda ne. A to zdůvodnění, že mailserver v anglickým jazyku si neporadí s češtinou ve zprávě, je fakt hodné --- státního úředníka. Hlavně že dostanou od Nového roku přidáno, i když za to houno, co dělají, by 90% z nich mělo nosit peníze do práce za spotřebované teplo a elektriku.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 10. 12. 2008 21:13

no ja kdyz se nehlidam, tak take pisi bez diakritiky, takze ja to plne chapu

vzdyt sme jenom lidi :)

PS: nevim jestli je informatik veden jako urednik :hm
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beholder_ 10. 12. 2008 22:00

Osoby na státním úřadu jsou lidi?!?!?! :shock:
Co se Beholder na stará kolena nedozví. 8-D
Souhlasím s Tomášem.
Neverte svojmu srdcu. Chce vašu krv.
Tak, a prerazil si múr hlavou - a čo budeš robit v susednej cele?
Beholder_
Junior

Odeslat příspěvekod Ingnition 21. 12. 2008 01:46

Tak to stím anglickým mailserverem to je totální blbost :D Fakt se tomu teď telim :D
Fractal Design Vector RS - Blackout Dark TG / Intel Core i9-9900K 3,6GHz (5GHz turboboost) / ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING / Corsair Vengeance RGB PRO 32GB (2x16GB) DDR4 3200mhz / GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER AORUS 8G / GIGABYTE AORUS Liquid Cooler 360
Ingnition
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 23. 12. 2008 08:07

To bude asi jako ten správce sítě, co se na něco ptal v Poradně..."Jak to, že to neumíš, když jsi správce sítě." "No já ještě do té školy chodím a dostal jsem to na starost, protože tu nikdo jiný není..."
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků