Don´t be Evil...

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 3. 2011 16:59

Jaký je váš názor na toto video? http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavn ... tie-google
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 3. 2011 17:09

vizuální zpracování toho, co už stejně všichni racionální uživatelé internetu dávno tuší, roky ví a každým packetem se o tom přesvědčují...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavouk106 15. 3. 2011 17:26

Googlu ve spoustě věcí fandím, chce měnit některé zaběhlé směry. Už delší dobu ale přemýšlím o tom, že se tady solidní rychlostí buduje monopol (už vlastně je dlouho monopolem) a postupně žere další a další věci. Nakonec to dopadne možná i tak, že až Google ovládne dost služeb a dost uživatelů, stane se z něj diktátor. A uživatelé, kterým se to nebude líbit, už se nebudou moct vrátit jinam - nebude kam. Toho se tak trochu bojím...
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod rollsroyce 16. 3. 2011 12:57

Přehnané.
rollsroyce
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojacekr 16. 3. 2011 12:58

vojacekr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Harl 16. 3. 2011 13:16

@Pavouk Keby ten "monopol" nebudoval google, budoval by ho niekto iny.

Osobne som radsej za ten google. Stale sa mi zda viac otvoreny a snaziaci sa ludom pomoct ako akakolvek ina firma, napr. bezpecny chrome browser, VP8 kodek ako alternativa k H.264, recaptcha, digitalizacia knih, android, gsoc, atd... Ocenujem aj aktivity google, ktore idu daleko za oblast IT a predaja reklamy, ako napr. vyskum alternativnych zdrojov energie.
Harl
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 3. 2011 13:25

záleží, čemu říkáš bezpečí...

tvůj "internet behaviour profile" si stahuje pravidelně a úroveň zabezpečení se naplno projeví až nad 15% marketshare, stejně jako u všech alternativních prohlížečů...

ostatní "vynálezy" snad ani komentovat netřeba, vždyť z nich to chlípný voyeurství přímo stříká...

takže?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pixelneo 16. 3. 2011 13:46

přehnané. Google to chce hodně vědět ale například uchovávání dat 18 měsíců je kvůli lepším výsledkům vyhledávání přímo pro určitého uživatele. jinak dobré grafické zpracování.
pixelneo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kecut 16. 3. 2011 14:00

Beru to jako úhel pohledu. Já mám u google většinu služeb a nepřipadám si špehovaný a vydíraný. Co jsou google dokumenty? Skvělá služba! ChromeOS? Výborný nápad do internetové budoucnosti. Já si říkám - ať si to stahuje, ať si o mně zjistí co chce - stejně to tak dělá každej. A radši google, než Microsoft. Microsoftu platím stále. Googlu jsem dal pár korun za Android v mobilu.
Kecut
Junior

Odeslat příspěvekod adsamcik 16. 3. 2011 14:18

Máte snad volbu ne? Google vás nenutí používat jejich produkty. Když vám Google bude nabízet produkty, které můžete potřebovat a vy nekoupíte každou blbost, kterou v takovýchto reklamách najdete. Nejsou reklamy vlastně užitečné? Když mi google nebude krást nápady a vydávat je za svoje, nebo využívat mé osobní údaje k reklamě, tak mi to ani moc nevadí. Myslím si, že tu vždy bude možnost volby... Pochybuju, že by se stalo, že by jedna společnost vyráběla vše...
adsamcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anywherehome 16. 3. 2011 14:39

pěkně účelový video....navíc tam není nic konkrétního a občas bych klidně řekl, že je to lživé......DNA?? On chce znám moje DNA? Vždyť se k tomu vůbec nemůže dostat! Předpokládám, že jen financoval nějakej výzkum a video z toho udělá tohle......že v tom má prsty MacroShrot?

vsadím se, že jo
anywherehome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavouk106 16. 3. 2011 14:47

Jen jsem se nad tím tak zamyslel, netvrdím, že co jsem napsal, tak se stane. Já osobně mám Android mobil, jsem maximálně spokojenej. U Googlu mam email, používam Jabber (Google Talk), mám tam kontakty (z mobilu) a je to můj vyhledávač no. 1.

Jsem s Googlem spokojenej, líbí se mi čistota (grafická, funkční), myšlení PRO uživatele (intuitivní ovládání, nastavení, ...), vše jde udělat jednoduše a přitom složitě (nováček zmákne obsluhu, profík se má v čem hrabat) apod.

I tak mi ale nikdo nerozmluví, že Goggle si buduje monopol :-) Stává se jediným číslem 1 v oboru. Pokud pojede dál jako doteď, tak to bude jedině dobře ;-) A to video je fakt přestřelený, ale přitom částečně vystihlo i mojí myšlenku.
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod Vegetus 16. 3. 2011 16:11

Google má neskutečný potenciál změnit svět, myšlení lidí i naše životy. Pokud by se choval jako BP, Coca Cola, Phillip Moris, Mc Donalds....tak by byly obavy jistě na místě.

Jenomže Google investuje obrovské prostředky do zdraví, čistých energií, inteligentních sítí a všeho co má co dočinění s trvalou udržitelností a do budoucna dává nějaký smysl. Mohl investovat do těžby ropy, mohl koupit uhelné doly, mohl kácet pralesy aby tam potom pěstoval soju pro dobytek který potom rozseká do hamburgrů které rozveze po celé planetě.

Nic z toho ale nedělál, naopak jeho kroky dávají smysl, přemýšlí o budoucnosti, jak dělat věci jinak, lépe efektivněji, K tomu potřebuje informace, data, čím víc, tím lépe.
Já osobně se nebojím Googlu svěřit první a poslední, Místo našeho pofidérního IZIP bych přešel ke Google Health, banku bych vyměnil za Google Checkout, mobilního operátora bych vyměnil za Google kdyby to šlo, mám gmail, Android (nexus S), fotky dávám na Picasu, používám Chrome, mapy, Latitude, brzy snad i navigaci, těším se na Google knihy, Google music... Proč mít stovky různých účtů, hesel, přihlašovacích jmen, poskytovatelů, kartičky do knihovny, platební karty atd. když stačí jeden email a jedno heslo ke všemu.
Dokud budu přesvědčený o tom že Google dělá věci k dobru, nebojím se. V opačném případě si neumím představit následky ;)
Takže ty hýkající hysterické hlasy od UOU a podobných beru jako brzdu pokroku. A pokud už musí být nějaký velký bratr, chci, aby to byl právě Google spíš než vlády, Microsoft nebo Facebook...(dosaďte si koho chcete)
Vegetus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 3. 2011 16:27

rofl, to mě dost připomíná:



"mohli jsme dolovat uhlí, ale raději všude postavíme panely; mohli jsme z vašich krav udělat hamburgery, ale raději uděláme z vašich žen krávy; mohli jsme těžit ropu, ale raději vám na prvních místech ve vyhledávači zobrazíme ochranu lidských práv"

always...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavouk106 16. 3. 2011 16:32

Vegetus píše:Proč mít stovky různých účtů, hesel, přihlašovacích jmen, poskytovatelů, kartičky do knihovny, platební karty atd. když stačí jeden email a jedno heslo ke všemu.


Já třeba nechci a nebudu mít fotky na Picase, nejsem na FB (jako většina lidí kolem) apod. Jsem člověk, každej člověk je jinej, nechci bejt unifikovanej a používat "jen to jedno". Nakonec to tak ale může dopadnout, rpotože Google dost možná zabije alternativy - nebudou mít dost uživatelů na to, aby se udržely a postupně odpadnou. V tomhle jsem skeptik...

Ale zároveň vidím, že Google se snaží dělat věci jinak, tak nějak víc logicky a jejich postup v tomhle směru se mi zamlouvá.
Pavouk106
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků