Herní notebook nebo stolní comp?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sheelle 6. 10. 2011 13:36

Potřebuji radu zda si koupit herní notebook nebo stolní PC. Byla jsem rozhodnuta pro notebook (cca jednou za měsíc jezdím na pár dní pryč a tam bych ho s sebou ráda brala - autem), ale po přečtení zdejších diskuzí začínám váhat, protože výkon je přece jen přednější než pohodlné přenášení, ovšem i to musím brát v úvahu (dvě malé děti a tahat se ještě s bednou taky není jen tak).
Ovšem v případě, že bych zakoupila stolní PC by to znamenalo také koupi monitoru, spíše dvou monitorů, abych na "druhé stanoviště" nemusela převážet i monitor, ale sbalila jen bednu a jela.

Také bych brala v úvahu, že mám možnost dovozu notebooku z USA, což sníží jeho pořizovací náklady, což ale u PC nehrozí (bednu mi nikdo z USA tahat nebude).

Mohl by mi někdo zhruba shrnout jak moc jsou stolní PC výkonější oproti notebookům? Nemám o tomhle vůbec páru. Pohybuji se v cenové hladině okolo 20K (max.25K) a ráda bych věděla jaký za tu cenu mohu mít notebook a jaký stolní comp + monitor.

Díky moc
Sheelle
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 10. 2011 13:42

tech par dni pryc je i hrani her nebo jen zobrazovadlo na praci?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Wikan 6. 10. 2011 13:44

Na stolním počítači za 20-25 kKč si zahraješ i nejnovější hry na vysoké detaily.
U notebooků ve stejné cenové kategorii teprve začínají modely, kterým by se dalo říkat herní.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod Sheelle 6. 10. 2011 13:49

Těch pár dní je právě hlavně to hraní.

No a jak to tak vidím, tak se asi tedy přesunu do sekce PC :(
Sheelle
Junior

Odeslat příspěvekod PC 6. 10. 2011 13:51

Madam, kupte si slušný notebook a pro děti konzoli. Oproti PC vás vyjde na pár korun, dnes je populární že v herních shopech vám nabídnou za hry na konzole i 50% protiúčtem (dohrajete-donesete do obchodu a dostanete nový titul s 50% slevou) a nemusíte poslouchat nářky potomků "Mamííí, proč to nejde, mamííí ono to jde špatně, mamííí ono to spadlo." Konzole se vejde do běžného batohu na notebook, na chatě/chalupě/ u babičky ji připojíte na LCD/Plazmovou televizi a můžete hrát.

Xbox 360 v nejlacinější verzi vyjde na 4.5k, dražší varianta bude někde u šesti tisíc, playstation 3 se také pohybuje někde u šestky a navíc umí i novější blue ray disky, dokonce i ve 3D. Nehledě na to že se nemusí nic instalovat, dáte jen hru do mechaniky a můžete hrát. Mnoho her má i kooperativní módy takže mohou hrát i dva.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Sheelle 6. 10. 2011 13:54

Kdo říká, že hrát chtějí děti? :)

Hrála bych ráda já, děti nesmí k PC na pět metrů ;) Výkon je pro mě celkem nezbytný (TERA, Starcraft 2, DOTA atd.)
Sheelle
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 10. 2011 14:04

pokud je to tak ze jednou mesicne tam a po tydnu zpatky (tedy nikoliv dennodenni prenaseni do prace) tak bych jednoznacne sel do desktopu.

taky prevazim, pravda jen 2x rocne cely komp na "dovču" ke tchyni. a vzdycky se do auta vesel se vsim vsudy. je to otazka spravneho komprimacniho algoritmu. a to jsme jezdili skodovkou.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC 6. 10. 2011 14:15

Starcraft 2 a další hry vám půjdou i na integrované grafice. Na to nepotřebujete PCčko za pětadvacet litrů. Možná bych se poohlédnul po značkové herní sestavě, kde se dá předpokládat technická podpora od výrobce a třeba i prodloužená záruka. Například tato sestava od Asusu vypadá velice slušně -silný CPU, dobrá grafika, windows,prostorný disk,6GB, i ta skříň je pěkná a má už i USB 3.0. ! :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=95080
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Sheelle 6. 10. 2011 14:24

Hm, značkovou sestavu bych asi nechtěla, současný comp jsem si sestavovala sama a problém jsem neměla, klidně si to sestavím sama zase a skříň občas taky potřebuju otevřít, i kdyby jen kvůli nějaké blbosti a jak se znám, tak než bych to táhla někam do servisu, tak bych se raději vykašlala na záruku. Nemluvě o nemožnosti upgradu, přetaktování atd. A nejde mi jen o to, aby ty hry "šly", ale aby "šly opravdu dobře" :) A slyšela jsem, že se sice Asus hodně polepšil, ale mám k němu takovou nějakou averzi, že i kdyby nabízel modré z nebe, tak od něj bych to asi nechtěla. Ale děkuju moc za rady :)

Karlosi, komprimační algoritmus nějak dohromady dám, spíš budu potřebovat pomoci s algoritmem na nabírání svalové hmoty, abych to nějak do toho auta vůbec dotáhla ;)
Naposledy upravil Sheelle dne 6. 10. 2011 14:26, celkově upraveno 1
Sheelle
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 10. 2011 14:25

co si myslet o pocitaci kam tvurce na dual channel hodi 3 pametove moduly... i7-2600 zbytecne vyhozene penize.

-- 6. 10. 2011 15:26 --

(snad to pripadne neurazi nebo tak): na to je nejlepsi si sehnat chlapa mi vzdycky rikala manzelka :)

-- 6. 10. 2011 15:27 --

jo a myslim, ze dnes uz neni bezne ze by se otevrenim sestavy ztracela zaruka.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sheelle 6. 10. 2011 14:35

Uvedu chlapa jako další požadavek k sestavě ;) Možná bych ho časem mohla upgradovat i na nějaké jiné činnosti.

A s otevřením sestavy se neztrácí záruka? No tak to jsem opravdu sto let za opicema, to jsem netušila. Přesto bych sestavu fakt asi nechtěla. Nebo alespoň ne tuhle (Asus). Mám trochu vsugerovaný pocit, že hotová sestava je maximálně tak pro hloupé blondýny, aby měly na co odložit nožky v kanceláři když hrají solitaire.
Sheelle
Junior

Odeslat příspěvekod PC 6. 10. 2011 14:38

Nemyslím že na 560Ti a 3.6GHz Core i5 by cokoliv nešlo opravdu dobře :) Pokud se v počítačích orientujete, není samozřejmě důvod nepostavit si to sama.
PC
Junior

Odeslat příspěvekod Sheelle 6. 10. 2011 14:44

Nedokážu si to vybrat, neorientuji se v současné nabídce, ale sestavit dokážu (což asi každý, kdo umí číst).

No nic, ještě jednou děkuji moc všem zúčastněným a odeberu se asi do vedlejší sekce, ať to tu nespamuji :)
Sheelle
Junior

Odeslat příspěvekod hnedahlava 6. 10. 2011 15:54

Tak notebook se muze vzdy hodit.
Za 25tis je uz slusny herni notebook s GTX560M nebo par dni vydrzet na nove MSI s GTX570M.
Pojede se na dovolenou apod. :love:
hnedahlava
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 10. 2011 16:00

notebook na dovolenou?
karlos00x
Pokročilý

Další stránka