Herní notebook nebo stolní comp?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 10. 2011 16:45

Jeden usmevny thread jsem prave docetl. Kliknu na dalsi vlakno ... a ono dalsi pokus o vtip. Ach jo, to je zas den. :))

- - -

Jinak tedy k tematu. Pokud potrebujes pracovni stroj na prenaseni, kup si pracovni stroj na prenaseni. Pokud potrebujes hrat hry, navstiv sekci PC SESTAVY, projdi si tamni oranzovy ramecek a podle nej budto rovnou vyber sestavu, nebo v souladu s nim zaloz nove vlakno tam.

Pokud potrebujes hrat hry i na cestach, resil bych to (jako doplnek k te pocitacove sestave) nejakym PSP, nebo mozna necim s Androidem, co muzes mit neustale pri sobe a vydrzi to i vic, nez 2h baterky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod toma_s 8. 10. 2011 18:36

chtěl bych se zeptat mám zájem o herní notebook protože často jezdím pryč a chtěl bych být mobilní,můj stolní pc už mi delší dobu nevyhovuje a ani se mi stolní herní pc nevyplatí chtěl bych se zeptat na tyto dva notebooky který je lepší díky

http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv7-6110 ... .htm#popis

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=96676
toma_s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 8. 10. 2011 18:46

Ani jeden nebude extra kvalitní co se týká konstrukce, výdrž bude taky slabá... Ano, tohle už se dá nazvat "herním notebookem", ale je to tak na převážení (nikoli přenášení, nebo ano, ale ne časté - má to přes tři kila a navíc je to 17" pádlo) od zásuvky k zásuvce. ;)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod swarm 8. 10. 2011 19:03

Z těhle dvou je rozhodně lehčí ten Pavilion, který samotný váží jen těsně nad 3kg. Mezi výkonnými notebooky tak není o moc těžší, než 15,6" modely.

Konstrukce kupodivu dost dobrá. Nebál bych se ani denního nošení (mám jeden zapůjčený přímo od HP a tahám ho už 3 měsíc a přitom to na něm není vůbec poznat). Výdrž Paviliona přesné v té konfigurace 6110ec je asi 5 hodin při velkém šetření a 4 hodiny běžné aktiviry web&mail&mp3 - je tam přepínatelná grafika a ten notebook při běhu na integrovaný intel žere málo.

ASUS bude výkonnější, ale bude to vykoupeno právě tou nižší mobilitou a slabou výdrží. HP je takové univerzálnější řešení.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 8. 10. 2011 19:43

Wow, tak to se Pavilion docela vytáhl. Já mám tu řadu z dob nedávných zapsanou jako "stolní notebooky", které na nošení absolutně nebyly stavěné a rozpadaly se už když ses na ně špatně podíval. :-)) Jak je ale vidět, časy se mění, což je dobře. :)

Pokud by přece jen přicházel v úvahu ten Asus, tak bacha, protože je dodávaný (alespoň v té odkazované verzi) bez OS. Je tedy potřeba počítat s další investicí.

The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod skype 8. 10. 2011 19:48

Dv7 mě taky velmi mile překvapil, protože zkušenost mám ještě s Dv5 a ten skřípe jen při otevírání víka...
Odeslat příspěvekod toma_s 8. 10. 2011 23:29

Takže co se výkonu týče tak je výkonnější Asus,ale mobilnější a větší výdrž má HP?Díky za odpovědi :)

a ještě jsem se chtěl zeptat vím taková blbá otázka,ale jenom mě zajímá jak je to třeba s cenama takových to herních notebooku o vánocích zda se dají sehnat za dobrou cenu třeba kolem 15.tis. ?
toma_s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC 8. 10. 2011 23:57

Lidičky, to jste takoví masochisti že opravdu naletíte na ty kecy o herních notesech ? Vyhodit 25k za slaboučký a předražený HW, nacpaný do ne moc kvalitního pouzdra. Jistě, jsem starý konzervativec ale herní komp je herní komp, za 25k bude dneska sakra výkonný herní komp. Když dojde dech GPU v notesu tak jste nahraní, když dojde dech GPU v desktopu koupí se nová, procesor se přetaktuje... Já bych řekl že herní notebooky jsou něco jako taková Fabia RS. Tváří se to jako závodní auto ale je to pořád "Fabka". Borci si pořídí "911" a nějakou Fábii minou obloukem a přesně takhle je to i s herními notebooky.

Upřímně řečeno nechápu proč to lidi kupují. U herního HW je přece čas od času nutnost provést upgrade, což u notebooku nejde, nemluvě o degradaci výkonu v nepříznivém poměru k ceně...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 9. 10. 2011 06:29

neco je spatne, ja souhlasim s kolegou PC :)

(pozor, "grafika-typ" je neco podstatne jineho nez "grafika-typ-M")
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hongkong 9. 10. 2011 09:56

ty pocitace nekupuji lidi ale deti
hongkong
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hnedahlava 10. 10. 2011 15:25

Tak ja mam notebook Alienware M17x s ATi HD6990M a jsem spokojeny :-)
hnedahlava
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 10. 10. 2011 15:49

Jen aby ti to vydrželo.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hnedahlava 10. 10. 2011 15:54

A proc by nemelo? :kuk:
hnedahlava
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 10. 2011 15:54

hnedahlava - Ještě abys nebyl, za ty prachy co to muselo stát. :D