GMail - uzamčený účet kvůli věku

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sidbin 17. 11. 2011 15:24

No ja mam virtualni kartu....tedy na kousku papirku :-D kde je problem?
DELL Inspiron 6400: Core Duo T2050, 2GB RAM, GMA 950, HDD 120GB@ WD 320GB BJKT scorpio black, WiFi + BT, 85Wh AKU, Win XP Pro.
TV karta: Aver TV Hybrid + FM Volar USB
sidbin
Junior

Odeslat příspěvekod kapetr 17. 11. 2011 15:25

Víte co, pánové ?

Jen by mě zajímalo, proč NIKDO z vás nereagoval na můj příspěvek výše:

od kapetr 17. 11. 2011 15:04

- já zde totiž hájím nejen svůj názor!
kapetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FrantaNovak 17. 11. 2011 15:26

kapetr: co to tu meleš ty retardo, samozřejmě, že jde platit bez CVV, a projde to. Kupoval jsem takhle na americkým Amazonu kindle(ceskou visou u csob nebo csas nevim presne) a proslo to bez cvv.
FrantaNovak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 17. 11. 2011 15:32

A proc nereagujes na tohle?

p0etrik píše:Porad nechapu, proc by mel jakykoliv clovek mit pristup k cislum karet. Pro uspesne zpracovani transakce to vubec neni treba. Tve heslo do emailu si taky zadny admin nedokaze precist, protoze se porovnava hash proti hashi.

Nehodi se do kramu?

Klasicky priklad trollingu.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod kapetr 17. 11. 2011 15:32

Čemu na větě "Může záležet na konkrétních podmínkách banky."
jsi nerozuměl ?

A nenadávej! , sám si ...
kapetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 17. 11. 2011 15:37

http://en.wikipedia.org/wiki/3-D_Secure

Citace:
The system involves a pop-up window or inline frame appearing during the online transaction process, requiring the cardholder to enter a password which, if the transaction is legitimate, their card-issuing bank will be able to authenticate. The problem for the cardholder is determining if the pop-up window or frame is really from their card issuer, when it could be from a fraudulent website attempting to harvest the cardholder's details. Such pop-up windows or script-based frames lack any access to any security certificate, eliminating any way to confirm the credentials of the implentation of 3-DS.

The "Verified by Visa" system has drawn some criticism,[2] [3] [4] [5] since it is hard for users to differentiate between the legitimate Verified by Visa pop-up window or inline frame, and a fraudulent phishing site. This is because the pop-up window is served from a domain which is:

Not the site where the user is shopping.
Not the card issuing bank
Not visa.com or mastercard.com

In some cases, the Verified by Visa system has been mistaken by users for a phishing scam[6] and has itself become the target of some phishing scams[7]. The newer recommendation to use an inline frame (IFrame) instead of a popup has reduced user confusion, at the cost of making it harder, if not impossible, for the user to verify that the page is genuine in the first place. As of 2011, most web browsers do not provide a way to check the security certificate for the contents of an iframe.

Kde je ta bezpecnost?
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod kapetr 17. 11. 2011 15:38

p0etrik píše:A proc nereagujes na tohle?

p0etrik píše:Porad nechapu, proc by mel jakykoliv clovek mit pristup k cislum karet. Pro uspesne zpracovani transakce to vubec neni treba. Tve heslo do emailu si taky zadny admin nedokaze precist, protoze se porovnava hash proti hashi.

Nehodi se do kramu?

Klasicky priklad trollingu.

Ale hodí ... Jen mi to přišlo příliš nereagováníhodné, když je odpověď jasná.

Ale co bych pro vás neudělal:

Google jistě má inf. systém a platbu zpracuje nejspíš automaticky, to ano.
Ale to neznamená, že lidé, kteří tento systém spravují, k těm údajům nemohou mít přístup.
Nepopiratelný fakt je, že formulář s otevřenými daty (nehašovanými, ...) Google obdrží a tudíž má k datům přístup.

Od toho je právě 3D secure, aby neměl.

-- 17. 11. 2011 15:42 --

... a k tomu vašemu "copy paste" ...

Pokud někdo není schopen si ohlídat, že šifrovaná komunikace je s tím pravým protějškem, tak co k tomu dodat ...
Doplňuji (nedočetl jsem citaci do konce) - to problém je, nicméně předpokládám, že to nové verze prohlížečů řeší. "Nobody is perfect."
kapetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janac.marek 17. 11. 2011 15:46

kapetr píše:Čemu na větě "Může záležet na konkrétních podmínkách banky."
jsi nerozuměl ?

Ty sa tu buds biť do pŕs aj za takúto sprostosť?
Nie, nezáleží na podmienkach banky.

Schválne si skús niečo objednať napríklad z Amazonu z akejkoľvek banky s kartou Visa či MasterCard.
Pochop, že CVV nie je PIN ako sa ty chybne nazdávaš.
Naposledy upravil janac.marek dne 17. 11. 2011 15:47, celkově upraveno 1
"Stav komunikačnej infraštruktúry má výrazný vplyv na ekonomický rast spoločnosti, nie naopak."
janac.marek
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 17. 11. 2011 15:46

kapetr píše:Nepopiratelný fakt je, že formulář s otevřenými daty (nehašovanými, ...) Google obdrží a tudíž má k datům přístup.

Nehasovana, ale sifrovana. Opravdu se domnivas, ze se k datum nekdo jen tak dostane? [/quote]

kapetr píše:Pokud někdo není schopen si ohlídat, že šifrovaná komunikace je s tím pravým protějškem, tak co k tomu dodat ...

I kdyz to v jistych pripadech ohlidat nejde? Viz iframe?
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod mi-ska 17. 11. 2011 15:50

Odpověď na Vaši otázku:
NE, nikdo Vám tu neporadí jak obejít ověření věku při odemčení Google účtu.

Možnosti jak problém vyřešit máte. Pokud na ně nejste ochotný přistoupit tak je to pouze Váš problém a nikdo ho nevyřeší. Nemusí tu ztrácet svůj čas.

Nazdar
mi-ska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kapetr 17. 11. 2011 15:54

janac.marek píše:
kapetr píše:Čemu na větě "Může záležet na konkrétních podmínkách banky."
jsi nerozuměl ?

Ty sa tu buds biť do pŕs aj za takúto sprostosť?
Nie, nezáleží na podmienkach banky.

Schválne si skús niečo objednať napríklad z Amazonu z akejkoľvek banky s kartou Visa či MasterCard.
Pochop, že CVV nie je PIN ako sa ty chybne nazdávaš.

.. ale záleží. Sám sem si to ověřil, byť ne u Amazonu.
Když moje banka odmítla jednu platbu bez CVC, nevím proč by přijala jinou takovou (např. od Amazonu). A kdyby ano, nebyla by dle VOP mnou platně autorizovaná a tudíž bych chtěl peníze zpět.

Netvrdím, že CVC==PIN.
S CVC si peníze z bankomatu nevyzvednu, ale na Internetu s ním zaplatím. Tudíž je funkčně tomu ekvivalentní. Pochop ...
kapetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maggi1 17. 11. 2011 15:55

Platit kartou na internetu lze bezpečně takto:
1/ vlézt do internetového bankovnictví, povolit platbu kartou na internetu
2/ zaplatit na internetu
3/ vlézt do internetového bankovnictví, zakázat platbu kartou na internetu

Je to takový problém? Já to používám asi tři roky. Změna plateb (povolení, zákaz), nebo limitů pro platbu je vždy zdarma. Samozřejmě je nutné mít ten správný účet a kartu.
maggi1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kapetr 17. 11. 2011 15:56

p0etrik píše:I kdyz to v jistych pripadech ohlidat nejde? Viz iframe?

V této věci jsem se již v příspěvku rovnou opravil.
kapetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod QW11 17. 11. 2011 15:57

Necital som to cele ale odpoviem ze prefoteny obciansky tam neposielaj. Nedavno to iste spravila neter a poslala im prefoteny obciansky(samozrejme nie svoj) a google odpisal ze to nestaci a chce poslat dalsie udaje. Cize moj nazor je ze google len taha info o ludoch.

Tymto odporucam vytvorit novy anonymny ucet alebo sa vy... na google.
QW11
Junior

Odeslat příspěvekod janac.marek 17. 11. 2011 15:58

Skôr vydavateľa karty, ale je to jedno. Schválne. koľko bánk to vyžaduje?
Jedno percento?

CVV != PIN a nie je to ani podobné. Dnes dokonca aj niekde kartou vieš zaplatiť bez nutnosti zadania PIN kódu ;)
"Stav komunikačnej infraštruktúry má výrazný vplyv na ekonomický rast spoločnosti, nie naopak."
janac.marek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka