OT z vlakna: Kancelářská sestava 14 000 Kč

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod root 26. 2. 2013 14:54

kapitan_marciano píše:SSD je právě při té kancelářské práci hodně znát, já bych ho tam ponechal. A HDD možná dal úplně pryč. Win, programy, nějaké dokumenty, na to stačí (obvykle) cca 25-30GB a na zbylých 100GB může být spousta filmů :) Dal jsem pryč i DVD mechaniku, takže pak by bylo i na solidní 1920x1200 monitor. Chladič CPU nechám na někom jiném, ten "ne-pro" neznám.

Celeron a bez HDD? 120GB SSD stačí tak na Windows 7, Office a končí.
Jakýkoliv jiný tvrzení je lež a údaj o 100GB filmech je taky vysněný; o tom, že spousta filmů v dnešní kvalitě (FullHD) je cca 2,5 taky dobrý... :)

Obecně na té sestavě "nepojede" vůbec nic :) ani net, ani filmy :D
Monitor za 6,5 tisíce, což je 45% rozpočtu je fatální chyba už z principu.

Radit komukoliv jako alternativu Windows 7 jakýkoliv distro Linuxu je minimálně masochismus...

Mohl bych jen tak ze zajímavosti vědět jaký mají podobný rady smysl?
root
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2013 15:01

Ale no tak. Windows 7 s Office nezabere vic, nez 30GB. Nebo mame kazdy jiny Windows a jiny Office. 36GB na klientech zabiraji W7 + Office2010 PRO + par dalsich programu, a to vcetne SWAPu 4GB a dalsich 6GB hibernacniho souboru (8GB RAM), ktery u PC s SSD imo neni az tak nutny.

Tzn nechapu, kde chces "nahonit" ten zbytek do 111GB, coz je realna kapacita 120GB SSD. DObre, i pokud zapocitam, ze nechas 10% rezervu, dostanu se an 100GB, coz mi stale dava 100-36=64GB volnych.

A 64GB na dokumenty cloveku staci. Filmy mohou byt na plotnovem, klidne externim disku. To uz je na zvazeni konkretniho uzivatele.

- - -

Ze je U2412 s rozpoctem 14k velmi nestastnou volbou, o tom se nepru. Co mne zarazilo, je to pocitani gigabytu.

AD Linux - to je na uzivateli. A flame Win vs Lin tady NEBUDU TRPET ani omylem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod B36 26. 2. 2013 15:20

KineCZek píše:AIO osobne nejsem pritelem, z duvodu nerozsiritelnosti. Az prestane stacit vykon, vyhodis "i monitor" ... ten trend tak trochu nechapu.

Ber to, jako bys kupoval notebook ;-) Taky bych treba nekoupil nejake hodne drahe AIO, ale nenarocny uzivatel bude levnejsi model pouzivat treba 5 let, pak se bud neco poroucha a vyhodi ho, nebo ho nekomu da ci za par supu proda, a koupi neco noveho.
B36
Junior

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 26. 2. 2013 15:32

Mne zabírají Win7, plně aktualizované + Office a pár dalších programů cca 22 GB. Takže na data zbývá nějakých 90 GB a to je pro běžné použití více než dost.

V jedné firmě kde jsem řešil výměnu počítačů mají na 120GB SSD obsazeno už asi půl roku stabilně nějakých 25 GB (Win7+Office), dokumenty mají všichni serveru (11.5 GB dohromady).

Dále nevidím důvod tahat 10GB .mkv když se neplánuje sledování filmů na FullHD TV :) Co tak vidím kolem sebe, všichni si stahují DVD ripy, i já, pokud to neplánuji sledovat na TV.

Že na tom nepojedou filmy a internet - na mobilním 1.5 GHz Celeronu nemám s internetem vůbec problém a i ty filmy ve vysoké kvalitě to přehraje.

K výběru monitoru - u kancelářského PC to považuji za jednu z nejdůležitějších součástí - celý den do něj koukáte, 1200px na výšku se hodí při tomto využití též. Kromě toho, monitor zpravidla minimálně jednu obměnu PC přežije, takže jsem spíše pro příplatek za nějaký slušný. K low end NTB (Acer B113) jsem např. kupoval Eizo za 10k a jako nějaký "úlet" mi to tedy nepřipadá.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod root 26. 2. 2013 15:40

Nevím, mám pocit, že je tam SSD zbytečně, když už se vzal největší lowend Celeron, kterej neříkám nemá potenciál dodat potřebnej výkon na "net" a "filmy".

Ale s Intel HD grafikou která se z FullHD podělá už při vykreslování Aera (nebo to se taky vypne?) natož renderovat flashe, canvas, etc. kterýho jsou dnešní weby plný.
Osobně bych ale uvítal víc místa i za cenu drobnýho nížení výkonu oproti SSD, CPU žalostný výkon, lagovat se to bude stejně... (imho)

Ok, pokud bylo v plánu řešit větší datový objemy USB diskem, proč né, jenom to má dost nevýhod, ale když je člověk sto to kvůli 1500,- absolvovat...

Jinak žádný flame neřeším, jen mi příjde dost uhozený někomu doporučovat Linux, to je vše. Na uzivateli to samozřejmě není, protože ten tomu vůbec nerozumí!

Jinak máme asi každý jiný OS na jiném SSD (windir 30GB, program files 26GB, Users 20GB) = 76GB a to tam nemám nic moc, pár aplikací 0 filmů, hudby, fotek. (PC kupovaný 1.6.2012).
Users bude download Chrome, kdo by to mazal?

Display je prostě úlet.
root
Junior

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 26. 2. 2013 16:12

Člověče, vždyť tu píšu, že ani s mobilním Celeronem (s integr. grafikou, pro pořádek) nemám absolutně žádný problém, a to ani při připojení na 1920x1200 monitor :) Klidně mi pošli odkaz na nějaký náročný web kde bych měl podle tebe narazit a já to vyzkouším :) Zatím jsem na žádný takový nenatrefil.

Je pravda, že to kolik kdo potřebuje prostoru asi nemá smysl řešit a diskutovat o tom, každý musí posoudit podle sebe, má chyba, že jsem se do toho vůbec pouštěl :)

Jinak v CZC už zařadili do nabídky Pro rev. 2, tak nahraji potřetí nový obrázek 8-P

http://www.czc.cz/arctic-cooling-alpine ... 16/produkt
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod root 26. 2. 2013 16:40

Zoom nepoužíváš? Já se bez něj neobejdu na tak vysokým rozlišení je to podle mě nutnost (obvykle mám všechno +175%), stejně sou ty layouty většinou úzký... :)
A třeba takovej idnes.cz se dokáže dobře lagovat i na slušným PC. (Se zoomem).

Třeba konkrétně nevidím důvod proč kupovat Dell a nekoupit hezčí Samsung (Samsung má jedny z nejlepších panelů, nevím jak je na tom Dell) za míň peněz (a Dell je strašně hnusnej), osobně od Samsungu panel mám a podání barev je dostatečné (laik nepozná rozdíl).

Nechci se hádat, jen mi to přišlo divný...
root
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2013 17:03

B36: Ja notebook kupuji vzdy alepson trochu kvalitni, ty slupky za osmicku mi nikdy neimponovaly.

Root: Ten Celeron ma vykon vyssi, nez nizsi modely Core i3 pro 1156 socket, i nez Core 2 DUO procesory. To, ze nekdo vidi napis "Celeron" a hned se mu vybavi "to je lina mrcha", znaci jen a pouze to, ze s konkretnim G1610 nema zkusenost. Protoze pokud bys ji mel, mluvil bys jinak. Nesir nam tady na foru bludy, pramenici jen z Tveho vlastniho interniho pocitu.

Kapitan: PRO rev 2 dostanes i z Alfy, uz asi od zacatku roku se jednicka neda sehnat.

Root no2: Vybirat monitor podle toho, "ze je hezci" ... tim jsi opravdu dokazal sve kvality. :tleskani Promin, ale ... :!:
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod B36 27. 2. 2013 08:20

Ty nejsi prumerny uzivatel, ktery o pocitacich nic nevi, je schopny je koupit v supermarketu a vybirat jen podle vzhledu, a potrebuje radit s vyberem v diskuzi;) Autorka dotazu takova podle me byt muze, urcite nepotrebuje neco pro profesionaly, takze nejaky levny stroj by ji mohl vyhovovat.
B36
Junior