Jak odvodit rozměry z výkresu

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 20. 9. 2013 15:13

Zdravím, mám tady takový nákres, který překresluju v SW Microstation Powerdraft a nenapadá mě, jak si odvodit rozměry nebo prostě jakým způsobem překreslit ty zuby u kola. Pomůže někdo?
Přílohy
soucastka.png
ConPower
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 9. 2013 15:46

Nijak, ma-li to byt presne. Nezbyva ti nez odmerit si to a prepocitat v meritku.
Anebo poptat misto nejake cmaranice skutecny vykres.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 20. 9. 2013 15:56

Už jsem na to přišel. Dá se to, je třeba pomocných čar, kruhů a vědomí, že ty výřezy jsou co 30° :)
ConPower
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 20. 9. 2013 16:48

Přesně to ale nebude, protože nevíš délku zubů nebo děr. Na první pohled mi přišlo, že jsou na vnějším okraji stejně dlouhé, pak by to šlo udělat. Ale když jsem si je orientačně změřil, tak díry jsou užší. Takže jedině zkusit odměřit poměr délky děr a zubů na vnějším okraji a pak už by to jako nějaké přiblížení šlo.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 9. 2013 17:08

To je výkres ? To načmárám lépe i s polámanou rukou....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 9. 2013 17:31

Python
Tohle a vykres? Je to spatne nakreslene /pohledy si vzajemne neodpovidaji/, nema to koty a ty, ktere tam jsou, jsou opet spatne :-)
Poradil bych - zkus si to vlozit do jakehokoliv cadu a "obkreslit". Nicmene bacha na to, ze bud je u kazdeho pohledu jine meritko, nebo se nejedna o stejnou soucast, nebo je to proste udelane divne.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 9. 2013 05:18

Však právě - pseudovýkres :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 9. 2013 19:36

Vtip je, když takovej hezkej výkres člověk dostane u maturity a pak vám jen řeknou "vyrob mi" .. hmm :D

(po 3 hodinách, kdy se mistr odkudsi vrátí: hmm, hmm, máte pravdu studente, podle tohoto výkresu to opravdu vyrobit nelze! :oboze )

Taková perlička z minulosti :-))
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků