Snížení životnosti notebooku

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 1. 2014 21:19

Dobrý den,
Mám netradiční dotaz.

Vlastním jeden starý krám a rodiče mi nechtějí koupit nový. Nedá se vůbec na tom normálně hrát, ani pracovat, MS Word to otevírá 5 minut.

Zkoušel jsem CCleaner, defragmentaci disku, nic nepomohlo k zrychlení.

Proto nadešel čas konce. Nevíte o nějakém způsobu, který dramaticky sníží životnost, přičemž servis to nepozná? (tak aby do měsíce bylo po něm)

Děkuji moc za odpovědi,
VitekST

PS: Narážky jako "ty si ničeho nevážíš" a tak podobně si rači nechte.
anonymni

Odeslat příspěvekod Abox 4. 1. 2014 21:20

Najdi si brigadu, at vis, ze nic nepada z nebe...
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod R3H4B_CZ 4. 1. 2014 21:36

Nikdy nepřeji nikomu nic špatného,ale speciálně tobě bych pořídil něco max. s Pentiem. ;-)
Jak řekl Abox,najdi si brigádu ať poznáš hodnotu věcí :oboze
R3H4B_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 1. 2014 21:53

R3H4B_CZ: Sice nemám něco s Pentiem, ale mám něco se starým Celeronem SL64V+ taktovaným na 1400 MHz (jednojádro).

Abox: Jak si mám najít brigádu, když mám 12 let? To mi vysvětli...
anonymni

Odeslat příspěvekod Flash.st 4. 1. 2014 21:58

Preinstaluj si OS popřípadě si kup nějaké levnější SSD, když nepůjdeš párkrát v pátek chlastat tak na něj máš hned. A přestaň vymyslet kok*tiny...
Flash.st
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 4. 1. 2014 22:05

Co je tam za OS (předpokládal bych WXP) a kolik je tam paměti?
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 4. 1. 2014 22:07

Muzes sbirat papir do sberu.....treba.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod swarm 4. 1. 2014 22:17

Zkus kladivo.

Jinak Celeron 1400MHz na Word stačí naprosto s přehledem. Můžeš zkusit přeinstalovat Windows (maximálně dávat XP), do čisté instalace nahrát akorát ovladače, MS Office (ideálně maximálně 2003). Místo IE/Chrome/Firefoxu pak lze použít třeba starší verzi Opery.

Pořád to není tak slabý stroj, aby to nezvládlo všechny běžné činnosti od kancelařiny po přehrávání ne-HD videa na Youtube. Občas ještě dneska pracuju na slabších a dá se to.

Pokud jde o hry, existuje spousta starších dobrých her, které by ti na tom běžely plynule. Na nové samozřejmě můžeš zapomenout.

----

Rodiče mají asi důvod, proč ti nechtějí koupit nový. Zvykni si, že nemůžeš mít všechno hned - holt si budeš muset počkat, až si to rodiče rozmyslí nebo až budeš dostatečně starý na brigádu. Jsou i lidé ve tvém věku, kterým doma neteče teplá voda, jejich rodiče nemají na pořádné oblečení a nikdo jim nekoupí mobil Samsung Galaxy Mini.

Mně když bylo 12 let, tak jsem měl notebook s 50 MHz 486 a taky jsem s tím dokázal žít... :)
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cojavim 4. 1. 2014 22:31

Dle mého názoru už se lepší PC jak notebook s 1.4Ghz celeronem dá sehnat za odvoz snad. Nedávno jsem prodával AMD dvoujádro s 2.5Ghz za pár korun...

Jinak já jsem měl ve dvanácti 486 s 66Mhz takže už to byl fofr a emulátor na Game boy color se mi sekal s Pokemonama jen trochu :-)
cojavim
Junior

Odeslat příspěvekod JakubCh 4. 1. 2014 22:51

Asi tak, nevím, proč chceš za každou cenu notebook? Protože je to "cool", což?
Tak Ti prozradím, že já (a většina zdejšího osazenstva) jsem naopak šťastný, když ten neergonomický křáp nemusím použít a pracuji na desktopu (nebavím se o situaci notebook v dockině). A jak už tu padlo, daleko výkonnější desktop, s klidem nějaké dvoujádro, seženeš za pár drobných. A máš to pořešeno. Pokud nemáš velice relevantní důvod, proč musíš mít notebook.

Zvědavost mi nedala a kouknul jsem na tvůj FB - zaprvé, být tebou, tak si nastavím profil tak, aby každý cizí neviděl všechno, co tam vyvalíš (že FB je od 15ti let, či byl aspoň, je věc další). Zadruhé, co jsem viděl, tak nemáš noťas, ale PC. Takže ok...sháněj. Můžeš někde sehnat desku se silnějším CPU, přeskládat to... A aspoň se něco naučíš. Nebude to lehké, dokonce mi to tehdy připadalo zoufalé, ale smysl to mělo - právě na mých starých plečkách jsme se toho hodně naučil :)
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 1. 2014 23:05

MiK: Ano, jsou tam XPčka, ale jen 64 MB RAM (a ještě SDRAMky).
Swarm: Ano, po upgradu RAM by kancelářinu asi zvládlo. Ale SDRAMky už pomalu nikde neseženeš, to je ten problém.

Mimochodem, zkoušel jsem taky přeinstalovávat OS, ale bez úspěchu, s těma 64 MB RAM to fakt nejde.
anonymni

Odeslat příspěvekod JakubCh 4. 1. 2014 23:09

Tak to je fakt problém, to už je opravdu na prd.
Dobrá, podívej se po repasech. Také možnost :) myslím repasované nb za pár peněz - i to je.
Pořád jsi ale neřekl, proč musíš mít netebook. Zdá se mi, že cosi o počítačích víš, úměrně věku, tak přece také víš, že PC se daleko jednodušeji upgraduje, že? :)
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 4. 1. 2014 23:20

Zkus sběrný dvůr, jestli by sis nějaký počítač nemohl vzít, před svátky jsem tady u nás vyhazoval 3 starší PC s C2D a minimálně jedno tam již bylo co jsem si v rychlosti všiml podle štítku na case :) Na nejnovější hry to není, ale rozhodně je to mnohem lepší než to co máš a nestálo by tě to ani korunu.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod cojavim 4. 1. 2014 23:23

Myslím si, že když by si napsal na forum jestli nemá někdo nějaký starší stroj za odvoz tak by se třeba někdo našel v tvém okolí.

a nebo třeba http://zakladni-desky.heureka.cz/raspberry-pi-model-b/ pokud si pokročilejší uživatel a určitě by ses toho hodně naučil
cojavim
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 1. 2014 23:29

JakubCh: Ano, vím že PC jde docela dobře upgradovat. Ale je problém, že v mém okolí nemám komponenty. Pentium 4 potřebuje jiný čipset, SDRAMky neseženu. Proboha, proč jsem se nenarodil v minulém století?!
--edit--
Jeste mrknu na ty repasy, i kdyz nevim jaky to bude mit uspech...

kapitan_marciano: Zběrný dvůr pokud vím ve ValMezu nemáme, ale zkusím se poptat kámošů, případně vzít něco ze školy...

cojavim: Uvidíme. Kdyžtak se poptám, když neseženu...
--edit--
Malinu mam, ale nemam WiFi adapter.
Jo, nějak se nám to tady OffTopicuje... Jak vlastně mám nepozorovatelně zničit ten NTB, aby to servis neodhalil?
Naposledy upravil anonymni dne 4. 1. 2014 23:52, celkově upraveno 2
anonymni

Odeslat příspěvekod JakubCh 4. 1. 2014 23:36

Hele, řekni tátovi (mamce, strejdovi...), o co jde. Ať tě vezmou do auta, zajeď na šroťák a hledej. Třeba seženeš něco slušného hned, třeba seženeš více a z toho uděláš jeden slušný PC. Zeptej se tady, na jiných fórech, třeba bude něco za odvoz. Nějaké řešení se najde.
Pochopení mám, já taky trpěl někdy v roce 2002 s 486 na 44 Mhz, 12 Mb RAM, pak jsem měl slavně 100 Mhz a 16 Mb RAM a pak naši usoudili, že tomu fakt dávám, strýc ajťák se mě zastal, že viditelně dělám velké pokroky a zasloužím si něco slušnějšího. To bylo slávy! :)
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 4. 1. 2014 23:40

swarm píše:Mně když bylo 12 let, tak jsem měl notebook s 50 MHz 486 a taky jsem s tím dokázal žít... :)

Samozrejme, ale to se jeste programovalo tak, aby SW spotreboval co nejmene systemovych prostredku s co nejvyssi efektivitou. V modernim "lepeni" se ovsem resi predevsim, kdy to budou moci prodavat, kolik baksise prinesou opravy a jestli cudlik vyzere 4GB pameti a zamestna quad-core nikoho netrapi. Karel, Lemmings, Die Siedler, Mario, Warcraft 1 ... a muj prvni Slackware 2.1 s tistenym manualem a disketama :) 80486 byla uz DX2 66Mhz kis-kis :)

Si tam dej treba Crunchbang nebo Skolelinux, coz Ti bude vyhovat, protoze v nem najdes od matematiky pro procvicovani slovicek. Tuzka a papir zajisti, ze Tva ruka nebude oplyvat motorikou Hulka v kuchynskych chnapkach. Budes vyjimka generace, nebudes totiz nemotorne nemehlo.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 4. 1. 2014 23:57

no já ve 12ti měl jen kalkulačku a nestěžoval jsem si...
chodil jsem každý den ven a nedřěpěl u facebooku...
ještě jsi neodpověděl na co potřebuješ notes, když máš stolní pc...
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 1. 2014 01:34

Sberny dvur - se S na zacatku. Kazdopadne ve ValMezu 1000% urcite bude.

-- 5. 1. 2014 01:52 --

Vít Staníček píše:Proboha, proč jsem se nenarodil v minulém století?!

co by ti to pomohlo? doba nema s timhle nic spolecneho
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 5. 1. 2014 02:42

To bys patrne tvrdil, ze jsi musel cuchat smr-duty hadr ve skolni jidelne a na zdi visel obraz Husaka a misto pane/i soudruhu/zko. V telocviku nacvicovat na spartakiadu a nebo se hlasit do pionyra. Nevedel bys, co si mysli hosi z 5.B, tedy verejna nebezpecnosti, kdyz se ksichtis v cele prvomajoveho pruvodu. Jeansy jen z tuzexu za bony, na banany bys stal tyden, na barevnou TV ... treba rok, sem tam kseftiky s DDRaky o bony, dostal bys prislib do Jugosky a kdyby se soudruh tajemnik spatne vyspal, tak bys misto skoly sel studovat na kominika. Pust si par oficialnich popularnich "umelcu", kterych bylo dost a zaposlouchej se. Po Sametu stala 7x rozmlacena ze 4 kusu svarovana 20 let stara herka poradne prachy, bez ohledu jak do toho teklo, tahlo apod.

Vedel bys, co jsou to cecka, bony a mraz pri fronte na banany. Cekam kdy vytahnes USA s levnou elektornikou. Nezazivas etnicke problemy jako jinde. Az etnika naroste na jejich uroven, tak uz se nebudou kract okapy a poklopy kanalu, ale bude se prepadavat a vrazdit pro par centu - jo, budes mit levny iphone a operace slepaku Ti bez poradne mastneho pojisteni privodi totalni bankrot. Vaz si toho, ze zijes ve svobode se superlevnym zivotem, protoze neexistuje nic lepsiho, nez-li mit zivot jen ve svych rukach.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod swarm 5. 1. 2014 13:22

Matysek: Nj, to mi povídej - v podstatě tam všechno trvalo podobně jako dneska v moderních programech na moderních strojích stejné třídy. Každopádně v té době (1998-99) mi tam běžel v podstatě všechen soft, co jsem měl na stolním kompu, kromě her a věcí na 3D. 20MB RAM stačilo v pohodě na Windows 95 i grafické prostředí ve Slackwaru.

Vít Staníček: Na facebooku jsi měl, že v tom kompu bylo skoro 400 MB RAM... to jsi od té doby většinu vyměnil za cigarety, nebo co? :D
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 1. 2014 14:01

hele ... dostáváš nějaký kapesný, případně pětistovku od babičky k narozeninám? Já bych řekl, že jo. Tak si je začni střádat a až budeš mít nějakou tu tisícovku, tak jdi za tátou*, že bys chtěl něco novějšího, že máš třeba 1500Kč, jestli by ti nepřidal. A že nepotřebuješ nový.

* jestli je táta vochlasta, tak jdi za mámou, jestli i ta to má v hlavě pomotané, tak zkus štěstí u babičky/dědy. Ve všech případech doporučuju mít připravenou odpověď na otázku "kolik to bude stát". A raději se drž při zemi. Pokud neuspěješ nikde, tak začni šetřit. Dobrou brigádou pro 12letého může být sběr šípku, jablek, papíru, žaludů, kaštanů atp. Internet máš, si zjisti, co se v tvém okolí vykupuje.

Ten svůj notebook nelikviduj, počítej s tím, že v tom máš cirka pětikilo, viz Aukro.cz
Navíc by se ti mohlo stát, že prostě nebudeš mít nic.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 6. 1. 2014 13:41

Byl jsem zvědavý, jestli mu někdo poradí, jak ten notes zlikvidovat. Neporadil mu nikdo, jen samý pseudomoralistický žvásty. Sice je chápu, ale co, v pubertě jsme jančili všichni. Takže jak ten notes nenápadně poslat do kytek - nejspolehlivější je poslat vysoký napětí do desky. Stačí piezozapalovač a z něj si vytáhnout jiskřiště. Jeden drátek prostrčíš jednou větrací dirkou, druhý drátek druhou dirkou a zajiskříš... Nenaruš prachovou vrstvu a nikdo nic nezjistí.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 1. 2014 14:10

nikdy mě nenapadlo třeba jak si rozbít kolo, tak abych dostal nové. Když se mi zakutálel odrbaný míč, tak jsem ho v té rokli hledal jako by to měl být můj poslední míč v životě (zatím teda jo, další si budu muset koupit sám svým dětem). Prostě bylo to, co jsem od rodičů dostal a basta. V té době jsem měl k dispozici i stolní PC a jak jsem byl za něj rád, i když jsem jej sdílel s dalšími třemi členy domácnosti. A to to byla dvouletá "vykopávka", Pentium 1 @75MHz.

Vědět, že můj syn chystá něco takového, tak místo toho starého dostane sice nový, ale jen dětský "počítač". Jsou od 150Kč :lol:
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 1. 2014 14:26

Doba pokročila, dnes seš king když máš ajFoun, supr notes a na střední jezdíš ve fotrově káře....

Kde jsou doby kdy jsi byl na vrcholu když jsi třeba reprezentoval školu a nebo hrál za okres fočus či jsi dokázal za minutu vylézt na jakýkoliv strom.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 1. 2014 14:30

takovou dobu ale pamatoval jenom foglar a to proto, že si ji vysnil...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod OS 6. 1. 2014 14:33

Masakr :D, všichni jste OT. Kromě KOSŤA KOSTIČ.

-- 6. 1. 2014 14:35 --

Python.p píše:Doba pokročila, dnes seš king když máš ajFoun, supr notes a na střední jezdíš ve fotrově káře....

Kde jsou doby kdy jsi byl na vrcholu když jsi třeba reprezentoval školu a nebo hrál za okres fočus či jsi dokázal za minutu vylézt na jakýkoliv strom.

Nářky jak od starého dědka. :mrgreen:
OS
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 1. 2014 14:36

snažíme se ho uchránit technologické frustrace, protože po zničeným notebooku nemusí nevyhnutelně nutně následovat fáze nákupu novýho notebooku...

doba je zlá, je novej rok, čas všelijakých zúčtování, platby daní, pořízení notebooku nemusí prostě nastat z jednoduchýho důvodu, že na něj nezbývají lowe...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 1. 2014 14:43

pritom tady byla dost uzitecna rada jak si vyrazne pomoct, stacilo by kdyby nebyl linej
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 6. 1. 2014 14:46

Python.p píše:Kde jsou doby kdy jsi byl na vrcholu když jsi třeba reprezentoval školu a nebo hrál za okres fočus či jsi dokázal za minutu vylézt na jakýkoliv strom.

Příliš si tu minulost idealizuješ :)
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 1. 2014 14:49

myslim, ze ani ne. ja si to pamatuju stejne. pro nas byl trest nesmet ven mezi baraky cutat fotbal, dneska je trest jim vzit komp a poslat ven.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 1. 2014 14:49

Nevím zas tak starej nejsem, ale je pravda že to nebylo asi zas tak růžový :) ale dostat zaracha (muset sedět doma) největší peklo...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 6. 1. 2014 15:07

karlos00x píše:pro nas byl trest nesmet ven mezi baraky cutat fotbal, dneska je trest jim vzit komp a poslat ven.

Vždyť v tom není žádný rozdíl :) Nebo si myslíš, že např. fotbal s kamarády je něco více než hraní počítačových her ? Společnost se zkrátka neustále vyvíjí :)
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 1. 2014 15:19

je to rozhodne vic uz jenom protoze jsme nebyli vypaseni jak vepříci. tedy alespon to procento tlustochu bylo vyrazne mensi.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 6. 1. 2014 15:36

Já bych zase mohl namítnout, že díky hraní počítačových her jsem se naučil perfektně (a nenásilně) anglicky :) Stejnětak se domnívám, že např. složitější strategie mohou rozvíjet jakési ekonomické myšlení a schopnost plánovat. V dětství jsem u PC proseděl hodiny denně, ale cestu ke sportu jsem si našel i přesto, asi ve dvanácti letech, například v tom fotbalu jsem byl docela dobrý :)

Co se týče BMI dnešních dětí, tam vidím problém spíše ve stravovacích návicích než ve způsobu trávení volného času.
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 6. 1. 2014 20:13

Pro současný rodiče je jednodušší poslat parchanta do mekáče, jen aby byl od něj klid. Nebo mu koupit tablet, mp4, mobil a někam zalez! Nebo pořádný kapesný, aby bylo na špek, sem tam nějakou lajnu a tak... Za nás se sportovalo a chlastalo, dneska se chlastá a fetuje. Ale to je daný výchovou.

Tak jak? Ještě ten notes funguje???
KOSŤA KOSTIČ
Junior

Odeslat příspěvekod simix 6. 1. 2014 20:43

Mechanicky to znič, udělej smutné očka a řekni: To já ne, to samo :D
simix
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 1. 2014 07:05

Tak, děkuju všem za pseudo-moralistický povídačky, které mi jsou absolutně k ničemu a jsou OffTopic, což znamená, že neodpovídají na otázku, přičemž to taky myslím porušují pravidla.

KOSŤA KOSTIČ:
Super rada. Příjdou na to v servisu?
A kde bych měl s tím udeřit? Do RAMek?
Tobě jako jedinému jsem stiskl tlačítko "Poděkovat". :)

--EDIT--
Ale ještě nepozotovaně do něho párkrát bouchnu. Jako předehra by to mělo stačit.
anonymni

Odeslat příspěvekod eLzyx 8. 1. 2014 07:35

až ti fotřík řekne "*****", tak poznáš k čemu ty "pseudo-moralistický" povídačky byly :D

A nejlepší úder na likvidaci notebooku je vší silou hlavou někam doprostřed klávesnice. Nekecám, fakt to zabere. Pěst či kladivo není dobré používat, protože jsou příliš malé a to prohnutí by bylo vidět. To by servis poznal.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hnedahlava 8. 1. 2014 09:22

Spis by me zajimalo, kdo normalni by daval "bezcenny" kus notebooku nekam do servisu, kdyz i za diagnostiku zavady da vice nez ma dany notebook hodnotu.

RAM se da dokoupit i SDRAM.
Proste rekni rodicum, ze se s tim neda pracovat a jsou dve reseni...koupit jiny book nebo tu RAM.
Rekni mamce, ze budes klidne cely tyden doma uklizet :)

Ale moc Ti ten vek nebastim, kdyz vidim ten psany projev.
hnedahlava
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 8. 1. 2014 09:45

hnedahlava píše:Spis by me zajimalo, kdo normalni by daval "bezcenny" kus notebooku nekam do servisu, kdyz i za diagnostiku zavady da vice nez ma dany notebook hodnotu.

kdokoliv, kdo tomu nerozumí. Kolikrát jsem byl v jednom místním shopíku svědkem, jak provádí "diagnostiku" PC za 500, co by člověk znalý poslal na šroťák, nebo od koruny na aukro.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 8. 1. 2014 10:18

Takové zákazníky mají nejradši :)
Naposledy upravil kapitan_marciano dne 8. 1. 2014 11:47, celkově upraveno 1
kapitan_marciano
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 1. 2014 11:34

Tak se mi podařilo vodpravit harddisk. Aj karamba!

Uvidíme, jestli to zabere na rodiče, jak to o víkendu vytáhnu báglu. :)
anonymni

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 1. 2014 11:56

Já bych tě vydědil....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Mrak 8. 1. 2014 13:33

hnedahlava píše:Ale moc Ti ten vek nebastim, kdyz vidim ten psany projev.

Mám stejný pocit. :D Ale tak může být nadané děcko :D Spíš by mi zajímalo, když je nb rozbitý, z čeho píše.. A jak tu padlo, rozbít jednu věc a očekávat nákup druhá, to je jako si vsadit deset kaček a očekávat, že vyhraje dva miliony hned napoprvé. (Debilní reklama)
K tomu fotbalu vs sezení u pc.. Čím víc člověk sedí u pc, tím větší šance, že bude asociální, proto bylo dřív fajn jít ven s klukama, než sedět doma. :-) Samozřejmě to neplatí pořád u každého, ale hraje to velkou roli.
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 1. 2014 13:58

jak může být asociální, když jsou všude tydlety fejsbůky?!

takovejch kamarádů kolem dokola, jenom stačí kliknout...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Mrak 8. 1. 2014 14:59

Já zapomněl, promiň :-(
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 9. 1. 2014 01:35

VS - odpravil jsi hadr tím zapalovačem? Nebo jsi to ještě nezkoušel? Máš jistotu, že to je hadr a ne řadič?
KOSŤA KOSTIČ
Junior

Odeslat příspěvekod geal 9. 1. 2014 01:56

Mrak píše:Čím víc člověk sedí u pc, tím větší šance, že bude asociální, proto bylo dřív fajn jít ven s klukama, než sedět doma. :-)

Nebo je to naopak, čím je člověk asociálnější, tím větší šance, že bude víc sedět u PC, že?
geal
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 9. 1. 2014 08:58

Mrak píše:Spíš by mi zajímalo, když je nb rozbitý, z čeho píše..

mohl by ze školy, ale to by mohli potvrdit leda admini (jestli vidí IP adresu - jestli se liší od té u prvního příspěvku)
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 9. 1. 2014 09:00

moc to řešíte; trochu si ho proklikejte a bude vám to jasný...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod eLzyx 9. 1. 2014 09:07

jo je lhář, hajzlík a rozmazlenej fracek.
Na webu píše, že má Acer Aspire 7551G (AMD Phenom II Triple-Core N830, 17.3" LED 1600x900 lesklý, RAM 4GB, ATI Radeon HD 5650 1GB, 640GB) a tady skuhrá, že "mám něco se starým Celeronem SL64V+ taktovaným na 1400 MHz "
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 9. 1. 2014 09:29

geal píše:Nebo je to naopak, čím je člověk asociálnější, tím větší šance, že bude víc sedět u PC, že?

Taky možnost :D
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 1. 2014 11:42

Poslední post je podle všeho ze školní IP. Třeba opravdu nekecá. :)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod geal 9. 1. 2014 11:43

a rozmazlenej fracek. Na webu píše, že má Acer Aspire 7551G

Tak to nechci vědět, co jsem já s ThinkPadem T. :-D
geal
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 9. 1. 2014 11:56

Nevážíš si vlastních, resp. darovaných věcí? Snažíš se je zničit, abys dostal od sponzorů bezstarostného života nový? Pokud ne, pak nejspíš rozmazleným frackem nejsi.
A je úplně jedno jestli jde o autíčko, panenku, starý počítač, nový počítač, telefon, auto ...

Já být jeho fotříkem, tak na notebook může minimálně na půlrok zapomenout. Dostal by leda řemenem.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod geal 9. 1. 2014 14:49

Používám věci, dokud se nerozbijí, nezávisle na jejich původu a povaze. Prostě nevidím důvod zbytečně zvyšovat entropii vesmíru. ;-) Máme jen jednu planetu - tedy zatím.
geal
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 9. 1. 2014 16:25

Vít Staníček píše:MiK: Ano, jsou tam XPčka, ale jen 64 MB RAM (a ještě SDRAMky).
Swarm: Ano, po upgradu RAM by kancelářinu asi zvládlo. Ale SDRAMky už pomalu nikde neseženeš, to je ten problém.

Mimochodem, zkoušel jsem taky přeinstalovávat OS, ale bez úspěchu, s těma 64 MB RAM to fakt nejde.

Tak si osekej instalačku nlite a vyhaž kraviny. Pak to pojede. Kolik tam máš slotů na paměť. Aspoň těch 256 MB by to chtělo. Jinak dnes dnes už je takový PC jen na zlost. Má to problém dneska zobrazit stránky s flash. Už i ty P4 jsou dávno pase. No proti tomu tvému by to bylo letadlo.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 9. 1. 2014 16:40

karlos00x píše:myslim, ze ani ne. ja si to pamatuju stejne. pro nas byl trest nesmet ven mezi baraky cutat fotbal, dneska je trest jim vzit komp a poslat ven.

Přesně tak. Dnes je za trest děckám říct, ať vytáhnou kolo, řeknou, že kolo je nuda.No když jsou v tom od malička podporováni strašením, že je něco přejede, někdo přepadne atd.
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 9. 1. 2014 16:46

eLzyx píše:
hnedahlava píše:Spis by me zajimalo, kdo normalni by daval "bezcenny" kus notebooku nekam do servisu, kdyz i za diagnostiku zavady da vice nez ma dany notebook hodnotu.

kdokoliv, kdo tomu nerozumí. Kolikrát jsem byl v jednom místním shopíku svědkem, jak provádí "diagnostiku" PC za 500, co by člověk znalý poslal na šroťák, nebo od koruny na aukro.

Tak já mockrát řešil kolenovrty co chtěli po mě takový PC spravit nebo repasovat, ale zaplatit za to moc nechtěli. A x hodin trápení co nikdo neocení. Od jisté doby na podobné žádosti z vysoka....
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 1. 2014 18:29

No, výborně, hadr jsem vodpravil bouchnutím 20x.

Ale byl jsem přinucen, abych strčil do notebooku 2,5 palcový HDD (Toshiba), co jsem měl jako externí...

PS: Žádné widle, jedu z Lubuntu. O kousínek lepší, ale o nic moc...

-- 11. 1. 2014 18:35 --

eLzyx píše:jo je lhář, hajzlík a rozmazlenej fracek.
Na webu píše, že má Acer Aspire 7551G (AMD Phenom II Triple-Core N830, 17.3" LED 1600x900 lesklý, RAM 4GB, ATI Radeon HD 5650 1GB, 640GB) a tady skuhrá, že "mám něco se starým Celeronem SL64V+ taktovaným na 1400 MHz "

Ten jsem musel dát ségři na studium...
anonymni

Odeslat příspěvekod ka-spel 11. 1. 2014 18:40

Děcka na základce noťas na nic stejně nepotřebují.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod geal 11. 1. 2014 20:39

[*grabs popcorn*] Z tohohle se líhne komedie na pokračování s morálním poselstvím! :-)
geal
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 1. 2014 21:20

Rodiče vs. Víťa 1:0 :D

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Mrak 12. 1. 2014 00:50

ka-spel píše:Tak já mockrát řešil kolenovrty co chtěli po mě takový PC spravit nebo repasovat, ale zaplatit za to moc nechtěli. A x hodin trápení co nikdo neocení. Od jisté doby na podobné žádosti z vysoka....

Kdyby si ale raději dali říct.. Mám požadavek na výměnu starého PC za něco lepšího.. Řekl jsem, že nějakej základ se za cca 5k dá sestavit, aby to nebyl sráč, ale na nějakou dobu na internet fungoval.. A ne, nedaj si říct prostě.. Prej klidně něco použitého za 2-3k.. A nevysvětlíš jim, že za prvé, bude to podobně výkonné, jako co mají, za druhé, to trápení okolo toho (když třikrát kupuješ během půl roku "nový" PATA disk...) za třetí, peníze vyhozené oknem a za čtvrté, akorát se to ještě prodraží tím, jak to bude odcházet a ne/fungovat. Nejsou schopni prostě se domluvit, každej dát litr a hotovo.. :D
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 2. 3. 2014 02:20

Tak co, Vítku, dostals novou mašinu? :D
LammerOutsider
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 3. 2014 08:56

Nedostal, protože jsem se na to vy*ral. Lepší je fakt si pustit televizi a sledovat Simpsny, nebo vybalit tašku a něco se nazupat do přírodopisu.

Rači se přihlásím do soutěže BoostMyPC. Tam aspoň dostanu něco pořádného, jestli to vyhraju. :)
--EDIT--

[OT]
Schválně, co byste řekli na tohle YouTube video, které půjde do soutěže? http://www.youtube.com/watch?v=5dwX8-fFXgM&feature=c4-overview&list=UUQyuKSRdJx1ZoO07k_ZpQyA
[/OT]
anonymni

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 2. 3. 2014 11:46

hmmm, takže místní s pseudohumanistickýma řečma zvítěžili, fakt jsi pak nic nedostal :D

Ale nechápu proč jsi nezkusil jak tady psali prolízt nějaký fóra a bazary a smeťáky a tam si aspoň nějak upgradovat ten pevnej kompl co máš. Občas se tam dají najít v pohodě funkční věci, lepší než co máš...

Ale video pěkný, přeju ti to vyhrát, ale záviděl bych ti, když jsem viděl co za šílenosti tam staví ... občas jsem si říkal že takový komply je pro ty lidi škoda, že to nemůžou docenit.
(něco jak když jsem ve třetí třídě dostal počítač za 30k a jediný co jsem tam dělal bylo, že jsem hrál demoverze asi dvou her furt dokola)
LammerOutsider
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 4. 3. 2014 20:53

...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 3. 2014 08:29

Lhář a pohádkář...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 3. 2014 13:51

Určitě přednese nějakou pěknou pohádku na svoji obhajobu.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dodo677 9. 3. 2014 14:13

...kurnik... a co mu dat nějaké spešl rank....? :D Pohádkář je pěkný.... :mrgreen: aspoň budou lidi hnedka vědět odkud vítr fouká......
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 8. 2014 12:28

Jo jo, speciální rank by byl super.. :)

Lidi, nemělo to cenu, ten notebook se mě začal bát a odešel sám... :D
Viz: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=1864&t=1218675

Ale i tak děkuju za pseudomoralistický žvásty.. :D
anonymni