Snížení životnosti notebooku

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JakubCh 4. 1. 2014 23:36

Hele, řekni tátovi (mamce, strejdovi...), o co jde. Ať tě vezmou do auta, zajeď na šroťák a hledej. Třeba seženeš něco slušného hned, třeba seženeš více a z toho uděláš jeden slušný PC. Zeptej se tady, na jiných fórech, třeba bude něco za odvoz. Nějaké řešení se najde.
Pochopení mám, já taky trpěl někdy v roce 2002 s 486 na 44 Mhz, 12 Mb RAM, pak jsem měl slavně 100 Mhz a 16 Mb RAM a pak naši usoudili, že tomu fakt dávám, strýc ajťák se mě zastal, že viditelně dělám velké pokroky a zasloužím si něco slušnějšího. To bylo slávy! :)
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 4. 1. 2014 23:40

swarm píše:Mně když bylo 12 let, tak jsem měl notebook s 50 MHz 486 a taky jsem s tím dokázal žít... :)

Samozrejme, ale to se jeste programovalo tak, aby SW spotreboval co nejmene systemovych prostredku s co nejvyssi efektivitou. V modernim "lepeni" se ovsem resi predevsim, kdy to budou moci prodavat, kolik baksise prinesou opravy a jestli cudlik vyzere 4GB pameti a zamestna quad-core nikoho netrapi. Karel, Lemmings, Die Siedler, Mario, Warcraft 1 ... a muj prvni Slackware 2.1 s tistenym manualem a disketama :) 80486 byla uz DX2 66Mhz kis-kis :)

Si tam dej treba Crunchbang nebo Skolelinux, coz Ti bude vyhovat, protoze v nem najdes od matematiky pro procvicovani slovicek. Tuzka a papir zajisti, ze Tva ruka nebude oplyvat motorikou Hulka v kuchynskych chnapkach. Budes vyjimka generace, nebudes totiz nemotorne nemehlo.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 4. 1. 2014 23:57

no já ve 12ti měl jen kalkulačku a nestěžoval jsem si...
chodil jsem každý den ven a nedřěpěl u facebooku...
ještě jsi neodpověděl na co potřebuješ notes, když máš stolní pc...
:hmm: BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 1. 2014 01:34

Sberny dvur - se S na zacatku. Kazdopadne ve ValMezu 1000% urcite bude.

-- 5. 1. 2014 01:52 --

Vít Staníček píše:Proboha, proč jsem se nenarodil v minulém století?!

co by ti to pomohlo? doba nema s timhle nic spolecneho
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 5. 1. 2014 02:42

To bys patrne tvrdil, ze jsi musel cuchat smr-duty hadr ve skolni jidelne a na zdi visel obraz Husaka a misto pane/i soudruhu/zko. V telocviku nacvicovat na spartakiadu a nebo se hlasit do pionyra. Nevedel bys, co si mysli hosi z 5.B, tedy verejna nebezpecnosti, kdyz se ksichtis v cele prvomajoveho pruvodu. Jeansy jen z tuzexu za bony, na banany bys stal tyden, na barevnou TV ... treba rok, sem tam kseftiky s DDRaky o bony, dostal bys prislib do Jugosky a kdyby se soudruh tajemnik spatne vyspal, tak bys misto skoly sel studovat na kominika. Pust si par oficialnich popularnich "umelcu", kterych bylo dost a zaposlouchej se. Po Sametu stala 7x rozmlacena ze 4 kusu svarovana 20 let stara herka poradne prachy, bez ohledu jak do toho teklo, tahlo apod.

Vedel bys, co jsou to cecka, bony a mraz pri fronte na banany. Cekam kdy vytahnes USA s levnou elektornikou. Nezazivas etnicke problemy jako jinde. Az etnika naroste na jejich uroven, tak uz se nebudou kract okapy a poklopy kanalu, ale bude se prepadavat a vrazdit pro par centu - jo, budes mit levny iphone a operace slepaku Ti bez poradne mastneho pojisteni privodi totalni bankrot. Vaz si toho, ze zijes ve svobode se superlevnym zivotem, protoze neexistuje nic lepsiho, nez-li mit zivot jen ve svych rukach.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod swarm 5. 1. 2014 13:22

Matysek: Nj, to mi povídej - v podstatě tam všechno trvalo podobně jako dneska v moderních programech na moderních strojích stejné třídy. Každopádně v té době (1998-99) mi tam běžel v podstatě všechen soft, co jsem měl na stolním kompu, kromě her a věcí na 3D. 20MB RAM stačilo v pohodě na Windows 95 i grafické prostředí ve Slackwaru.

Vít Staníček: Na facebooku jsi měl, že v tom kompu bylo skoro 400 MB RAM... to jsi od té doby většinu vyměnil za cigarety, nebo co? :D
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eLzyx 5. 1. 2014 14:01

hele ... dostáváš nějaký kapesný, případně pětistovku od babičky k narozeninám? Já bych řekl, že jo. Tak si je začni střádat a až budeš mít nějakou tu tisícovku, tak jdi za tátou*, že bys chtěl něco novějšího, že máš třeba 1500Kč, jestli by ti nepřidal. A že nepotřebuješ nový.

* jestli je táta vochlasta, tak jdi za mámou, jestli i ta to má v hlavě pomotané, tak zkus štěstí u babičky/dědy. Ve všech případech doporučuju mít připravenou odpověď na otázku "kolik to bude stát". A raději se drž při zemi. Pokud neuspěješ nikde, tak začni šetřit. Dobrou brigádou pro 12letého může být sběr šípku, jablek, papíru, žaludů, kaštanů atp. Internet máš, si zjisti, co se v tvém okolí vykupuje.

Ten svůj notebook nelikviduj, počítej s tím, že v tom máš cirka pětikilo, viz Aukro.cz
Navíc by se ti mohlo stát, že prostě nebudeš mít nic.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 6. 1. 2014 13:41

Byl jsem zvědavý, jestli mu někdo poradí, jak ten notes zlikvidovat. Neporadil mu nikdo, jen samý pseudomoralistický žvásty. Sice je chápu, ale co, v pubertě jsme jančili všichni. Takže jak ten notes nenápadně poslat do kytek - nejspolehlivější je poslat vysoký napětí do desky. Stačí piezozapalovač a z něj si vytáhnout jiskřiště. Jeden drátek prostrčíš jednou větrací dirkou, druhý drátek druhou dirkou a zajiskříš... Nenaruš prachovou vrstvu a nikdo nic nezjistí.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 1. 2014 14:10

nikdy mě nenapadlo třeba jak si rozbít kolo, tak abych dostal nové. Když se mi zakutálel odrbaný míč, tak jsem ho v té rokli hledal jako by to měl být můj poslední míč v životě (zatím teda jo, další si budu muset koupit sám svým dětem). Prostě bylo to, co jsem od rodičů dostal a basta. V té době jsem měl k dispozici i stolní PC a jak jsem byl za něj rád, i když jsem jej sdílel s dalšími třemi členy domácnosti. A to to byla dvouletá "vykopávka", Pentium 1 @75MHz.

Vědět, že můj syn chystá něco takového, tak místo toho starého dostane sice nový, ale jen dětský "počítač". Jsou od 150Kč :lol:
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 1. 2014 14:26

Doba pokročila, dnes seš king když máš ajFoun, supr notes a na střední jezdíš ve fotrově káře....

Kde jsou doby kdy jsi byl na vrcholu když jsi třeba reprezentoval školu a nebo hrál za okres fočus či jsi dokázal za minutu vylézt na jakýkoliv strom.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 1. 2014 14:30

takovou dobu ale pamatoval jenom foglar a to proto, že si ji vysnil...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod OS 6. 1. 2014 14:33

Masakr :D, všichni jste OT. Kromě KOSŤA KOSTIČ.

-- 6. 1. 2014 14:35 --

Python.p píše:Doba pokročila, dnes seš king když máš ajFoun, supr notes a na střední jezdíš ve fotrově káře....

Kde jsou doby kdy jsi byl na vrcholu když jsi třeba reprezentoval školu a nebo hrál za okres fočus či jsi dokázal za minutu vylézt na jakýkoliv strom.

Nářky jak od starého dědka. :mrgreen:
OS
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 1. 2014 14:36

snažíme se ho uchránit technologické frustrace, protože po zničeným notebooku nemusí nevyhnutelně nutně následovat fáze nákupu novýho notebooku...

doba je zlá, je novej rok, čas všelijakých zúčtování, platby daní, pořízení notebooku nemusí prostě nastat z jednoduchýho důvodu, že na něj nezbývají lowe...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 1. 2014 14:43

pritom tady byla dost uzitecna rada jak si vyrazne pomoct, stacilo by kdyby nebyl linej
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kapitan_marciano 6. 1. 2014 14:46

Python.p píše:Kde jsou doby kdy jsi byl na vrcholu když jsi třeba reprezentoval školu a nebo hrál za okres fočus či jsi dokázal za minutu vylézt na jakýkoliv strom.

Příliš si tu minulost idealizuješ :)
kapitan_marciano
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka