PC se kousne a nereaguje

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ketivab 20. 2. 2014 07:06

Dobrý den,
potřebuji poradit: už se mi několikrát stalo, že se počítač najednou zasekl a vůbec na nic nereagoval. Není to jen na chvíli, "zmrazil" se a ani po půl hodině se "nerozmrazil". Jediná šance (teda myslím) byla resetovat PC. Předem děkuji. ;)
Základní info o PC (pokud bude potřeba můžu přidat více):
Operační systém: Microsoft Windows 7 Ultimate
Verze 6.1.7601 Service Pack 1 Sestavení 7601
Další popis systému: Není k dispozici
Výrobce systému: Microsoft Corporation
Název systému: MIREK-PC
Výrobce systému: System manufacturer
Model systému: System Product Name
Typ systému: x64-based PC
Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+, 3100 Mhz, jádra: 2, logické procesory: 2
Verze systému BIOS/Datum: Phoenix Technologies, LTD ASUS M3N-HD/HDMI ACPI BIOS Revision 2301, 9.10.2009
Verze SMBIOS 2.5
Adresář systému Windows: C:\Windows
Systémový adresář: C:\Windows\system32
Spouštěcí zařízení \Device\HarddiskVolume1
Národní prostředí: Česká republika
Vrstva HAL (Hardware Abstraction Layer) Verze = "6.1.7601.17514"
Uživatelské jméno mirek-PC\mirek
Časové pásmo: Střední Evropa (běžný čas)
Nainstalovaná fyzická paměť (RAM): 4,00 GB
Celková fyzická paměť: 4,00 GB
Volná fyzická paměť: 2,21 GB
Celková virtuální paměť: 8,00 GB
Volná virtuální paměť: 5,89 GB
Prostor stránkovacího souboru: 4,00 GB
Stránkovací soubor: C:\pagefile.sys
ketivab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 2. 2014 08:41

Operační systém je legální a instalovaný z originálního média?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 2. 2014 09:10

Nesdělil jsi základní info:
viewtopic.php?f=956&t=1095450
Především:
Bari007 píše:Operační systém je legální a instalovaný z originálního média?

+ hw sestavu včetně typu zdroje, verze a stavu BIOSu;
+ provozní teploty před zatuhnutím;
+ hlášky z Admin logu těsně před zatuhnutím;
+ výsledky testů RAM.
Z Tvého úvodního dotazu lze usoudit:
1) chybně umístěný swapfile:
ketivab píše:Stránkovací soubor: C:\pagefile.sys

patří do odkládacího disku.
2) Neekonomicky velkou RAM, protože není využita:
ketivab píše:Volná fyzická paměť: 2,21 GB

Kvůli tomu ovšem OS nezatuhne.

//
Je možno se připojit po síti do „zatuhnutého“ PC na libovolném povoleném protokolu?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 20. 2. 2014 09:48

Proč si myslíš, Milanre, že swapfile na systémovém oddílu je chybně?
- chyba jako taková to není, rozhodně to nemůže způsobit zatuhnutí systému (pochopitelně, předpokládá se dostatek místa)
- pokud není k dispozici fyzicky jiný disk, tak umístění na systémovém oddílu je nejrychlejší - hlavičky disku nemusí tolik lítat sem a tam (nemusí pokaždé vylétnout mimo systémový oddíl kamsi do prčic, udělat žádané a zase se vracet)
A teď očekávám tvoje relevantní argumenty proč NESMÍ být swapfile na systémovém oddílu.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 20. 2. 2014 14:09

milan mluví o discích, ty o oddílech, proto je tvoje konstrukce naprosto nesmyslná; kladeš pořád dokola tytéž otázky, na něž nečteš/nebereš v potaz odpovědi, jako třeba tvůj legendární bat/cmd...

ale čistě pro formu:
swap na systémovým oddíle je nevhodnej, protože
- vylučuje provozovat systém (co nejblíž) read-only stavu
- navyšuje objem záloh o VELMI zbytečná data
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Pytlík 20. 2. 2014 14:42

- Uvědom si, že spousta lidí má v počítači jenom jeden disk, tudíž MUSÍ mít swapfile na stejném disku, jako je systémový oddíl. V tom případě je nejhorším řešením mít swapfile na jiném oddílu, než systémový.
- Nějaký read-only stav má smysl řešit pouze u SSD s omezeným počtem zápisů, jinak je to pouhé akademické tlachání.
- Budeš se asi divit, ale objem zálohy swapfile nijak podstatně nezvětšuje (alespoň u slušnějšího programu typu Ghost): Swapfile je ve zmiňovaném programu rozpoznán a jeho data se neukládají, pouze se alokuje pro něj místo.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 20. 2. 2014 15:31

jenom si dovolím malé OT k tomu omezení zápisů u SSD :-)
No nevím jestli to nebude jenom zbytečná opatrnost :arrow: http://diit.cz/clanek/ssd-deep-in-hell# ... n=continue a následná pokračování....:)
Došli až někde k 500 TB ..... no myslím že pokud zrovna tento disk nevytvořil Chuck Norris .... tak je přehnaná opatrnost k ssd lehce paranoidní..... 8-)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 20. 2. 2014 15:39

dosahování read-only stavu OS je letitej sport, naprosto nezávislej na SSD; to jenom abych nebyl nedejbože nařknutej z šíření paniky o zápisech na SSD...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Pytlík 20. 2. 2014 16:33

A důvod, proč je tento sport prohlašován povinným pro všechny?
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 20. 2. 2014 16:44

...no nevím....ale řekl bych že kernel_panic [passed] spíš zmáčkl r+t..... a tudíž se nejedná o sport ale o spor :hm
A že by se šířila zpráva o nutnosti "nulového" zápisu na SSD sem si nějak nevšiml :hm
Spíš bych řekl že to je předčasná panika v né ještě dostatečně prozkoumané problematice ... :-) takříkajíc dělání z komára velblouda.... ikdyž kdo ví ... třeba opravdu onen disk je jenom vyjímka :nenapadne
No uvidíme časem...:)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 20. 2. 2014 17:02

povinným pro všechny? ty máš dneska tvůrčí náladu...

napřed milana tlačíš do argumentů proti oddílům, přestože o oddíle není řeč, pak mě tlačíš do SSD, přitom o SSD není řeč a teď je to zase povinný, ačkoliv já chci sportovat!

milan je létama obrněnej systémák, proto mlátí zdejší srnce lachtanem přes hubu "best practice" metodama, který považuje za funkčně výchozí stav, na tom není nic špatnýho, ikdyby to tazatel nehodlal nikdy nijak zrealizovat...

aspoň se všeobecně rozšíří obzory, jako třeba u tebe, když teď už snad konečně víš, proč bat není cmd, třebaže budeš sám sobě dál mlátit batmany...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Pytlík 20. 2. 2014 17:25

Zatím mně nikdo nepředložil sebemenší důkaz o tom, že .bat je byť jen náznakem zpracováván jinak, než .cmd (nepožaduji ani důkaz, stačí postup, jak se k odchylce dostat).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod geal 20. 2. 2014 18:26

https://groups.google.com/forum/#!msg/microsoft.public.win2000.cmdprompt.admin/XHeUq8oe2wk/LIEViGNmkK0J - autor toho příspěvku je přitom celkem autoritativní zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Zbikowski. ;-)

(Což ale současně neznamená, že cokoli lze spustit s příponou .bat v nových verzích Windows funguje v pre-NT systémech, ale to už je asi jen okrajová záležitost v dnešní době.)

(Jo a omlouvám se za off-topic. ;-))

========

Jinak kromě toho, co napsal Milanr1, by možná tazatel mohl uvést, při jakých aktivitách se problém projevuje. A vzdálené připojení lze jen doporučit, jednou mi to taky docela pomohlo.
geal
Junior